نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار '5 زمان خواندن

به‌روزرسانی مطلب توسط‌
نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار

بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار، از مسائل جدیدی‌ است که بسیاری از شرکت‌ها، به خصوص شرکت‌های خصوصی با آن مواجه‌اند.
دغدغه مهم افراد بعد از بازنشستگی، حقوق پایین و کم شدن درآمدشان نسبت به زمان اشتغال است. با این‌که زمانی که فرد به بازنشستگی می‌رسد، یک حقوق مادام‌العمر برایش درنظر گرفته می‌شود اما این حقوق از مبلغ دریافتی در زمان اشتغال کمتر می‌باشد. این امر به‌مرور بر دوران بازنشستگی تاثیر گذاشته و آن را کاری دشوار و طاقت فرسا می‌کند. به همین دلیل، فرد بعد از مدتی به فکر یافتن شغلی برای گذران زندگی خود و خانواده‌اش می‌افتد. اما باید دید اشتغال به کار بازنشستگان و بیمه آنها در این دوره به چه صورت است؟

چه کسانی مشمول بازنشستگی طبق قانون تامین اجتماعی می‌باشند؟

سازمان تامین اجتماعی، کارکنان مجموعه‌های کاری را تحت پوشش قرار می‌دهد تا طبق قانون کار از آنها حمایت کرده و با ارایه بیمه و همچنین مستمری بازنشستگی، بیمه‌شده و افراد خانواده او را تحت پوشش قرار می‌دهد. اما احراز شرایط بازنشستگی به عوامل گوناگونی بستگی دارد از جمله: میزان سال‌های پرداخت حق بیمه، جنسیت بیمه‌شده، سختی کار، سن بیمه‌شده و شرایط بیمه‌شده. به همین دلیل شرایط بازنشستگی را باید طبق موارد قانونی بررسی کرد:

ماده ۷۶ قانون بازنشستگی تامین اجتماعی

طبق ماده ۷۶ قانون بازنشستگی تامین اجتماعی، بیمه‌شدگانی که به سن قانونی برسند در صورتی که دارای حداقل ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه باشند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند. سن قانونی موردنظر ۶۰ سال سن تمام برای مردان و ۵۵ سال تمام برای زنان است.

قانون بازنشستگی تامین اجتماعی برای مشاغل سخت و زیان‌آور

طبق تبصره ٢ ماده ٧۶ این قانون، برخی مشاغل به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور تعریف شده‌اند زیرا فشار جسمی و روحی زیادی را به فرد وارد می‌کنند. کسانی که در این مشاغل فعالیت می‌کنند با داشتن سابقه ۲۰ سال متوالی در پرداخت حق بیمه بدون شرط سنی می‌توانند بازنشسته شوند. در صورتی که سوابق بیمه‌شده به صورت متناوب باشد باید ۲۵ سال حق بیمه پرداخت کرده باشد تا مشمول بازنشستگی شوند.

بخوانید
انواع مرخصی‌ها از نظر قانون کار ایران کدام‌اند؟

ماده ۷۸ قانون بازنشستگی تامین اجتماعی

درخواست بازنشستگی به‌عهده بیمه‌شده است و کارفرما نمی‌تواند بیمه‌شده را وادار به بازنشسته شدن کند و یا از بیمه تامین اجتماعی بخواهد که بیمه شده را بازنشسته کند. این امر تنها در یک صورت امکان‌پذیر است که طبق این ماده قانونی، کارفرما می‌تواند برای افرادی که حداقل ۵ سال بیشتر از سن بازنشستگی کار کرده‌اند درخواست بازنشستگی کند. حداکثر سن برای مردان ۶۵ سال و برای زنان ۶۰ سال است.

قانون بازنشستگی تامین اجتماعی برای دیگر اقشار

تمامی مشمولین سازمان تامین اجتماعی اعم از بیمه خویش فرما مانند بیمه کارگران ساختمانی، بیمه رانندگان، بیمه مشاغل آزاد، بیمه هنرمندان و … نیز مشمول موارد اعلام شده در بالا می‌باشند.

بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور

بیمه بازنشستگی چیست؟

گفتیم که یکی از مهم‌ترین اقدامات سازمان تأمین اجتماعی ، پرداخت مستمری به افراد تحت پوشش خود در دوران بازنشستگی و ارائه خدمات به آن‌هاست. بیمه بازنشستگی یک طرح مکمل صندوق‌های بازنشستگی، تامین‌ اجتماعی و یا حتی افرادی که فاقد هرگونه بیمه بازنشستگی می‌باشند هست. در این طرح افراد می‌توانند بوسیله پرداخت مبلغ مشخص و منظم یک بیمه‌نامه بازنشستگی تهیه‌کرده و در هنگام بازنشستگی مستمری دریافت نمایند.

بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی در بخش خصوصی

منع اشتغال مجدد بازنشستگان تامین‌ اجتماعی از لحاظ قانون کاملا محرز است، اما بیشتر بازنشسته‌ها به دلیل عدم تامین مخارج با حقوق مستمری بازنشستگی، عملاً به کار اشتغال دارند؛ حال باید دید که چه نوع کار و با چه ویژگی‌هایی به معنای اشتغال مجدد است و برای بازنشسته منع قانونی دارد؟
به لحاظ اجرای مقررات قانون کار، بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی در شرکت‌ها و واحدهای بخش خصوصی منع قانونی ندارد و در صورت بکارگیری آنان در واحدهای مشمول قانون کار، مانند سایر کارگران شاغل در آن واحد از کلیه مزایای قانون کار از جمله افزایش‌های مزدی ناشی از مصوبات شورایعالی کار و بُن کارگری نیز برخوردار خواهند شد.

انعقاد قرارداد مشاوره‌ای طبق رای شماره ۹۰ هیات عمومی دیوان عدالت اداری مانع قطع مستمری است و سازمان تامین اجتماعی نمی‌تواند مستمری بازنشستگانی که قرارداد مشاوره‌ای منعقد می‌نمایند قطع نماید.

بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور به چه صورت است؟

دیده شده است که بازنشستگان به‌منظور داشتن کمک‌خرجی و یافتن مکملی برای حقوق مستمری‌شان به‌صورت موقت، پاره‌وقت و یا مشاوره‌ای مشغول به‌کار می‌شوند. باید بگوییم که در عقدهای مشاوره‌ای، عنوان قرارداد نمی‌تواند تغییری در ماهیت و نوع رابطه کاری ایجاد کند، پس عناوینی مانند مشاور، پیمانکار، مجری، کارپذیر، یا عناوین مشابه دیگر در قرارداد کار موجب تغییر مفاهیم کاری نخواهد شد و بازنشستگان می‌توانند تحت این عناوین مشغول به کار مشاوره شوند.

علاوه بر اینکه اشتغال بصورت مشاوره‌ای بر اساس رای وحدت رؤیه در بخش خصوصی بلامانع است اشتغال در دستگاه‌های دولتی نیز به‌صورت مشاوره‌ای بر اساس تبصره قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان برای متخصصین بازنشسته نیز با یک سوم ساعت کارکنان تمام وقت بلامانع است.

حداکثر ساعات مجاز برای استفاده از مشاوره و خدمات بازنشستگان در ادارات و نهادهای اجرایی (دولتی)، یک سوم ساعات اداره کارمندان رسمی است. و حقوق این افراد متناسب با ساعت کاری آنها و حداکثر یک سوم کارمندان رسمی در همان شغل تعیین و پرداخت خواهد شد.

بخوانید
قرارداد کار بنایی و نمونه قرارداد اجرای سفت‌کاری

سخن آخر

چنانچه می‌خواهید در دوران بازنشستگی خود تحت عنوان مشاور در کسب‌وکارها و شرکت‌های خصوصی مشغول به‌کار شوید، و یا به‌عنوان کارفرما قصد بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور را در شرکت خود دارید، بهتر است قبل از اشتغال، اقدام به انعقاد قرارداد مشاوره نمایید تا با رعایت نکات حقوقی و قوانین و مقررات خاص آن، قراردادی اصولی را تنظیم نمایید. خدمات تنظیم و بررسی قرارداد وینداد و بانک نمونه قرارداد ما آماده همراهی شما در این مرحله است.

همچنین فراموش نکنید که در حال حاضر مقررات بکارگیری بازنشستگان در شرکت‌های خصوصی از پیچیدگی و ابهام‌های نسبتا زیادی برخوردار است که انجام اقدام درست تنها با اخذ راهنمایی از مشاوران حقوقی متخصص کسب‌وکارها امکان‌پذیر است. به همین خاطر برای دریافت مشاوره حقوقی پیشنهاد می‌شود به تیم مشاوره ما اعتماد کنید.

کارشناسان حقوقی وینداد با مهارت و تجربه بالا در زمینه حقوق بیمه، حقوق کار و حقوق کسب‌وکارهای ایرانی قادر هستند در موارد مختلف بهترین راهکار را برای کارفرمایان و یا بازنشستگان محترم ارائه دهند.

