مشاوره رایگان شناسایی ریسک‌های حقوقی کسب‌و‌کارها

مشاوره رایگان شناسایی ریسک‌های حقوقی کسب‌و‌کارها

بهترین راه شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی و مراحل پیگیری آن

زمان مطالعه: 5 دقیقه
به‌روزرسانی مطلب توسط‌
complaint-against-an-online-store

حتما شما هم تاکنون بسیاری از کارهای شخصی خود را از طریق سایت‌های اینترنتی انجام داده‌اید؛ به عنوان مثال پرداخت قبض، سفارش غذا، ثبت‌نام در یک کلاس آنلاین و مهم‌تر از همه خریدهای اینترنتی. در این بین برای بسیاری از اشخاص پیش آمده که هنگام استفاده از یک سایت اینترنتی با مشکلات زیادی روبرو شوند و همین موضوع باعث می‌شود که مشکلاتی در روابط بین خریداران و فروشندگان کالا و خدمات آنلاین به‌وجود بیاید. به عنوان مثال، تصور کنید که کالایی مثل گوشی، لپ‌تاپ و یا لباسی را از یک فروشگاه اینترنتی خریده‌اید، اما کالا برای شما فرستاده نمی‌شود یا فروشنده پاسخ شما را نمی‌دهد. در چنین مواردی به‌نظر می‌رسد که راهی جز شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی نباشد.

در این مقاله ما برای شما توضیح می‌دهیم که برای شکایت از سایت اینترنتی از کجا شروع کنید، و بسته به مشکل پیش آمده چه روشی را برای شکایت انتخاب کنید. در ادامه هر کدام از روش‌های شکایت از فروشگاه اینترنتی را توضیح می‌دهیم.

آیا شکایت از سایت اینترنتی که کالاها و خدماتی را به فروش می‌رسانند امکان‌پذیر است؟

بله امکان شکایت وجود دارد؛ زیرا شرکت‌ها و فروشگاه‌هایی که مجاز به انجام فعالیت هستند، ملزم به انجام فعالیت قانونی و جلب رضایت مشتریان در حیطه‌ی تعهدات خود هستند. اگر فروشگاه اینترنتی کالایی مغایر با سفارش شما ارسال کند، در ارسال سفارش تاخیر کند یا از ارسال آن خودداری کند، شاکی می‌تواند از آن‌ها شکایت کند. موارد تخلف بسیار متنوع اند اما طرح شکایت وابسته به یک نکته‌ی اساسی است؛ آیا فروشگاه متخلف اینماد یا نشان اعتماد الکترونیکی را دارد یا خیر. پیگری تخلف فروشگاه‌های مجاز امکان پذیرتر است، پس پیش از خرید باید به این نماد دقت کنید.

راه‌های شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی

برای شکایت از فروشگاه بسته به مشکل پیش آمده، راه‌های متفاوتی وجود دارد. به‌طور کلی ۳ راه شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی پیش روی شما قرار دارد:

  • شکایت از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی
  • شکایت از طریق پلیس فتا
  • شکایت از طریق مرجع قضایی

فراموش نکنید که خدمات دعاوی حقوقی وینداد بستری را آماده کرده است تا به راحتی بتوانید وکیل متخصص برای دعاوی جرائم رایانه‌ای انتخاب کنید. برای این کار کافی است که مسائل حقوقی خود را ثبت کنید تا ما پس از بررسی، وکیل متخصص برای دعوا را به شما معرفی کنیم. به این ترتیب این وکیل با هزینه‌ای معقول دفاع از پرونده‌ی شما را در کلیه مراحل دادرسی در دادگاه‌ها و سایر مراجع ذی صلاح برعهده خواهد گرفت.

شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

در این روش شرط اول برای شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی این است که دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشند. اگر فروشگاهی که از آنجا کالای خود را خریده‌اید یا خدماتی گرفته‌اید دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد، کافی است به وبسایت ای‌نماد مراجعه نمایید. در این سایت در صفحه ثبت شکایت روی آیکون ورود به سامانه ثبت شکایات کلیک نمایید. پس از ثبت شکایات خود می‌توانید مشکل خود را پیگیری کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سایت‌های دارای صلاحیت اعطاء می‌شود. این نماد، ضمانتی برای اطمینان کاربران برای خرید از درگاه‌های اینترنتی معتبر به حساب می‌آید.

فروشگاه‌ها ملزم به دریافت مجوزهای لازم برای فروشگاه اینترنتی هستند و از این طریق اعتبار آن‌ها سنجیده می‌شود. در صورت عدم پاسخگویی مناسب این فروشگاه‌ها می‌توانید پیگیری کنید. در مواردی مانند عدم استرداد کالا در بازه‌ی زمانی هفت روزه بر اساس شرایط قانونی یا تحویل کالای معیوب و … می‌توان از طریق همین سایت اقدام به شکایت از فروشگاه اینترنتی نمود.

شکایت از فروشگاه اینترنتی از طریق پلیس فتا

یکی دیگر از راه‌های شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی شکایت از طریق پلیس فتا است. ماهیت پلیس فتا، عملیاتی است؛ به این معنا که در صورت شکایت شما اقدام به پیگیری می‌کنند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت پلیس فتا، شکایت خود در ارتباط با سایت فروشگاه‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی، تخلف در اپلیکیشن و بازی و حتی پست الکترونیکی را مطرح کنید.

مراحل شکایت از طریق پلیس فتا

پس از ورود به سایت باید به قسمت خدمات الکترونیکی وارد شوید. سپس در بخش ثبت گزارش مردمی باید گزارش تخلف فروشگاه اینترنتی مربوطه را ارائه دهید. از میان گزینه‌های هک، تخلف/مصادیق مجرمانه، تخلف در خرید کالا/خدمات، آسیب‌پذیری و حفره امنیتی، یکی را برای رسیدگی به شکایت خود انتخاب کنید.

فراموش نکنید که برای پیگیری تخلفات، شما باید در سامانه پلیس فتا ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام نیازمند درج نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، انتخاب گذرواژه و پست الکترونیکی خود هستید تا پس از ثبت شکایت، بتوانید از نتیجه با خبر شوید.

شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی از طریق مرجع قضایی

یکی از مسائل مهم دنیای کسب و کار، آگاهی به دستورالعمل‌های کسب و کارهای اینترنتی می‌باشد. به عبارت دیگر برای رسیدن به درک صحیح از نحوه استفاده‌ی خدمات اینترنتی باید به قوانین آن آگاهی داشت تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.
در روش سوم برای شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانیم از طریق مرجع قضایی اقدام کنیم. به این صورت که شخص شاکی باید با داشتن مدارک کافی از جمله رسید واریز وجه و… به دادسرای جرایم رایانه‌ای در تهران و به دادسرای محل سکونت خود در سایر شهرستان‌ها مراجعه نماید و شکایت خود را با نوشتن شکواییه مطرح نماید.

دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۱ تهران ملقب به دادسرای رسیدگی به جرائم اینترنتی است كه مسئولیت رسیدگی به جرائم مربوط به تخلفات در حوزه فضای مجازی را دارد.

چند نکته مهم درخصوص نحوه شکایت از فروشگاه اینترنتی

علاوه بر روش‌های مذکور امکان شکایت از دو راه اتحادیه‌ها و سازمان تعزیرات نیز وجود دارد. بنابراین گران فروشی، کم فروشی، تقلب، اخفاء و امتناع از عرضه کالا، عدم صدور فاکتور، فروش اجباری و سایر مواردی که در قانون تعزیرات حکومتی طرح شده اند توسط اتحادیه‌ها و تعزیرات قابل پیگیری هستند. عموماً پیگیری از این راه‌ها زمان‌بر است و روش هایی که پیش از این گفته شد کارآمدتر هستند.
نقض حقوق مصرف کننده، نقض قواعد تبلیغ، نقض حقوق علامت تجاری و … در صورتی که از سوی فروشگاه‌های اینترنتی سر زند در دادسرای جرایم رایانه‌ای قابل تعقیب قضایی می‌باشد.

