ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری

ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری چگونه انجام می‌شود؟

ممکن است پس از اینکه مدیر شرکتی شرکت پیمانکاری خود را تاسیس کرد بخواهد تغییراتی در آن ایجاد کند؛ ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری برای مدیران شرکت‌ها گاهی اوقات میتواند مهم باشد به این خاطر که ممکن است تغییر در اساسنامه شرکت پیمانکاری رخ بدهد که در اینصورت باید حتما ثبت

ممکن است پس از اینکه مدیر شرکتی شرکت پیمانکاری خود را تاسیس کرد بخواهد تغییراتی در آن ایجاد کند؛ ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری برای مدیران شرکت‌ها گاهی اوقات میتواند مهم باشد به این خاطر که ممکن است تغییر در اساسنامه شرکت پیمانکاری رخ بدهد که در اینصورت باید حتما ثبت شود. در این مقاله ما با نکاتی درباره ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری آشنا می‌شویم.

منظور از ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری چیست؟

اگر مدیر شرکتی بخواهد تغییراتی در اساسنامه شرکت پیمانکاری به وجود آورد و یا تغییراتی در آدرس نام و کد پستی شرکت پیمانکاری توسط مدیران شرکت و با توافق آنها به وجود آمده باشد نیاز است که این تغییرات در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شود. تغییراتی که مدیران شرکت‌ها قصد دارند آن را ثبت کنند ابتدا در صورتجلسه تغییرات شرکت پیمانکاری آورده می‌شود و سپس به امضای اعضای هیئت رئیسه شرکت پیمانکاری می‌رسد. با توجه به این که چند نوع تغییر در شرکت پیمانکاری به وجود می‌آید تعداد صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری می‌تواند متعدد باشد.

کدام یک از تغییرات شرکت پیمانکاری باید ثبت شود؟

همه تغییرات یک شرکت پیمانکاری نیازی به ثبت ندارد و تنها تغییراتی نیازی به ثبت دارد که شامل موارد ذیل باشد:

 • در صورتی که تغییر در اساسنامه شرکت پیمانکاری باشد.
 • در صورت انحلال شرکت پیمانکاری باید حتما ثبت شود حتی در صورتی که تاریخ انقضای شرکت پیمانکاری تمام شده باشد نیاز است که انحلال شرکت پیمانکاری ثبت شود.
 • تغییر اسم شرکت پیمانکاری
 • تغییر مدیران شرکت پیمانکاری
 • تعیین کیفیت تغریغ حساب
 • در صورت تبدیل شرکا و خروج برخی از شرکا
 • تغییر حق امضا شرکت پیمانکاری
 • تغییر موضوع فعالیت شرکت پیمانکاری

مراحل ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری

 • تشکیل جلسه: برای ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری لازم است که ابتدا در طی یک جلسه تغییرات مورد نظر را به تصویب اعضای حاضر در جلسه برسانند. این جلسه میتواند با توجه به نوع تغییرات توسط اعضای مجمع عمومی و یا مجمع عمومی فوق‌العاده و یا هیئت مدیره شرکت پیمانکاری انجام شود. به عبارت دیگر معمولا تغییرات ثبت شرکت پیمانکاری به همین سه حالت انجام می‌شود.
 • تهیه صورتجلسه تغییرات شرکت پیمانکاری: با توجه به تعداد تغییراتی که میخواهید در شرکت پیمانکاری ایجاد کنید لازم است که صورتجلسه مخصوص به آن را تنظیم کنید. باید توجه کنید که همانطور که بیان شد ثبت صورتجلسات میتواند از سه طریق باشد:
 • ثبت صورتجلسه تغییرات از طریق ثبت صورتجلسه هیئت مدیره
 • ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت پیمانکاری از طریق مجمع عمومی عادی
 • ثبت صورتجلسه شرکت پیمانکاری از طریق مجمع عمومی فوق‌العاده

بر اساس نوع مجمع می‌توانید تغییرات در شرکت پیمانکاری را اعمال کنید.

 • تهیه مدارک مورد نیاز
 • پس از انجام مراحل بالا برای ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری باید به سایت اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید.
 • مدارک لازم را بارگذاری کنید.
 • پس از اینکه مدارک شما بررسی شد و با درخواست تغییرات شما موافقت شد باید مدارک را از طریق پست به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال کنید و در آخر به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه وهزینه‌های مورد نیاز را پرداخت کنید.
 • در مرحله آخر از مراحل ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری باید هزینه مربوط به روزنامه رسمی را پرداخت کنید و آگهی ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری را صادر کنید.

برای صورتجلسات شرکت پیمانکاری لازم است که در برگه‌ی صورتجلسه نوع مجمع، اطلاعات شرکت، اسامی افراد حاضر در جلسه به همراه سمت و میزان سهامی که آنها در شرکت پیمانکاری دارند و موضوع تغییرات ذکر شود.

مدارک مورد نیاز ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری

توجه به مدارک یکی از مهم‌ترین مراحل در راهنمای ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری است. برای ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری لازم است که مدارک ذیل را همراه داشته باشید.