 

سوالات متداول

۱- آیا بازنشسته‌ها می‌توانند در بخش خصوصی مشغول به‌کار شوند؟

بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی در شرکت‌ها و واحدهای بخش خصوصی منع قانونی ندارد

۲- یک بازنشسته چند ساعت در ماه می‌تواند به‌عنوان مشاور کار کند؟

حداکثر ساعات مجاز برای استفاده از مشاوره و خدمات بازنشستگان در ادارات و نهادهای اجرایی (دولتی)، یک سوم ساعات اداره کارمندان رسمی است. و حقوق این افراد متناسب با ساعت کاری آنها و حداکثر یک سوم کارمندان رسمی در همان شغل تعیین و پرداخت خواهد شد.
۴/۵ - (۵ امتیاز)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

guest
70 Comments
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
ناصر
ناصر
2 سال پیش

اگر حقوق بازنشستگی کفاف زندگی را میداد که بازنشسته دوباره شاغل نمیشد
چه معنی داره به تامین اجتماعی بگم مستمری منو قطع کن تا من دوباره برم کارکنم
خب خونه میشینم و حقوق بازنشستگی میگیرم یا میرم مسافر کشی یا دستفروشی
نیازی هم به قطع شدن مستمریم نیست

محسن
محسن
2 سال پیش

انعقاد قرارداد مشاوره ای طبق رای شماره 90 هیات عمومی دیوان عدالت اداری مانع قطع مستمری است وسازمان تامین اجتماعی نمیتواند مستمری بازنشستگانی که قرارداد مشاوره ای منعقد مینمایند قطع نماید بهتر بود به این مورد اشاره میداشتید

محسن
محسن
در پاسخ به  وینداد
2 سال پیش

از اینکه موضوع رای وحدت رؤیه شماره ٩٠را لحاظ نمودید ممنون نکته دیگر ی راجع به اشتغال بازنشستگان تامین اجتماعی عرض میکنم علاوه بر اینکه اشتغال بصورت مشا وه ای بر أساس رای وحدت رؤیه در بخش خصوصی بلامانع است اشتغال در دستگاه های إجرائی (دولتی)نیز بصورت مشاوره ای بر أساس تبصره قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان برای متخصصین بازنشسته نیز با یک سوم ساعت کارکنان تمام وقت بلامانع است

محسن
محسن
2 سال پیش

همه چیز در مورد اشتغال بازنشستگان تامین اجتماعی:
1- در بخش های دولتی (منظور دستگاه های اجرایی)که تعریف آن در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری آمده است بر اساس تبصره 1 قانون ممنوعیت بکار گیری بازنشستگان مصوب 1395 واصلاح آن مصوب 1397 بکار گیری بازنشستگان بصورت تمام وقت برای مقامات مانند روسای قوا،نمایندگان مجلس،اعضاء شورای نگهبان ،وزراء ومعاونین رییس جمهور بلامانع است
2- بر اساس همین تبصره بکار گیری تمام وقت جانبازان بالای 50 درصد، آزادگان بالای 3 سال اسارت وفرزندان شهداء نیز بلامانع است.
3- بر اساس تبصره 2 این قانون بکارگیری بازنشستگان متخصص بصورت پارت تایم نیز تا یک سوم ساعات اداری بلامانع است
لذا با توجه به عام بودن مفهوم بازنشستگی در این قانون بکارگیری بازنشستگان تمام صندوق های بازنشستگی مطابق مفاد قانون فوق موردی ندارد واین افراد میتوانند با حفظ حالت بازنشستگی بصورت تمام وقت اشتغال داشته باشند.
4- اشتغال بازنشستگان تامین اجتماعی مطابق رای وحدت رویه شماره 90 دیوان عدالت اداری بصورت مشاور در کارگاههای مشمول قانون کار وبخش خصوصی بلامانع است ومانع قطع مستمری بازنشسته خواهد بود بدیهی است چنانچه سازمان تامین اجتماعی بر خلاف آن عمل نماید موضوع از طریق دیوان قابل پیگیری است لیکن این موضوع تقریبا در سازمان تامین اجتماعی جا افتاده وتقریبا مورد خاصی برای نگرانی از حیث برخورد سلیقه ای در ساختار تامین اجتماعی وجود ندارد.
5-در مورد اشتغال تمام وقت در بخش خصوصی رای وحدت رویه شماره 1831 دیوان عدالت اداری اشتغال تمام وقت صرفا در کارگاهی که فرد بازنشسته شده را مشمول بیمه و قطع مستمری میداند لیکن تامین اجتماعی هنوز در این زمینه وحدت رویه ندارد ودر واقع تمکین نمیکند وبصورت سلیقه ای برخورد میکند که بهتر است در این زمینه بازنشستگان تامین اجتماعی احتیاط نمایند وصرفا بصورت مشاور کار کنند