جمع‌بندی، موثرترین روش برای شکایت

ثبت شکایت از سایت های فروش اینترنتی با ۳ روش شکایت کیفری، پلیس فتا و یا سامانه تخصصی نماد اعتماد الکترونیکی امکان‌پذیر است. هر یک از روش‌های شکایت از فروشگاه های اینترنتی شرایط و مزایای خاص خود را دارند که با توجه به اوضاع و احوال خاص فرد زیان‌دیده می‌توان از یکی از این روش‌ها استفاده کرد. بسیاری از وکلای آشنا با قوانین و مقررات کسب‌وکارهای اینترنتی می‌توانند در این زمینه به افرادی که به دنبال راهی برای شکایتشان هستند کمک شایان توجهی نمایند.

برای شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید؟

قبل از طرح شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی ابتدا باید نسبت به تشخیص درست جرم یا تخلف صورت گرفته و قانون حاکم بر آن عمل نمایید. با توجه به گستردگی موضوع بهتر است قبل از هرگونه اقدام، مشاوره حقوقی مناسب را در این زمینه دریافت کنید. در این راستا می‌توانید با مشاوره‌ی تلفنی با وکلای وینداد مسئله‌ی خود را طرح کنید و مشاوره بگیرید. کارشناسان حقوقی وینداد با تجربه بالا در زمینه حقوق کسب‌وکارهای اینترنتی می‌توانند بهترین راهنمایی‌ها را برای پیشبرد شکایت شما در این خصوص ارائه دهند. همچنین سیستم دعاوی تخصصی وینداد، در خدمت پیگیری شکایات شما از فروشگاه‌های اینترنتی بوسیله وکلای دادگستری مجرب است.

حالا شما به ما بگویید، آیا تا به حال در خریدهای اینترنتی خود به مشکل برخورده‌اید؟ چه مراحلی را برای شکایت کردن از فروشگاه اینترنتی طی کرده‌اید؟ آیا نتیجه‌ای از شکایت خود گرفته‌اید؟ اگر تجربه‌ای در این خصوص داشته‌اید لطفا نظرات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چگونه از فروشگاه‌های اینترنتی شکایت کنیم؟

از سه طریق سازمان اینماد، پلیس فتا و یا مراجع قضایی می‌توانید شکایت خود را ثبت کنید و روند بررسی آن را پیگیری نمایید.

آیا امکان ثبت شکایت از پیج اینستاگرامی وجود دارد؟

بله شما می‌توانید با در دست داشتن مدارکی مانند اسکرین شات و یا فاکتور، به پلیس فتا مراجعه کنید.

3.7/5 - (11 امتیاز)
دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

guest

349 Comments
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
داوود داوودی
داوود داوودی
21 روز پیش

بنده از سایت زنبیل آنلاین شکایت دارم ولی نمیدونم چکار کنم ۲۷۳۰۰۰ تومان خرید زدم هیچگونه راه پیگیری نداره الان چطور میشه این کلاهبردار رو رسوا کنم؟

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  داوود داوودی
21 روز پیش

با سلام و احترام
لطفا اول به سایت پلیس فتا مراجعه نموده و ثبت گزارش یا شکایت نموده و سپس به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه کرده و همراه با مدارک کافی شکایت کلاهبرداری اینترنتی ثبت کنید.
مجموعه حقوقی وینداد

ناشناس
ناشناس
1 ماه پیش

سلام من از یک پیجی لباس خریدم وقتی فرستادن جنساش واقعن بدردنخور بود من عکس هم فرستادم و گفتم ک مرجوع کنم ولی نکردن الان باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  ناشناس
29 روز پیش

