اشتراک وینداد، دسترسی نامحدود و کامل به خدمات حقوقی و ثبتیاشتراک وینداد، دسترسی نامحدود و کامل به خدمات حقوقی و ثبتی

ثبت برند آسان و مطمئن را تجربه کنید!

ثبت برند یا علامت تجاری یکی از ملزومات مهم توسعه هر کسب‌وکاری است. شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف در سراسر جهان با ثبت برند سعی دارند تا تجارت خود را به شکلی متمایز و ممتاز مطرح کنند و از حقوق مالکیت فکری خود حفاظت کنند. وجود رقیبان متعدد در بازار مشترک کالا و محصول شما، خطراتی را به دنبال خواهد داشت، از این رو برای اطمینان از عدم کپی برداری رقبا و عدم استفاده آن‌ها از محصولات شما و به عبارتی انحصاری بودن تجارتتان، توصیه می‌شود که به سوی ثبت برند رفته تا از این رو صاحب مالکیت و حق انحصاری کالا و یا حتی محصول خود باشید.

تضمین بازگشت وجه

برخی از مشتریان وینداد

آیا مجوز فعالیت دارید؟
آیا در کنار ثبت برند، تمایل به ثبت لوگو نیز دارید؟

فرایند ثبت برند

  1. تکمیل اطلاعات اولیه
  2. ارجاع به کارشناس حقوقی ثبت برند
  3. بررسی اولیه درخواست و ارائه توضیحات تکمیلی و اعلام قیمت توسط کارشناس حقوقی ثبت برند
  4. پرداخت مبلغ اعلام شده
  5. شروع فرایند ثبت و دریافت اطلاعات تکمیلی توسط کارشناس حقوقی ثبت برند
  6. اتمام فرایند ثبت برند و درج در روزنامه رسمی
  7. ارائه گواهی اعتبار ۱۰ ساله ثبت برند
  8. در صورتی که ثبت برند(علامت تجاری) شما با موفقیت انجام نشود، وینداد ۱۰۰درصد وجه پرداختی شما را طی ۳۰ روز کاری به شما بازپرداخت می‌کند.

برند تجاری چیست؟

برند تجاری شما اعتبار کسب و کار شماست. گاها دیده می‌شود که اشخاص مدت زیادی در بازار فعالیت کرده‌اند و نام و نشان خوبی را کسب کرده‌اند و در بازاریابی، تبلیغات، فروش و توسعه کسب‌و‌کار نیز تجربه ها و کسب و کار موفقی داشته‌اند اما برندی را ثبت ننموده‌اند، در این خصوص باید بیان نمود که با این عمل، شما امکان فعالیت و حضور رقبایتان را آسان کرده‌اید و باید هر لحظه منتظر سواستفاده ‌ها باشید.

تضمین امنیت اطلاعات

تضمین امنیت اطلاعات

پلتفرم وینداد تمامی اطلاعات شما را رمزنگاری می‌کند، تا حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات در بالاترین سطح خود باشد.

تضمین رضایت مشتری

تضمین رضایت مشتری

هدف تیم وینداد جلب رضایت مشتریان است و تضمین می‌کند تمام تلاش خود را جهت افزایش رضایت مشتری انجام دهد.

سوالات متداول

ثبت برند چیست و چه فایده ای دارد؟

به زبان ساده بسیاری از کسب و کارها، بنیادها، انجمن ها، مؤسسات خدماتی، فرهنگی، ورزشی، آموزشی و... برای متمایز کردن تولیدات و خدمات خود از انواع مشابه، اسم و عنوان خاص و ویژه ای برای خود انتخاب می کنند یا یک نشان ویژه برای خود طراحی می کنند. حال برای حمایت از این نام یا نشان ویژه و تبلیغ آن و نیز برای جلوگیری از اینکه شخص دیگر با سوء استفاده از این نام یا کپی کردن از روی آن و یا جلوگیری از انتخاب اسامی یا نشانهای مشابه، موجب ضربه به اعتبار آنها نشوداقدام به ثبت برند خود می کنند.

اگر علامت تجاری (برند) خود را ثبت نکنم ممکن است با چه مشکلاتی روبرو شوم؟

پاسخ این سوال به طور غیر مستقیم در پاسخ سوال قبلی نهفته است. ثبت برند از نظر قانونی الزامی نیست اما اگر علامت تجاری خود را ثبت نکنید در صورت رشد و رونق کسب و کار یا فعالیتتان، چنانچه فرد دیگری بخواهد از عنوانی عین علامت شما یا عنوان یا علامتی شبیه به علامت شما استفاده کند، به لحاظ قانونی شما هیچ راهی برای ممانعت فرد مزبور از این عمل نخواهید داشت.

ثبت برند چه تفاوتی با ثبت برند یا ثبت لوگو دارد؟

علامت تجاری یا برند می تواند به سه شکل ثبت شود: الف) یک کلمه خاص، ب) یک لوگو یا طرح گرافیکی خاص و ج) ترکیبی از کلمه و لوگو. بنابراین اساسا موارد گفته شده، همگی علامت تجاری یا برند هستند که می توانند در هر یک از شکل های فوق به ثبت برسند.

