اگر نگران سلامت حقوقی کسب‌وکار خود هستید، فقط با یک جلسه آنالیز رایگان راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.
فقط با یک جلسه آنالیز رایگان، راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.
اگر نگران سلامت حقوقی کسب‌وکار خود هستید، فقط با یک جلسه آنالیز رایگان راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.

صفر تا صد ثبت برند خود را به وینداد بسپارید

ما در وینداد، خدمات مورد نیاز ثبت برند کسب‌وکارها را بدون نیاز به حضور شما، به‌صورت آنلاین، در کمترین زمان و با شفافیت کامل انجام می‌دهیم.

درخواست ثبت برند

ضمانت بازگشت وجه در 30 روز (100% وجه پرداختی)

آیا مجوز فعالیت دارید؟

آیا در کنار ثبت برند، تمایل به ثبت لوگو نیز دارید؟

ثبت درخواست
ضمانت بازگشت وجه در 30 روز

%100 وجه پرداختی

ثبت برند یا علامت تجاری یکی از ملزومات مهم توسعه هر کسب‌وکاری است. شرکت‌ها و کسب‌وکارهای موفق در سراسر جهان با ثبت علامت تجاری سعی دارند تا تجارت خود را به شکلی متمایز و ممتاز مطرح کنند و از حقوق مالکیت فکری خود حفاظت کنند. وجود رقیبان متعدد در بازار مشترک کالا و محصول شما، خطراتی را به دنبال خواهد داشت، از این رو برای اطمینان از عدم کپی برداری رقبا و عدم استفاده آن‌ها از محصولات شما و به عبارتی انحصاری بودن تجارتتان، توصیه می‌شود که حتما ثبت برند را انجام دهید تا صاحب مالکیت و حق انحصاری کالا و محصول خود باشید.

مدارک مورد نیاز

تصویر اخرین روزنامه شرکت

شناسنامه و کارت ملی اعضا هیئت مدیره

ثبت نام در سامانه ثنا

قوانین انتخاب اسم برند

انتخاب نام برای ثبت علامت تجاری و برند شاید یکی از دشوارترین بخش‌ها باشد اما با در نظر گرفتن موارد زیر شما می‌توانید برندی مختص کسب و کارتان داشته باشید.
۱-در انتخاب نام برای ثبت علامت تجاری و برند جهت ارائه کالا، خدمات یا محصول، خلاقیت بسیار زیادی داشته باشید چرا که برند شما در ذهن و خاطر مشتریان باقی می‌ماند.
۲-برندها و علائم تجاری که در ایران و خارج از کشور به ثبت رسیده‌اند بسیار زیادند، پس توصیه می‌کنیم قبل از شروع انجام عملیات ثبت برند، استعلام برند انجام دهید.
۳- بخاطر داشته باشید که نام‌های معروف ثبت نمی‌گردند چرا که طبق قوانین بین‌المللی از نام‌هایی که مشهور هستند نمی‌توان استفاده کرد.
۴-استفاده از نام‌های برندهای مشهور، برند غیرقانونی به شمار رفته و قابلیت ثبت را نخواهد داشت.
۵-نام برند باید به گونه‌ای باشد که قابلیت تمییز میان کالا و محصولات سایرین را داشته باشد.
۶-تنها نامی مورد قبول است که فارسی بوده یا ریشه فارسی داشته باشد.

فرآیند ثبت برند

ثبت درخواست و ارسال مدارک مشتری

ثبت اولیه در سامانه

پرداخت آنلاین پس از استعلام کارشناس

تایید مدارک توسط اداره صمت

تایید مدارک توسط دفترخانه

ثبت نهایی برند

با ما در ارتباط باشید

تیم پشتیبانی وینداد به صورت تخصصی برای حل مسائل حقوقی شما در طول هفته پاسخگو هستند.

وینداد مورد تایید مدیران کسب‌وکارهای ایرانی

آقای فلاح، مدیرعامل شرکت فرابرد ارتباطات بازار

امسال رو با وینداد شروع کردیم. کارشناسان خبره بسیار فعال و پیگیری در زمینه های مختلف دارند و امور ثبتی و قراردادی و ... رو به مجموعه وینداد سپردیم و امیدوارم که این همکاریمون برای سال بعد هم ادامه دار باشه آقای کلانتری، مدیرعامل شرکت سیستم افزار الماس شمال ما قبل از وینداد خیلی تجربه همکاری حقوقی دیگه‌ای رو نداشتیم، از وقتی با وینداد اشنا شدم حس کردم کسب و کار خوبیه و طی همکاری‌ای که وجود داشته تیم وینداد تمام انتظارات مار رو برآورده کرده

آقای فلاح، مدیرعامل شرکت فرابرد ارتباطات بازار
خانم مونا زندی، مدیرعامل معمار داده پرداز هوشمند تیبا

ما از خدمات وینداد راضی هستیم، بخش های مختلفی از نیازهای حقوقی ما در حوزه قراردادها و امور ثبتی توسط تیم حقوقی وینداد به شکل مقرون به صرفه و با کیفیت خوبی انجام شد

خانم مونا زندی، مدیرعامل معمار داده پرداز هوشمند تیبا
رضا کیا، مدیرعامل شرکت راهکار هوشمند پیراد

ما مدتی هست از اشتراک حقوقی وینداد استفاده می‌کنیم و نظر تمام همکاران و مدیران مجموعه نسبت به وینداد و ارائه خدمات کاملا مثبت بوده است. در موضوع حقوقی لازم هست که حقوقدان با مباحث حقوقی روز و اصطلاحات و بخشنامه ها کاملا مسلط باشه که این موضوع در وینداد خیلی خوب بود. خدمات وینداد از نظر قیمتی نیز بسیار به صرفه بود

رضا کیا، مدیرعامل شرکت راهکار هوشمند پیراد
محسن حاجی زاده، مدیرعامل ویترین نت

با توجه به اینکه شرایط حقوقی استارتاپ متفاوت از سایر کسب و کار هاست و ویترین نت نیز از امر مستثنا نیست، دائما برای موارد مختلف نیاز به مشاوره حقوقی داریم. مجموعه وینداد این کار را برای ما ارزان و آسان انجام می‌دهد.