ف
ف
2 سال پیش

با ملاحظه تعریف بازنشسته مبینیم به هیچ وجه سازمان حق قطع مستمری را ندارد زیرا بازنشسته کسی است که بمدت سی سال یا … حق بیمه خود را پرداخت کرده باشد لذا پس از این مدت درخواست برقراری مستمری مینماید . متاسفانه کارشناسان تامین اجتماعی یازنشسته را با از کار افتاده اشتباه میگیرند . در هیچ جای قانون ذکر نگردیده بازنشسته حق کار کردن ندارد زیرا چنین نظری منطق ندارد .ولی ناآگاهی بعضی افراد موجب بدبینی به قوانین میگردد . ازکار افتاده فردی است که نمیتواند کار کند و بدین جهت مستمری در یافت میکند و چنانچه خلاف آن ثابت گردد مسلما تامین اجتماعی میتواند مستمری اورا قطع کند . ولی بازنسته فردی است که به تعداد سالهای مورد نطر سازمان کار کرده و حق بیمه خود را نیز پرداخت نموده واکنون در خواست استفاده از مزایای بازگشت سزمایه خود را دارد .پس تامین اجتماعی حقی در قطع مستمری به لحاظ اشتغال مجدد اورا ندارد . باتشکر

مینا حیدری
مینا حیدری
در پاسخ به  ف
2 سال پیش

در خصوص بازنشسته‌های مشمول تأمین اجتماعی مقرر گردید طبق رأی دیوان عدالت اداری به شماره ۱۸۳۱ مورخ ۲۲/۹/۱۳۷۸ که بشرح زیر می‌باشد عمل گردد و در صورتی که شاغل بازنشسته به شغلی که قبل از بازنشستگی در آن محل به آن شغل اشتغال داشته، اشتغال یابد، مشمول حق بیمه و در سایر موارد غیر مشمول تلقی می‌گردد. به زبان ساده بازنشسته می تواند اشتغال داشته باشد اما در شغل و سمتی غیر مرتبط با شغلی که در آن بازنشسته شده است.

خسرو بدیعی
خسرو بدیعی
در پاسخ به  ف
1 سال پیش

ممنون . ارام گرفتم با این مطلب منطقی شما . چون همین امروز بازرس تامین اجتماعی که از سرکین پیگیر من شده . کارکردن من رو دیده و تهدیدم کرده که بررسی میکنم . نمیدونم چکار باید بکنم . لطفا کمکم کنید .

علی
علی
2 سال پیش

اگر شخصی سی سال بعد بازنشستگی هنوز کار می کند وشرایط مالی بسیار خوبی دارد هنوز بکار گرفته میشود وکارگر عزل میکند نمی توان برخورد کرد؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  علی
1 سال پیش

سلام
منظور از عزل کارگر چیست؟ بازنشستگان تامین اجتماعی با قرارداد مشاوره ساعتی می توانند مشغول به فعالیت باشند.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

حسین
حسین
2 سال پیش

سلام.. آیا پرسنل بازنشسته میتوانند برای رتبه بندی شرکتها مدارک ارسال کنند و قرارداد ببندند؟…آیا وزارت کار و تامین اجتماعی مشکلی ایجاد نمیکند ..بدلیل اینکه بازنشسته نمی تواند مجدد کار کند و…

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  حسین
2 سال پیش

سلام
در صورتی که امتیاز آور در شرکت هایی که نیاز به رتبه بندی دارند از اشخاصی انتخاب شوند که بازنشسته هستند، برای آن ها حق بیمه پرداخت نمی شود. واگذاری مدرک یا امتیاز در قالب قرارداد برای این شرکت ها با مانع قانونی رو به رو نیست. از آنجایی که این قرارداد از جمله قراردادهای کار محسوب نمی شود و بنابراین حق بیمه پرداخت نمی شود، مستمری بیمه شده بازنشسته نیز توسط سازمان تامین اجتماعی قطع نمی گردد.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

ف
ف
2 سال پیش

با سلام اگر شرکتی کلیه پرسنل درگیر در پروژه خود را از پرسنل بازنشسته استفاده نماید آیا باید حق بیمه ای پرداخت نماید ؟؟؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  ف
2 سال پیش

سلام
به موجب قانون کار، کارفرما موظف به پرداخت حق بیمه کلیه کارفرمایان خود است مگر اینکه قالب قرارداد کار از جمله مواردی باشد که نیازمند حق بیمه نباشد. البته قالب قراردادی که انخاب نموده اید نیز موثر می باشد.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

محمدرضا دهنوی
محمدرضا دهنوی
2 سال پیش

سلام/ من کارشناس عمران و بازنشسته شهرداری هستم و در سازمان نظام مهندسی، بعنوان کارشناس حق الزحمه ای فعالیت میکنم. قراردادی بعنوان پاره وقت و یا مشاوره هم ندارم. با توجه به اینکه عضو سازمان هستم، برای کار کارشناسی تخصصی، بر اساس تعرفه نظام مهندسی و ساعت کار کارشناسی، حق الزحمه میگیرم. آیا باید از کارکرد من حق بیمه کسر شود.

