آنالیز و مشاوره رایگان راه حل مشکلات حقوقی

اگر نگران سلامت حقوقی کسب‌وکار خود هستید، فقط با یک جلسه آنالیز رایگان راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.

ثبت شرکت بسته‌بندی + شرایط و مجوزهای لازم ثبت شرکت پخش مواد غذایی

زمان مطالعه: 3 دقیقه
به‌روزرسانی مطلب توسط‌
ثبت شرکت بسته‌بندی+ شرایط و مجوزهای لازم ثبت شرکت پخش مواد غذایی

ثبت شرکت بسته‌بندی موادغذایی به چه صورت است؟ بسته‌بندی غذاها و نوشیدنی‌ها یکی از نکات مهم در معرفی محصول به مشتری‌ست. قفسه‌ای از سوپر مارکت را با کالاهایی مشابه در نظر بگیرید، آنچه توجه شما را جلب می‌کند بسته‌بندی متفاوت محصول است. بنابراین یکی از قسمت‌های موفقیت در فروش محصول نحوه‌ی بسته‌بندی آن است. آیا شما اطلاعی از روند کار شرکت‌های بسته‌بندی مواد ‌غذایی دارید؟

بررسی‌ها نشان داده‌اند که از سال ۲۰۰۸ تا به امروز تعداد محصولاتی که از مواد غذایی تولید شده و برای فروش در فروشگاه‌ها عرضه شده‌اند دو برابر شده‌است. اما بسته‌بندی کردن این مواد غذایی برای شرکت‌ها گاهی گیج کننده می‌شود چرا که توجه به فاسد نشدن غذاها در این بسته‌بندی‌ها امری ضروری‌ست.

برای شروع یک کسب‌وکار در خصوص مواد غذایی و فرآهم کردن مقدمات پخش و بسته‌بندی آن، ابتدا باید با چگونگی ثبت شرکت بسته‌بندی یا ثبت شرکت پخش موادغذایی آشنا شوید و شرایط و مجوز‌های لازم برای آن را اخذ کنید. ثبت شرکت بسته‌بندی یا پخش مواد غذایی هم مانند تولید غذا و نوشیدنی‌ها به مجوز‌های قانونی از طرف مراکز ویژه نیاز دارد. اگر شما هم به دنبال ثبت شرکت بسته‌بندی هستید و اطلاعی از شرایط و مجوزهای آن ندارید، این نوشته را تا انتها بخوانید ما در وینداد به سوالات شما در این خصوص پاسخ خواهیم داد.

ثبت شرکت بسته‌بندی مواد غذایی چگونه است؟

امروزه فرآوری مواد ‌غذایی و بسته‌بندی مواد غذایی نقش مهمی دارند. بسیاری از فناوری‌ها و تکنیک‌ها برای جذابیت و بهداشت بیشتر محصول معرفی شده‌اند. بسته‌بندی مواد غذایی فواید زیادی دارد. بسته‌بندی همچنین به نگه‌داری از محصول تولید شده، پس از اتمام فرآیند تولید کمک می کند و حمل‌و نقل غذا را حتی در مسافت‌های طولانی از نقطه مبدا تا مشتری راحت‌تر می‌کند.

مواد غذایی براساس تقسیم‌بندی محصولات غذایی به طریق زیر دسته‌بندی می‌شوند:

-گروه مواد اولیه، بسته بندی و افزودنی‍ها

-گروه روغن و فرآورده های آردی (غلات)

-گروه لبنیات و فرآورده های گوشتی

-گروه آبمیوه

-گروه خشکبار، ادویه، کنسروهای غیرگوشتی و محصولات و فرآورده های کشاورزی

برهمین اساس بسته‌بندی آنها نیز متفاوت خواهد بود. طبق بررسی‌ها بیشتر اشخاص، ثبت شرکت بسته‌بندی مواد غذایی خود را به صورت شرکت سهامی خاص ویا شرکت مسئولیت محدود انجام می‌دهند.

شرکت بسته‌بندی مواد غذایی سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یک شرکت بازرگانی‌ست که سرمایه شرکای آن به سهام تبدیل شده و به همان میزان در شرکت مسئولیت دارند. در ابتدای تشکیل شرکت باید ۳۵% از سرمایه‌ی اولیه شرکت در حساب جاری در بانک به نام شرکت قرار گیرد. همچنین دنباله اسم شرکت بسته‌بندی مواد غذایی باید عنوان سهامی خاص در همه جا ذکر شود. این شرکت باید حداقل ۳ سهامدار داشته باشد و ۲ بازرس، که هر سال این بازرسین تمدید می‌شوند. روند ثبت این شرکت به طور تقریبی ۲۰ روز طول می‌کشد.