آیا برای ثبت برند داشتن جواز الزامی است؟

برای ثبت برند در هر طبقه (رشته فعالیت) باید مجوزی که نشاندهنده داشتن صلاحیت برای آن رشته است توسط متقاضی ارائه شود. این مجوز می تواند پروانه کسب باشد، نماد اعتماد الکترونیکی، پروانه فعالیت و به طور کلی هر نوع مجوز قانونی لازم برای فعالیت مربوطه.

منظور از طبقات علامت تجاری چیست؟

هر رشته از زمینه فعالیت های اقتصادی، بازرگانی، خدماتی، آموزشی و ... در نظام علامت تجاری با یک طبقه مشخص میشوند که هر کدام از این طبقات چندین زیرشاخه دارند. تعداد این طبقات از 1 تا 45 است و برای مثال طبقه 12 طبقه وسائط نقلیه، دستگاههای حمل و نقل زمینی، دریائی و هوایی است.

آیا می توان علائم لاتین را نیز ثبت کرد؟

ثبت علامت با حروف لاتین به دو شکل متفاوت است: الف) گاهی علامت معنای فارسی دارد که در کنار حروف فارسی حروف لاتین آن نیز به کار رفته است. در این صورت چنانچه کلمه فارسی در لوگو سه برابر کلمه لاتین باشد ثبت آن بلامانع است. در غیر این صورت نیازمند داشتن کارت بازرگانی یا عضویت در اتاق بازرگانی است. ب) گاهی علامت هیچ معنای فارسی نداشته و کلمه ای به زبان بیگانه است. در این صورت چه این کلمه به صورت فارسی چه به صورت لاتین در لوگو یا برند به کار رفته باشد، ثبت آن نیازمند نیازمند داشتن کارت بازرگانی یا عضویت در اتاق بازرگانی است.

فرایند ثبت برند به طور خلاصه چگونه است و چقدر زمان می برد؟

در فرایند ثبت برند دو مرحله زمانی داریم: مرحله اول (بررسی اظهارنامه): بعد از اینکه اظهارنامه شما توسط کارشناسان مجرب وینداد شامل وکلای دانش آموخته در زمینه مالکیت فکری، تنظیم شد و برای اداره ارسال گردید این اظهارنامه توسط سه کارشناس (کارشناس طبقه بندی، کارشناس پرونده و کارشناس مسئول) و در آخر رئیس اداره بررسی می شود و اگر از نظر آنها ثبت بلامانع بود فاز بعدی شروع می شود. قسمت اصلی ثبت برند، همین فاز اول است و بعد از تأیید رئیس اداره قطعا برند شما ثبت می شود و شما در پایان این مرحله مالک برند محسوب می شوید. مدت این مرحله بسته به شلوغی یا خلوتی کارتابلها متفاوت است و نمی توان زمان دقیقی برای آن درنظر گرفت اما به طور تقریبی دو الی سه ماه طول می کشد. مرحله دوم (امور اداری و تشریفاتی): بعد از اینکه ثبت برند بلامانع اعلام شد یک سری مراحل اداری نشر آگهی در دو روزنامه رسمی، پرداخت حق الثبت و صدور گواهینامه وجود دارد که حدودا دو ماه زمان خواهد برد و پس از گذشت این مدت گواهینامه رسمی ثبت برند به نام مشتری صادر می شود.

از کجا بفهمم علامت تجاری که دارم قابل ثبت است یا خیر؟

به طور کلی برای این سوال پاسخ قطعی وجود ندارد و در نهایت این نظر کارشناسان اداره است که آیا علامتی قابل ثبت هست یا خیر. با این وجود تیم مجرب وینداد می تواند با ارائه پیشنهادات خود شانس و امکان ثبت برند شما را افزایش دهد که به این منظور ابتدا علامت شما در طبقات درخواستی جستجو می شود و نتایج این جستجو و نظرات کارشناسی به اطلاع شما می رسد. این خدمت از سوی وینداد به صورت رایگان ارائه می گردد. پس از آن در صورت تمایل، وینداد نسبت به ارسال اظهارنامه ثبت برند شما اقدامات لازم را به عمل می آورد.

آیا برای ثبت برند لازم است که شرکت ثبت شده ای داشته باشم؟

خیر، ثبت برند علاوه بر اشخاص حقوقی (شرکتها، موسسات و...) برای اشخاص حقیقی (افراد عادی) نیز ممکن است و این افراد هم می توانند مالک علامت تجاری خود باشند.

آیا ثبت برند غیر از هزینه های فوق الذکر، هزینه دیگری همچون عوارض یا مالیات نیز دارد؟

هزینه های ثبت برند صرفا هزینه های فوق بوده و این ثبت مشمول هیچ عوارض یا مالیاتی نیست.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد می‌باشد