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  محمدرضا دهنوی
1 سال پیش

سلام
در صورتی که پروزه ای کار کنید مشمول قوانین تامین اجتماعی نیستید. اما در صورتی که ساعتی موظف به حضور هستید بایستی قرارداد مشاوره منعقد کنید. در این صورت حق بیمه پرداخت نمی شود و مستمری شما قطع نمی گردد.

محمدرضا دهنوی
محمدرضا دهنوی
2 سال پیش

سلام/ اضافه کنم، بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی هستم / ممنونم

دیندار
دیندار
1 سال پیش

باسلام
بازنشسته هستم مدتی درهمان کارگاهی که بازنشسته شدم دعوت بکارشدم چندسالی باتوجه به ۴بارتغییر مدیریت بنده ابقا میشدم باتوجه به قردادمشاوره ای بادستور واصرارمدیران وقت بیشتر ازساعات کاری منونگه میداشتن حقوقم را هرچند ماه یکبار علی الحساب پرداخت میشد مقداری طلب دارم به بهانه های مختلف با توجه به پیگیریهای من مدت ۳ساله پرداخت نشد لطفاً راهنمایی بفرمایید باتوجه باینکه بازنشسته هستم میتونم شکایت کنم ؟ باید کجا مراجعه کنم باتشکر

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  دیندار
1 سال پیش

سلام
جهت دریافت حقوق پرداخت نشده ی خود به شرط اثبات ساعات کار بیشتر می توانید به اداره کار مراجعه نمایید و حقوق مزبور را دریافت نمایید.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

فرزاد زابلی پور
فرزاد زابلی پور
1 سال پیش

سلام سوال من این است که آیا استخدام فرد بازنشسته تامین اجتماعی بعنوان مشاور که زیر 35 سال سابقه کار و پرداخت بیمه داشته باشد برای کارفرما منع قانونی دارد ؟محدودیت های استخدام فرد بازنشسته بعنوان مشاور برای کارفرما چیست

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  فرزاد زابلی پور
1 سال پیش

سلام
در صورتی که بازنشسته تامین اجتماعی باق قرارداد به عنوان مشاور و با شرایط خاص آن منعقد شود، مشکلی برای کارفرما پیش نمی آید و قانونی است.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

مهدی مهربان
مهدی مهربان
1 سال پیش

سلام
فردی بازنشته در ارگان غیر مرتبط مشغول کار بشه آیا عیدی سنوات وحق اولاد و … مثل سایر افراد به ایشون هم تعلق میگیره

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  مهدی مهربان
1 سال پیش

باسلام
بله برای ایشان این موارد نیز لحاظ میگردند.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

هادی
هادی
در پاسخ به  کارشاس حقوقی وینداد
1 سال پیش

سلام من از یک کارخونه بیسکویت بازنشسته شدم و در یک کارخونه بیسکویت دیگر هم میخوام کار کنم،اگه برم اونجا کار کنم برا صاحب کارخونه مشکل ایجاد میشه؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  هادی
1 سال پیش

با سلام
شما میتوانید قرارداد مشاوره منعقد نمایید و در این صورت برای صاحب کارخانه مشکلی ایجاد نخواهد شد.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

رضا يوسفي
رضا يوسفي
1 سال پیش

سلام
من بازنشسته تامین اجتماعی هستم بعد از بازنشستگی دعوت بکار در شرکت خصوصی دیگری شدم بعنوان مدیر عامل با مدرک تحصیلی دکتری مدیریت ، ایا ممنوعیت بکارگیری در این خصوص وجود دارد و حقوق بازنشستگی ممکن است قطع شود . با تشکر

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  رضا يوسفي
1 سال پیش

باسلام
خیر باهم تعارضی ندارند.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

سهیل
سهیل
1 سال پیش

با سلام ، در خصوص بکارگیری بازنستگان ، آیا بازنشسته میتواند مثلا ۶۰ ساعت که سقف کاریشون هست در یک ارگان دولتی مشغول بکار باشه و ساعات دیگه رو با ارگانهای دیگه قرارداد ببنده

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  سهیل
1 سال پیش

با سلام
برای استخدام بازنسشتگان توصیه میگردد با قرارداد مشاوره و به صورت پاره وقت در یک ارگان خصوصی شروع به کار نمایند تا مستمری بازنشستگیشان قطع نشود.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

باغبان
باغبان
1 سال پیش

با سلام ، در خصوص بکارگیری بازنستگان ، آیا بازنشسته میتواند مثلا ۶۰ ساعت که سقف کاریشون هست در یک ارگان دولتی مشغول بکار باشه و ساعات دیگه رو با ارگانهای دیگه قرارداد ببنده