مدارک مورد نیاز:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای همه‌ی اعضا

شرکت بسته‌بندی مواد غذایی مسئولیت محدود

براساس قانون تجارت در این نوع شرکت سرمایه به سهام تقسیم نشده و شرکا نسبت به مبلغ سهام دارای مسئولیت می‌باشند. شرکت بسته‌بندی مواد غذایی با مسئولیت محدود شرکتی است که حداقل از ۲ نفر شریک تشکیل می‌شود و نیازی به سرمایه‌گذاری مبلغ اولیه در بانک نیست. در این شرکت نیز باید در ادامه‌ی نام شرکت عبارت بسته‌بندی مواد غذایی با مسئولیت محدود قید شود. فرآیند ثبت این شرکت به طور تقریبی ۱۵ روز کاری طول می‌کشد.

مدارک مورد نیاز:

 • کپی مدارک شناسایی اعضا
 • کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
 • دو نسخه فرم تقاضانامه با امضاء سهامداران
 • دو نسخه فرم اساسنامه به همراه امضاء سهامداران
 • اخذ مجوز، در صورتی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد.

اگر قصد ثبت شرکت بسته‌بندی در قالب شرکت‌های بالا را دارید، ابتدا مدارکی که در قانون ذکر شده را همراه با حداقل ۵ نام برای شرکت مورد نظر به کارشناسان مربوطه ارائه دهید . پس از انجام این مراحل حق‌الزحمه مورد نظر باید پرداخت شود، اگر کارشناسان ایرادی در مدارک مشاهده نکنند آن را تایید کرده و پس از تایید باید در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار به چاپ برسد و در اداره‌ی ثبت شرکتها ثبت شود.

برای ثبت شرکت بسته‌بندی گرفتن مجوز‌های بهداشتی ضروری‌ است. با این حال ثبت شرکت بسته‌بندی مواد غذایی آسان‌تر از شرکت تولید مواد غذایی است.

چنانچه در خصوص مراحل ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز برای ارائه به کارشناسان ما نیاز دارید می‌توانید ازطریق این لینک با آنها در ارتباط باشید.

شرایط و مجوز‌های لازم ثبت شرکت بسته‌بندی و پخش مواد غذایی چیست؟

برای ثبت این شرکت ما نیاز به مجوز بهداشت ، پروانه تاسیس ، پروانه ساخت ، پروانه مسئول فنی داریم. مجوز بهداشت یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین مجوز‌هایی‌ست که لازم است در ابتدای امر ثبت شرکت بسته‌بندی و پخش مواد غذایی گرفته شود.

سازمان‌ها و ارگان‌های زیر مربوط به اخذ مجوز بسته‌بندی مواد غذایی می‌باشند:

 • جواز بسته بندی ازسازمان صنعت و معدن و تجارت
 • جواز بسته بندی از سازمان جهاد کشاورزی
 • جواز بسته بندی از اتحادیه
 • جواز بسته بندی از بهداشت
 • جواز بسته بندی از اداره کارجواز تولید مشاغل خانگی
 • جواز بسته بندی از مجمع امور صنفی
 • جواز بسته بندی از صنایع دستی و گردشگری

برای ثبت شرکت در قدم اول باید توجه کرد که کسی که می‌خواهد شرکت را ثبت کند شخص حقیقی‌ست یا شخص حقوقی، چرا که مدارک و مراحل ثبت شرکت در خصوص این دو شخص متفاوت است.بهترین راه برای ثبت شرکت بسته‌بندی رجوع به کارشناسان ثبت شرکت‌ها است که در این امر تجربه لازم را دارند. می‌توانید سوالات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

برای ثبت شرکت بسته‌بندی مواد غذایی و پخش آن نیاز به راهنمایی دارید؟

همانطور که گفته شد، قبل از اینکه شرکت به ثبت برسد مراحل زیادی باید طی شود، از اخذ مجوز تا شرایط لازم برای احداث شرکت و سهامداران آن، گاهی این مراحل انقدر طول می‌کشد که سرمایه اولیه شرکا ارزش خود را از دست می‌دهد و یا شرکا بسیاری از فرصت‌های پیش‌روی خود را از دست می‌دهند. ما پیشنهاد می‌کنیم برای ثبت شرکت پخش موادغذایی خود با یک کارشناس مجرب در ارتباط باشید، کسی که بتواند در تمام مراحل ثبت شرکت همراه شما باشد. می‌توانید جهت مشورت، به کارشناسان وینداد رجوع کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات

نوشته های مرتبط