آیا برای جذب سرمایه‌گذار آماده‌اید؟ چک لیست قرارداد‌های مورد نیاز

آیا برای جذب سرمایه‌گذار آماده‌اید؟ چک لیست قرارداد‌های مورد نیاز

جذب سرمایه از سرمایه‌گذار دوره‌­ای هیجان­‌انگیز و پراسترس محسوب می­‌شود. اگر وقت پیدا کنید مابین زمانی که در حال آماده‌­کردن کسب و کار و پیدا­کردن سرمایه­‌گذار هستید، کمی غذا بخورید و چند ساعت هم بخوابید، شانس آورده‌­اید. با این حال، مطمئن­‌شدن از این که جنبه­‌های حقوقی کسب­‌و‌­کارتا طبق اصول است،

جذب سرمایه از سرمایه‌گذار دوره‌­ای هیجان­‌انگیز و پراسترس محسوب می­‌شود. اگر وقت پیدا کنید مابین زمانی که در حال آماده‌­کردن کسب و کار و پیدا­کردن سرمایه­‌گذار هستید، کمی غذا بخورید و چند ساعت هم بخوابید، شانس آورده‌­اید. با این حال، مطمئن­‌شدن از این که جنبه­‌های حقوقی کسب­‌و‌­کارتا طبق اصول است، اهمیت دارد.

هیچ­ چیز بدتر از این نیست که کلی زحمت و سختی بکشید و در آخر متوجه شوید که مالکیت معنوی کسب‌­و­کار خود را ندارید. در ادامه به راهکارهایی برای این چالش می پردازیم.

۱- ترم شیت سرمایه‌گذاری

ترم شیت سرمایه‌گذاری راه بسیار خوبی برای آغاز فرآیند سرمایه­‌گذاری شما است. این برگه، یک سند انعطاف­‌پذیر است که به شما اجازه می‌دهد شرایط پیشنهادی­ تان برای سرمایه­‌گذاری را توضیح دهید. تهیه یک ترم شیت و ارائه آن به سرمایه­‌گذاران احتمالی، راهی حرفه‌ای برای جذب آنها و باز­ گذاشتن درب برای مذاکرات بیشتر است.

۲- قرارداد سهامداران

قرارداد سهام­داران، وضعیت رابطه میان سهام­داران یک شرکت را مشخص می‌­کند که به طور طبیعی در ابتدای راه­‌اندازی یک کسب­‌و­کار باید مشخص شده ­باشد. وجود یک قرارداد سهام­داران برای سرمایه­‌گذار، جذاب است، چون با وجود این قرارداد، آنها مطمئن می­‌شوند که منافع‌شان مورد محافظت قرار خواهد گرفت.

۳- قرارداد استخدام

داشتن قرارداد استخدامی برای کارکنان فعلی‌­تان، شیوه عملکرد شما در کسب­‌و‌­کارتان را مشخص می‌­کند. هم­چنین به سرمایه­‌گذار احتمالی این اطمینان را می­‌دهد که حقوق و تعهدات کارکنان شما به وضوح مشخص شده است.

۴- قرارداد مالکیت معنوی

مالکیت معنوی، قسمت عمده ارزش یک کسب­‌و­کار کوچک را شامل می­‌شود، و بسیار مهم است که تمام مالکیت معنوی متعلق به کسب‌­و­کار باشد. مهم­تر از همه این که مالکیت معنوی بنیانگذار یا بنیانگذاران و یا کارفرما به کسب­‌و­کار منتقل شود.

به این مطلب امتیاز دهید!
اشتراک‌گذاری

مشاوره تلفنی حقوقی آنلاین

برای دریافت مشاوره تخصصی خدمات حقوقی کسب‌وکارها ( تنظیم قراردادهای دو زبانه، تنظیم اوراق قضایی، دعاوی تخصصی کسب‌وکارها، مالکیت فکری، کپی‌رایت و غیره) درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما، با شما تماس خواهند گرفت.

نظرات
ثبت نام
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
تصویر آوا حقی

آوا حقی

آوا حقی یکی از نویسندگان خوش قلم وینداد است که در رشته حقوق اقتصادی در دانشگاه آزاد تهران مرکزی تحصیل کرده و اطلاعات تخصصی در امور حقوقی از جمله قراردادها، مالکیت فکری و امور ثبتی دارد و محتواهای کاربردی در زمینه‌ها را به زبان کاملا ساده نوشته که در ادامه می‌توانید این محتواها را بخوانید.
آنچه در این مطلب خواهید خواند

نمونه قرارداد مناسب شما

مقالات مرتبط