با سلام و احترام
لطفا به سایت پلیس فتا مراجعه کرده و شکایت یا گزارش خود را ثبت نمایید سپس به دادسرای ویژه جرایم رایانه ای همراه با کلیه مدارک رجوع کنید و شکایت کیفری کنید.
با تشکر
تیم حقوقی وینداد

Nocha
Nocha
1 ماه پیش

سلام من از پیج لباس و کیف ی کیف خریدم برام یک کیف بی کیفیت و اشغال که قیمتش تو پیجشون خیلی ارزون در از اون کیفی که سفارش دادم بود الان چیکار کنم جوابمم دیگ نمیده اینستا لعنتی همش به نفت اوناس

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  Nocha
1 ماه پیش

با سلام و احترام
شما باید به سایت پلیس فتا مراجعه کنید و گزارش این تخلف رو ثبت کنید
و برای پس گرفتن وجه هم باید به دادسرای ویزه جرایم رایانه ای مراجعه کنید و شکایت کنید.
کارشناس حقوقی وینداد

ع ی
ع ی
1 ماه پیش

از مواردی که باعث افزایش کلاهبرداری میشه سایت ترب هست اومده الکی پیگیری و امتیاز گذاشته و با این روش میخواد استفاده کننده ها از سایتش رو بیشتر کنه و به عبارتی اعتماد ایجاد کنه در حالی که نه مجاز به این کار هست و نه کاره ای هست و اگر شخصی بره از سایتی خرید کنه و معرف ترب باشه ترب هیچ کاری نمیکنه و نمیتونه بکنه چون یه سایت معرفی هست و از فروشگاه های اینترنتی پول میگیره و معرفی میکنه
با این حال شما فرض کنید که از فروشگاهی خرید کردید و جنس رو نفرستادن براتون
برید شکایت کنید ببنید نتیجه چی میشه
همون جا میگن ترب یه سایت تبلغ کننده س و کاره ای نیست
اون هم مجوز فعالیت گرفته مثل همه فروشگاه ها
فقط تفاوتش اینه که سایت خدماتی هست یعنی به جای فروش کالا فروشگاه رو نمابش میده
هیچ جایی به ترب اهمیت نمیدن یعنی مرجع قضایی و دخیل نیست
ترب اومده طوری برنامه ریزی کرده که افراد به اشتباه فکر میکنن فروشگاه هست در حالی که نیست
و هیچ کسی هم جلو این سایت رو نمیگیره
نصف بیشتر کلاهبرداری ها هم از طریق سابت ترب بوده

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  ع ی
1 ماه پیش

با سلام و احترام
قبل از خرید از هر سایتی شما باید ابتدائا شرایط و قوانین سایت رو با دقت مطالعه کنید و بعد خرید کنید
کارشناس حقوقی وینداد

Asensio
Asensio
1 ماه پیش

باسلام من یه هفته پیش زنگم زدن گفتن برنده گوشی وساعت شدم چون من قبلاتویه ازمون شرکت کردم گفتن نفرسوم شدی اول ۸۰۰تومن واریزکن ک جایزتوبفرستیم.الانم فقط ساعت برام فرستادن.فقط شماره ثابت ازاونادارم وشماره حساب بنظرتون میتونم موچشونوبگیرم یادیگه ولش

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  Asensio
1 ماه پیش

با سلام و احترام
صرف ارسال پیامک یا سایر پیام های الکترونیک نباید به افراد یا سامانه ها اعتماد کرده و وجه واریز کنید
این گزارش رو در سایت پلیس فتا ثبت کنید و علاوه بر اون به دادسرای ویژه جرایم رایانه ای مراجعه کنید و از مالک شماره مذکور شکایت کنید
کارشناس حقوقی وینداد