محسن حاجی زاده، مدیرعامل ویترین نت
محسن ملایری، مدیرعامل آواتک

هنگامی‌که صحبت از کسب‌وکار می‌شود، رویه‌های حقوقی صحیح، مانند ستون‌هایی است که پایداری و ایستایی شرکت را حفظ می‌کند. پلتفرم حقوقی وینداد به ما کمک کرد تا بهترین شیوه‌های به کار گرفته شده در کسب‌وکارهای جهانی را فهمیده و آن‌ها را بر اساس قوانین ایران به‌صورت داخلی مورداستفاده قرار دهیم

محسن ملایری، مدیرعامل آواتک

سوالات متداول

به زبان ساده بسیاری از کسب و کارها، بنیادها، انجمن ها، مؤسسات خدماتی، فرهنگی، ورزشی، آموزشی و... برای متمایز کردن تولیدات و خدمات خود از انواع مشابه، اسم و عنوان خاص و ویژه ای برای خود انتخاب می کنند یا یک نشان ویژه برای خود طراحی می کنند. حال برای حمایت از این نام یا نشان ویژه و تبلیغ آن و نیز برای جلوگیری از اینکه شخص دیگر با سوء استفاده از این نام یا کپی کردن از روی آن و یا جلوگیری از انتخاب اسامی یا نشانهای مشابه، موجب ضربه به اعتبار آنها نشود اقدام به ثبت برند خود می‌کنند.

ثبت برند از نظر قانونی الزامی نیست اما اگر علامت تجاری خود را ثبت نکنید در صورت رشد و رونق کسب و کار یا فعالیتتان، چنانچه فرد دیگری بخواهد از عنوانی عین علامت شما یا عنوان یا علامتی شبیه به علامت شما استفاده کند، به لحاظ قانونی شما هیچ راهی برای ممانعت فرد مزبور از این عمل نخواهید داشت.

برای ثبت برند در هر طبقه (رشته فعالیت) باید مجوزی که نشان‌دهنده داشتن صلاحیت برای آن رشته است توسط متقاضی ارائه شود. این مجوز می‌تواند پروانه کسب باشد، نماد اعتماد الکترونیکی، پروانه فعالیت و به طور کلی هر نوع مجوز قانونی لازم برای فعالیت مربوطه.

هر رشته از زمینه فعالیت‌های اقتصادی، بازرگانی، خدماتی، آموزشی و ... در نظام علامت تجاری با یک طبقه مشخص می‌شوند که هر کدام از این طبقات چندین زیر شاخه دارند. تعداد این طبقات از ۱ تا ۴۵ است و برای مثال طبقه ۱۲ طبقه وسائط نقلیه، دستگاه‌های حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی است.

به طور کلی برای این سوال پاسخ قطعی وجود ندارد و در نهایت این نظر کارشناسان اداره است که آیا علامتی قابل ثبت هست یا خیر. با این وجود تیم مجرب وینداد می‌تواند با ارائه پیشنهادات خود شانس و امکان ثبت برند شما را افزایش دهد که به این منظور ابتدا علامت شما در طبقات درخواستی جستجو می‌شود و نتایج این جستجو و نظرات کارشناسی به اطلاع شما می‌رسد. این خدمت از سوی وینداد به صورت رایگان ارائه می‌گردد. پس از آن در صورت تمایل، وینداد نسبت به ارسال اظهارنامه ثبت برند شما اقدامات لازم را به عمل می آورد.

خیر، ثبت برند علاوه بر اشخاص حقوقی (شرکت ها، موسسات و...) برای اشخاص حقیقی (افراد عادی) نیز ممکن است و این افراد هم می‌توانند مالک علامت تجاری خود باشند.

هزینه‌های ثبت برند صرفا هزینه‌های فوق بوده و این ثبت مشمول هیچ عوارض یا مالیاتی نیست.

در فرایند ثبت برند دو مرحله زمانی داریم: مرحله اول (بررسی اظهارنامه): بعد از اینکه اظهارنامه شما توسط کارشناسان مجرب وینداد شامل وکلای دانش آموخته در زمینه مالکیت فکری، تنظیم شد و برای اداره ارسال گردید این اظهارنامه توسط سه کارشناس (کارشناس طبقه بندی، کارشناس پرونده و کارشناس مسئول) و در آخر رئیس اداره بررسی می شود و اگر از نظر آنها ثبت بلامانع بود فاز بعدی شروع می شود. قسمت اصلی ثبت برند، همین فاز اول است و بعد از تأیید رئیس اداره قطعا برند شما ثبت می شود و شما در پایان این مرحله مالک برند محسوب می شوید. مدت این مرحله بسته به شلوغی یا خلوتی کارتابلها متفاوت است و نمی توان زمان دقیقی برای آن درنظر گرفت اما به طور تقریبی دو الی سه ماه طول می کشد. مرحله دوم (امور اداری و تشریفاتی): بعد از اینکه ثبت برند بلامانع اعلام شد یک سری مراحل اداری نشر آگهی در دو روزنامه رسمی، پرداخت حق الثبت و صدور گواهینامه وجود دارد که حدودا دو ماه زمان خواهد برد و پس از گذشت این مدت گواهینامه رسمی ثبت برند به نام مشتری صادر می شود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد می‌باشد