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  باغبان
1 سال پیش

با سلام
برای استخدام بازنسشتگان توصیه میگردد با قرارداد مشاوره و به صورت پاره وقت در یک ارگان خصوصی شروع به کار نمایند تا مستمری بازنشستگیشان قطع نشود.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

مریم
مریم
1 سال پیش

سلام
عرض ادب
چنانچه زن مطلقه ای حقوق مستمری بازنشستگی پدر را دریافت کند
آیا استخدام او منع قانونی ندارد؟
تکلیف بیمه او چه می شود؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  مریم
1 سال پیش

باسلام،

مطابق بند 3 ماده 48 «قانون حمایت خانواده»، «فرزندان اناث در صـورت نداشتن شغل یا شوهر و فرزندان ذکور تا سن بیست سالگی و بعد از آن منحصراً، درصورتی که معلول از کار افتاده نیازمند باشند یا اشتغال به تحصیلات دانشگاهی داشته باشند، حسب مورد از کمک هزینه اولاد، بیمه و مستمری بازماندگان یا حقوق وظیفه والدین خود برخوردار می‌گردند.» بنابراین، شرط دریافت مستمری بازماندگان برای فرزندان دختر، نداشتن شغل یا شوهر است و قانون، محدودیتی بابت ازدواج یا اشتغال قبلی در نظر نگرفته است.

با توجه به این توضیحات، در صورتی که دختر متوفی استخدام شود و مشمول بیمه شود، دریافت مستمری بازنشستگی پدر برای او متوقف میشود.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

اميد
اميد
1 سال پیش

سلام
وقت بخىر
از راهنماىى هاى شما بسىار سپاسگزارم
بنده بازنشسته تامىن اجتماعى هستم و بصورت پاره وقت در ىک شرکت خصوصى کار میکنم اىا کارفرماى من الزاما باىد مرا بىمه تامىن اجتماعى نماىد ىا خىر؟ و اىا در صورت بىمه کردن من مشکلى براىم از لحاظ مستمرى بوجود مىاىد؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  اميد
1 سال پیش

با سلام
شما میتوانید قرارداد مشاور منعقد نمایید که دراین قرارداد الزامی به رد بیمه وجود ندارد.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

گرجی
گرجی
1 سال پیش

با سلام من با سختی کار و 20 سال سابقه بازنشسته شدم آیا میتوان یک سوم ساعت کاری را به صورت سالیانه احتساب کرد مثلا در سال حدود 3 یا 4 ماه کار کرد مانند کار در تعمیرات اساسی شرکت‌ها که فصلی است؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  گرجی
1 سال پیش

با سلام
شما میتوانید از قرارداد مشاوره استفاده نمایید و این نوع کار منعی ندارد.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

دیوید
دیوید
1 سال پیش

باسلام اگر کارفرما قرارداد مشاوره ایی ببنددبا باز نشسته مثلا مدیر کارخانه وسپس در همان سمت قبلی البته با ساعا ت کمتر استفاده کند ایا منع قانونی وجود دارد یا خیر دیویداز زنجان تشکر

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  دیوید
1 سال پیش

با سلام
خیر مشکلی وجود نخواهد داشت و از این نوع قرارداد برای به کار گیری بازنشتگان استفاده میشود.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

سعید
سعید
1 سال پیش

با سلام خدمت تیم حقوقی وینداد، ضمن عرض خسته نباشید سوالی که داشتم اینه ، مضمون قرارداد مشاوره ای با فرد بازنشسته تامین اجتماعی که بر اساس مفاد و شروط سخت و زیان آور مشمول بازنشستگی شده باید حاوی چه مضامین حقوقی باشه که منجر به قطع مستمری وی از طرف سازمان تامین اجتماعی نشود؟ آیا نمونه قرارداد در دسترس هست؟ و یا اینکه شرط خاصی وجود که با قید آنها در قرارداد مشاوره ای ، مشکل حل میشود؟ با تشکر

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  سعید
1 سال پیش

با سلام
شما با مراجعه به بانک قراردادهای وینداد میتوانید نمونه قرارداد مشاوره را تهیه نمایید.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

عبدالرضا
عبدالرضا
1 سال پیش

سلام وقت بخیر
آیا استثنائات قانون منع بکارگیری بازنشستگان به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی هم تعلق می گیرد؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  عبدالرضا
1 سال پیش

با سلام
بله بازنشستگان تامین احتماعی هم مشمول این قانون میباشند.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