سارا رضائی
سارا رضائی
1 ماه پیش

با عرض سلام
از سایت فروش آسوکالا (asokala.com)، خرید کردم اما بعد از 3 هفته هیچ فاکتوری از سبد خرید و حتی هیچ اسمی از سفارش و پرداخت من در پروفایلم وجود نداره. بعد از شکایت، پشتبانی آسوکالا با من چند روز در تماس بودن اما به رغم ارائه‌ی مدارک کافی و شرح بسیار خواسته از جانب من، به جای برطرف کردن مشکل، صرفا تهمت پیشداوری زدند و پاسخهای نامربوط به خواسته‌ی من دادند. فاکتوری از سفارشم نشان دادند که صرفا در سیستم سایت آسوکالا و دارای اطلاعات اشتباه بود. بعد از شکایت از اینماد، فقط، کارشون وعده و وعید جهت مختومه کردن شکایتم بود که وقتی فهمیدن من گول وعده نمیخورم، کالا ر ارسال کردند اما اقلام موجود داخل مرسوله، نه با سفارش و نه با توافق ثانویه منطبق نبودند. پاسخهای پشتیبانی آسوکالا هم تا این لحظه، فقط انکار هرگونه توافق و زیرسوال بردن هرگونه حقی برای منه لذا با مذاکره نمیتونم به نتیجه برسم. اما نمیدونم که ارجاع به مراجع اداری در اینماد چگونه است؟ لطفا توضیح بدین که اگه ارجاع کردم باید برم دادگاه و دادخواست بنویسم؟

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  سارا رضائی
1 ماه پیش

با سلام و احترام
شما باید به سایت پلیس فتا مراجعه کنید و گزارش این تخلف رو ثبت کنید
و برای پس گرفتن وجه هم باید به دادسرای ویزه جرایم رایانه ای مراجعه کنید و شکایت کنید.
کارشناس حقوقی وینداد

ع.ن
ع.ن
2 ماه پیش

سلام وقت بخیر ، پسرم از فروشگاه اینترنتی دیجی ۴۸ یه ساعت هوشمند به قیمت ۱ میلیون و ۲۸۰ هزار تومن خرید بعد از اینکه دستمون رسید دیدیم بسته بندی که هیچ پلمپی نداشت یعنی جعبه ساعت بدون پلاستیک پرس شده یا وکیوم شده بود خود ساعت هم مورد داشت کنار لبه دور ساعت حالت ضرب خوردگی داشت و بعد از روشن کردن ساعت متوجه شدیم دقیق از کنار همون قسمت صدمه دیده نور سفیدی روی صفحه میفته ، تلفن تماسی که توی سایت گذاشته بود که به هیچ عنوان جواب نمیدن و فقط از طریق ایمیل در ارتباط هستن و اونم خیلی دیر جواب میدن ، گفتن توی فیلمی که فرستادید مشکل مشخص نیست و اگه میخواین بررسی بشه بگید که راهنماییتون کنیم چطوری مرجوع کنید ، بعد از اینکه ما اوکی دادیم گفتن یه روز فقط فرصت داشتید انجام بدید و حالا گذشته دیگه نمیتونیم بپذیریم ، درصورتیکه همونروز ما بهشون گفتیم میخوایم مشکل برطرف بشه ، بعد از اون هم دیگه جواب ایمیل رو ندادن و آدرسی هم که بعنوان فروشگاه توی سایت عنوان کردن رفتیم ، همچین جایی اصلا” وجود نداشت و منزل شخصی بود. میخواستم ببینم میتونیم ازشون شکایت کنیم؟؟ در ضمن پیج اینستا هم دارن ولی مسئولیت رو گردن نمیگیرن میگن چون از خود سایت خرید کردید خودشون باید جوابگو باشن.

