مشاوره رایگان آنالیز ریسک‌های حقوقی کسب‌و‌کارها مشاوره رایگان آنالیز ریسک‌های حقوقی کسب‌و‌کارها

صورتجلسه هیئت مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان امضا مجاز (سهامی خاص)

نمونه صورتجلسه هیأت مدیره در خصوص تعیین سمت و دارندگان امضا مجاز چیست؟

افراد مجاز به حق امضاء در شرکت، افرادی هستند که در جلسه هیئت مدیره برای این سمت تعیین شده‌اند و حق امضاء کردن چکها و سفته‌ها و قراردادها و اوراق بهادار و اوراق عادی و اداری را دارند و این حق امضاء مجاز شرکت را می‌تواند یک یا چند نفر داشته باشد. پس از ثبت شرکت، هرگونه تغییرات و تصمیماتی در حق امضاء، در هر زمانی قابل اعمال است و این تغییر حق امضا مجاز شرکت در صورت تصمیم سهامداران و یا اعضای هیئت مدیره در شرکت انجام می‌پذیرد. حال چنانچه سهامداران و اعضا شرکت در ادامه امر به این نتیجه برسند که حق امضا مجاز تغییر گردد، باید این امر در مجمع عمومی فوق العاده صورتجلسه شود و یا در جلسه هیئت مدیره که توسط اعضا تشکیل می‌شود مطرح گردد. اعضای هیئت مدیره می‌توانند با تنظیم صورتجلسه‌ای مبنی بر تغییر حق امضا مجاز شرکت این مسئولیت را به فرد دیگری از اعضا بسپارند و یا برای تمدید این حق اقدام به تنظیم صورتجلسه نمایند.

این صورتجلسه به امضای چه کسانی درمی‌آید؟

این صورتجلسه با حضور کلیه اعضا یا اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت یا مکانی غیر از آن ( با ذکر آدرس محل) تشکیل می‌شود و به امضای اعضاء میرسد.

تذکرات صورتجلسه چه مواردی را شامل می‌شود؟

  • صورتجلسات باید روی سربرگ شرکت بعد از امضای اشخاص ذی‌سمت و با مُهر شخصیت حقوقی تهیه و ارسال شود.
  • در صورتی که رئیس هیات مدیره و مدیر عامل یک نفر باشد طبق ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت باید مراتب در مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده مطرح شود و سپس به تصویب 3/2 اعضای حاضر در مجمع برسد.
  • در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت و مواد لایحه اصلاحی قانون تجارت الزامی است.
  • کلیه اقدامات پذیرش صورتجلسات از طریق سامانه اینترنتی به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir صورت می‌گیرد.
نوع فایل: Word، قابل ویرایش

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد می‌باشد