هادی
هادی
1 سال پیش

سلام من از یک کارخونه بیسکویت بازنشسته شدم و در یک کارخونه بیسکویت دیگر هم میخوام کار کنم،اگه برم اونجا کار کنم برا صاحب کارخونه مشکل ایجاد میشه؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  هادی
1 سال پیش

با سلام
در صورتی که شما قرارداد مشاوره منعقد نمایید نه برای صاحب ارخانه مشکلی ایجاد خواهد و نه برای حقوق بازنشستگی شما برای اطلاع ازنحوه نگارش و جزئیات قرارداد مشاوره میتوانید از طریق مشاوره تلفنی وینداد با وکلای متخصص در این زمینه مشورت نمایید.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

پژمان
پژمان
1 سال پیش

با سلام
سوالی دارم بنده به عنوان کارفرما یکی از پرسنلم که بازنشسته میباشد بصورت تحمیلی و اجباری مشغول به کار است.
حق اولاد و مزد سنوات و حقوق و دستمزد و عیدی و سنوات پایان کار به چه صورت میباشد؟
آیا موارد بالا شامل حالش میشود یا خیر و به چه صورت؟
ممنون از راهنماییهاتون

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  پژمان
1 سال پیش

با سلام
قرارداد کار قابل انعقاد با بازنشستگتن قرارداد مشاوره است که مشمول بیمه و سنوات نمی باشد.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

فریبا
فریبا
1 سال پیش

با سلام من با بیست سال بعنوان منشی در شرکتی کار می کردم و بنا به دلایلی خودم را بازنشسته کردم ولی الان هر شرکتی که میرم منو قبول نمی کنن بخاطر اینکه می گویند حتما باید بیمه بشی یعنی هیچ راهی برای کار کردن وحود نداره

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  فریبا
1 سال پیش

با سلام
قرارداد کار قابل انعقاد با بازنشستگان قرارداد مشاوره است که مشمول بیمه و سنوات نمی باشد.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

امیر
امیر
8 ماه پیش

با سلام، بنده بازنشسته تامین اجتماعی هستم و با قرارداد پیمانکار انفرادی در یک شرکت مشغول بکارم.در خصوص مفاصا حساب بیمه پیمانکاری از تامین اجتماعی استعلام شد و بنده را معاف از ماده 38 (بیمه پیمانکاری) و مشمول ماده 28 اعلام نمودند .این به چه معناست ؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  امیر
7 ماه پیش

با سلام
به ماده 38 قانون تامین اجتماعی در خصوص بیمه پیمانکاری به صورت گروهی است. پیمانکاری انفرادی مشمول بیمه نمی شود. بنابراین شما از این ماده معاف هستید.
در خصوص ماده 28 این قانون نیز منظور بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی است که به شما تعلق گرفته است.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

حسین
حسین
در پاسخ به  کارشاس حقوقی وینداد
5 ماه پیش

عالی

الهه
الهه
6 ماه پیش

سلام خداقوت من با ۲۰‌ سال سایقه و ۴۲ سال سن بازنشست شدم.من میتونم توی اموزشگاه فنی حرفه ای مدیر یا مربی باشم؟ موسس اموزشگاه میتونه به من وکالت بده که تمام کارهای اداری و مالی اموزشگاه رو انجام بدم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  الهه
3 ماه پیش

سلام،

افراد بازنشسته می بایست قرارداد مشاوره ساعتی به صورت پاره وقت با کارفرمای خود تنظیم کنند. فعالیت تمام وقت برای افراد بازنشسته تخلف محسوب شده و متضمن قطع شدن مستمری آنان است.

با احترام،
تیم حقوقی وینداد.

حسن
حسن
6 ماه پیش

درود ، دو فرد بازنشسته نظامی ( لشکری ) یکی به عنوان نگهبان برج ساختمانی مسکونی و دیگری به عنوان آبدارچی یک نمایشگاه اتومبیل، بکار گرفته شده اند فقط بصورت شفاهی و سفارشی و بدون تنظیم هیچگونه قراردادی . آیا بکار گیری آنها از لحاظ مقررات تامین اجتماعی و قانون کار منعی دارد ؟ آیا کارفرما باید آنها را بیمه کند و لیست بیمه را به همراه حقوق و مزایا به تامین اجتماعی اعلام و ارسال کند ؟ بازرس بیمه اگر برای بازدید اومد ، و پرسید چه پاسخی باید داد ؟ ممنون اگر راهنمایی جامع بفرمائید.

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  حسن
3 ماه پیش

سلام،

افراد بازنشسته می بایست قرارداد مشاوره ساعتی به صورت پاره وقت و بدون بیمه با کارفرمای خود تنظیم کنند. فعالیت تمام وقت برای افراد بازنشسته تخلف محسوب شده و متضمن قطع شدن مستمری آنان است.

با احترام،
تیم حقوقی وینداد.