 • کپی شناسنامه و کارت ملی اعضا جدید و قدیم در صورتی که تغییر در تعداد سهامداران شرکت پیمانکاری است.
 • تعداد سهام اعضا جدید و قدیم در صورت تغییر در سرمایه شرکت پیمانکاری
 • اسامی افرادی که حق امضا دارند
 • آدرس و کد پستی شرکت پیمانکاری
 • کپی آگهی آخرین تغییرات شرکت پیمانکاری
 • مبلغ سرمایه شرکت پیمانکاری و ارزش ریالی سرمایه
 • اساسنامه شرکت پیمانکاری و کپی از آن
 • در صورتی که قصد انحلال شرکت پیمانکاری را دارید لازم است که تمامی شرکا حضور پیدا کنند.
 • صورتجلسه تغییرات شرکت پیمانکاری دو نسخه
 • شرکتنامه و تقاضانامه شرکت پیمانکاری
 • در صورتی که تغییر در شرکت پیمانکاری نیاز به مجوز دارد باید مجوز لازم را دریافت کنید.

همانطور که بیان شد لازم است که برای هر نوع ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری صورتجلسه جداگانه‌ای تنظیم شود برای مثال اگر قصد دارید نام شرکت پیمانکاری و همزمان آدرس شرکت را تغییر دهید لازم است که دو صورتجلسه تنظیم کنید و دو نسخه از هرکدام را به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه نمایید.

ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری وینداد

مدیران شرکت‌های پیمانکاری اگر قصد دارند تغییراتی در شرکت پیمانکاری خود ایجاد کنند لازم است که در ابتدا با یک فرد کارشناس با تجربه مشورت کنند. تیم کارشناسان وینداد با سالها تجربه در زمینه ثبت شرکت پیمانکاری و ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری میتواند کمک قابل توجه‌ای به شما نماید. کافی است در طول هفته با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

برای ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری لازم است که صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری را تهیه کنید و به امضای تمامی افراد حاضر در جلسه برسانید. همچنین لازم است که برای صرفه جویی در وقت تمامی مدارک را همراه داشته باشید و سپس در سامانه ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری بارگذاری کنید. همچینین لازم است برای ثبت تغییرات با مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده و یا هیئت مدیره شرکت جلسه‌ تشکیل بدهیم.

سوالات متداول

هزینه ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری چقدر است؟

هزینه ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری با توجه به نوع و تعداد صورتجلسات تغییرات شرکت پیمانکاری و هزینه‌های قانونی و هزینه روزنامه رسمی تعیین می‌شود و نمیتوان یک عدد خاص را مشخص کرد.

 ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمانی که برای ثبت تغییرات شرکت پیمانکاری نیاز است مدتی بین ده تا پانزده روز است البته در صورتی که مدارک به تایید اداره ثبت شرکت‌ها نرسد نیاز به مدت زمان بیشتری دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

مشاوره رایگان امور ثبتی

برای دریافت مشاوره کاملا رایگان و تخصصی خدمات ثبتی (ثبت شرکت، تغییرات شرکت، انحلال شرکت، پلمپ دفاتر، ثبت برند و ثبت اختراع در ایران و بین المللی) با ما تماس بگیرید.

نظرات
ثبت نام
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
Picture of ثریا احمدی

ثریا احمدی

ثریا احمدی یکی از نویسندگان خوب وینداد است که کارشناسی حقوق را در دانشگاه علوم قرآن و حدیث خوانده و اطلاعات تخصصی در شاخه‌های مختلف به‌ویژه امور ثبتی و قراردادی دارد و به همین واسطه مقالات کاربردی را در مجله حقوقی وینداد منتشر کرده که در ادامه این مقالات را می‌خوانید.
آنچه در این مطلب خواهید خواند

ارائه صفر تا صد خدمات تاسیس شرکت، تاییدیه نام، ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت روزنامه رسمی، کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

خدمات ثبتی مناسب شما

ارائه صفر تا صد خدمات تاسیس شرکت، تاییدیه نام، ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت روزنامه رسمی، کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

مقالات مرتبط

انواع مجامع عمومی در شرکت‌ها
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

انواع مجامع عمومی شرکت‌ها چیست؟ | وظایف و صلاحیت‌ها

در تمامی شرکت‌های تجاری برای تصمیم‌گیری در امور مختلف، مجامعی تشکیل می‌شود که انواع آن‌ها، نحوه تشکیل، صلاحیت‌ تصمیم‌گیری و وظایف و اختیارات هر یک به‌طور کامل مشخص شده است. مجامع شرکت‌ها شامل مجمع عمومی موسس، مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق‌العاده هستند.

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

نحوه تنظیم صورتجلسه افزایش سرمایه در شرکت

افزایش سرمایه در شرکت‌های تجاری به منظور توسعه فعالیت‌های شرکت انجام می‌شود که باید به عنوان یکی از تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد چرا که سرمایه ثبتی در ابتدای تاسیس در اساسنامه درج شده و این مورد باعث تغییر اساسنامه خواهد شد.

ثبت موسسه حسابرسی
مقالات ثبت موسسه غیرتجاری

شرایط و مراحل ثبت موسسه حسابرسی

موسسه حسابرسی یکی از رایج ترین انواع موضوعات برای ثبت موسسه است که نیاز به دریافت مجوز از جامعه حسابرسان رسمی ایران دارد. ضمن اینکه موسسین باید شرایطی مثل سابقه تحصیلی و سابقه کار مرتبط را برای دریافت مجوز و ثبت موسسه احراز کنند.