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  ع.ن
1 ماه پیش

با سلام و احترام
با توجه به اینکه مورد شما مشکوک به کلاهبرداری اینترنتی می باشد برای ممانعت از ادامه فعالیت سایت و هم چنین استرداد وجه پرداختی در ابتدا به پلیس فتا گزارش دهید و سپس برای تنظیم شکایت به همراه کلیه مدارک از جمله فیش واریزی و چت با مدیر سایت و ….. به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.
با تشکر
کارشناس حقوقی وینداد

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  ع.ن
1 ماه پیش

با سلام و احترام
شما باید به سایت پلیس فتا مراجعه کنید و گزارش این تخلف رو ثبت کنید
و برای پس گرفتن وجه هم باید به دادسرای ویزه جرایم رایانه ای مراجعه کنید و شکایت کنید.
کارشناس حقوقی وینداد

طاهری
طاهری
2 ماه پیش

با عرض سلام و ادب چند روز پیش از سایت یدک مال اقدام به خرید سپر عقب دنا به قیمت یک میلیون هشتصد هزارتومان کردم پس از چند روز و با توجه به عدم تغییر وضعیت تماس گرفتم و فرمودند که جنس موحود نمی باشد و شماره کارت جهت عودت مبلغ اعلام بفرمایید با توجه به تغییرات قیمت سپر عقب ازیک میلیون هشتصد به دومیلیون و پانصد ایا امکان شکایت از شرکت به منظور احقاق حق و تحمل خسارت وارده وجود دارد یا خیر
باتشکر از سایت خوبتون

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  طاهری
1 ماه پیش

با سلام و احترام
لطفا به شرایط و قوانین سایت مراجعه کنید و آن را با دقت مطالعه نمایید.
با تشکر
کارشناس حقوقی وینداد

امیرحسین قدری
امیرحسین قدری
2 ماه پیش

با سلام ودرود من کتاب انگلیسی گرامر بتی آذر رو از انتشارات جنگل به قیمت 100 هزار تومان خریداری کردم ولی کتابفروشی امداد کتاب آن را به قیمت 313 هزارتومن به اسم انتشارات جنگل می فروشد. آدرس سایت آن http://www.emdadketab.com است لطفا تخلفات این وب سایت رو بررسی کنید. بیشتر کتب انگلیسی رو 2 تا 3 برابر قیمت انتشارات جنگل میده.

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  امیرحسین قدری
1 ماه پیش

با سلام و احترام
شما باید به سایت پلیس فتا مراجعه کنید و گزارش این تخلف رو ثبت کنید
کارشناس حقوقی وینداد

راد
راد
3 ماه پیش

با سلام در حدود هشت ماه پیش آگهی یک فریزر رو در سایت یک فروشگاه تو بانه دیدم و به همراه دو کالای دیگه به صورت کارت به کارت خرید کردم بعد از تحویل گرفتن کالا از طریق دفترچه راهنما متوجه شدم که فریزری که خریداری کردم بر خلاف حرف فروشنده از نوع بدون برفک نیست البته به هیچ وجه ازش استفاده نکردم و فورا باهاش تماس گرفتم اما به هیچ عنوان حاضر به پس گرفتن نشد. و وعده داد که برام فریزر را می فروشه و ازون موقع تا حالا هی میگه همین روزاست که بفروشم و ما را سر می دواند. حاضر به تعویض با هیچ کالایی هم نیست لازم به ذکر هست که گارانتی ای که به ما داد در سایت فتا جزو گارانتی های غیر اصل ذکر شده که فروشنده ها برای ترغیب مشتری به خریدار میدهند. با توجه به این که حوصله دردسر نداشتیم و میخواستیم خودش کالا را برایمان بفروشد جایی شکایت نکردیم. البته تا به حال استفاده نکردیم و فقط فاکتور فروش و کارت گارانتی ای که به ما داده و صحبتهای ردو بدل شده در واتساپ را داریم. حالا که زمان خیلی زیادی گذشته آیا اگر شکایت کنیم فایده ای دارد ؟ و شکایت از چه طریقی مناسبتر است؟ بسیار سپاسگزارم

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  راد
1 ماه پیش

با سلام و احترام
بله می توانید شکایت کنید مشکلی وجود نداره
به همراه کلیه اسناد و مدارک به دادسرای ویژه جرایم رایانه ای مراجعه کنید.
کارشناس حقوقی وینداد

نوشته های مرتبط