علیزاده
علیزاده
5 ماه پیش

سلام
آیا حقوق بازنشسته ای که قرارداد مشاوره ای دارد باید در لیست مالیات حقوق ارسال شود؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  علیزاده
3 ماه پیش

سلام،

در چنین شرایطی، درپایان هرماه بدون منظورنمودن معافیت ده درصد از ناخالص حقوق ایشان می بایست کسر کنید و فرم حقوق بگیران مشمول تبصره ماده 86 قانون مالیات های مستقیم را تکمیل کرده و به دارایی پرداخت نمایید.

با احترام،
تیم حقوقی وینداد.

امیرمسعودپژمان پور
امیرمسعودپژمان پور
4 ماه پیش

سلام.من بازنشسته تامین اجتماعی ام.
آیامی توانم به عنوان مدیرعامل دریک تشکل غیردولتی مشغول شوم.

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  امیرمسعودپژمان پور
4 ماه پیش

با سلام،

شما می توانید با تشکل مذکور، قرارداد مشاوره ساعتی به صورت پاره وقت تنظیم کنید. در صورت امضای قرارداد کار و بیمه شدن از طرف آن تشکل، مستمری شما قطع خواهد شد.

با احترام،
تیم حقوقی وینداد

مرادی
مرادی
4 ماه پیش

با سلام بنده با مدرک دیپلم بازنشسته تامین اجتماعی هستم میخام با شرکت خصوصی قرارداد مشاوره در امور دیگ بخار ببندم ولی اداره تامین اجتماعی قبول نمی کند چه کار میتونم بکنم ؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  مرادی
3 ماه پیش

با سلام،

شما می توانید با شرکت مذکور، قرارداد مشاوره ساعتی به صورت پاره وقت تنظیم کنید. در صورت امضای قرارداد کار و بیمه شدن از طرف آن شرکت، مستمری شما قطع خواهد شد.

با احترام،
تیم حقوقی وینداد

مرادی
مرادی
4 ماه پیش

با سلام بنده با مدرک دیپلم بازنشسته تامین اجتماعی هستم میخام با قرارداد مشاوره ( 8 جلسه در ماه ) در یک شرکت خصوصی مشغول بشم از بازرسی تامین اجتماعی سوال کردن میگم ممنوعه و باعث قطعی مستمری میشود
چون میخام قانونی باشه چه جوری اقدام کنم ؟ با تشکر

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  مرادی
3 ماه پیش

با سلام،

شما می توانید با شرکت مذکور، قرارداد مشاوره ساعتی به صورت پاره وقت تنظیم کنید. در صورت امضای قرارداد کار و بیمه شدن از طرف آن شرکت، مستمری شما قطع خواهد شد.

با احترام،
تیم حقوقی وینداد

مرادی
مرادی
4 ماه پیش

با سلام بنده با مدرک دیپلم بازنشسته تامین اجتماعی هستم میخام با قرارداد مشاوره ( 8 جلسه در ماه ) در یک شرکت خصوصی مشغول بشم از بازرسی تامین اجتماعی سوال کردم میگن ممنوعه و باعث قطعی مستمری میشود
چون میخام قانونی باشه چه جوری اقدام کنم ؟ با تشکر

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  مرادی
3 ماه پیش

با سلام،

شما می توانید با شرکت مذکور، قرارداد مشاوره ساعتی به صورت پاره وقت تنظیم کنید. در صورت امضای قرارداد کار و بیمه شدن از طرف آن شرکت، مستمری شما قطع خواهد شد.

با احترام،
تیم حقوقی وینداد

روشنك
روشنك
2 ماه پیش

با سلام فکر میکنم سن بازنشستگی بانوان با 20 سال سابقه 55 سال نیست بلکه 42 سال است لطفا بررسی و در صورت نیاز اصلاح فرمائید. این سایت نباید اشتباه داشته باشد. ما داریم از شما مشاوره میگیریم نه شما از ما

سمانه اسماعیلی
سمانه اسماعیلی
ادمین
در پاسخ به  روشنك
2 ماه پیش

سلام بانوان با 20 سال سابقه کار می‌توانند در 42 سالگی درخواست بازنشستگی دهند اما برای درخواست بازنشستگی 30 ساله سن 55 برای بانوان در نظر گرفته شده که اخیرا نیز با تغییر مققرات ممکن است به 45 سال هم برسد.

جاوید
جاوید
2 ماه پیش

سلام وقت بخیر
آیا بازنشستگان تامین اجتماعی که به عنوان مشاور در بخش خصوصی مجددا مشغول به کار شده اند می توانند بعنوان مدیر واحد یا مدیرعامل حضور داشته باشند؟

نوشته های مرتبط

نامحدود از خدمات وینداد استفاده کن!