ثبت شرکت خدماتی و مراحل و مجوزها و مدارک لازم

ثبت شرکت خدماتی و مراحل و مجوزها و مدارک لازم

اگر به زندگی روزمره خود دقت کنید متوجه خواهید شد که همه‌ی ما در طول زندگی خود به خدمات افراد دیگری احتیاج داریم. این احتیاج ازآنجا نشات می‌گیرد که ما توانایی تمام امور را نداریم یا به عبارت بهتر برای انجام هر کاری تخصص خاصی احتیاج است که همه‌ی آن‌ها

اگر به زندگی روزمره خود دقت کنید متوجه خواهید شد که همه‌ی ما در طول زندگی خود به خدمات افراد دیگری احتیاج داریم. این احتیاج ازآنجا نشات می‌گیرد که ما توانایی تمام امور را نداریم یا به عبارت بهتر برای انجام هر کاری تخصص خاصی احتیاج است که همه‌ی آن‌ها در یک فرد جمع نمی‌شود. به همین دلیل افراد برای رفع نیاز خود به افراد متخصص و ماهر در این زمینه مراجعه می‌کنند. دراین‌بین ما برای اطمینان بیشتر در اکثر موارد برای بهره‌مندی از خدمات این افراد تمایل داریم که به سراغ شرکت‌هایی برویم که این نیرو متخصص را در اختیار ما می‌گذارد. از طرف دیکر شاید شما به‌عنوان خواننده مطلب ما درصدد این باشید که شرکتی با این هدف تأسیس کرده و ثبت شرکت خدماتی را انجام دهید.

ما در این مطلب به این سؤال شما پاسخ می‌دهیم که برای ثبت شرکت خدماتی چه‌کارهایی باید انجام دهید.

خدمات چیست؟

خدمت به هرگونه فعالیتی اطلاق می‌شود که بدون آنکه مالکیتی را برای طرف مقابل به همراه آورد ازیک‌طرف به‌طرف دیگر ارائه می‌شود. در حقیقت مهم‌ترین ویژگی خدمت این است که مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی است که ملموس نیست و به عبارت دقیق‌تر غیرمادی است.

شرکت خدماتی:

شرکتت های خدماتی، شرکت‌هایی هستند که با ثبت و تأسیس دریکی از قالب های هفت‌گانه قانون تجارت به ارائه خدمات به افراد و نهادهای مختلف می‌پردازند. موضوع فعالیت این شرکت‌ها در حقیقت طیف گسترده‌ای از فعالیت‌هایی را شامل می‌شود که مردم بدان احتیاج دارد؛ اما این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که شرکت خدماتی می‌تواند تنها در یک زمینه خاص به ارائه خدمت و فعالیت بپردازد برای مثال یک شرکت خدماتی باشد که تنها به انجام امور نظافتی اعم از شرکت و ادارات و منازل مشغول باشد.

حوزه فعالیت شرکت های خدماتی:

به‌صورت کلی اگر شما به دنبال ثبت شرکت خدماتی باشد می‌توانید یکی از هفت خدمت زیر را به‌عنوان موضوع فعالیت شرکت خود انتخاب نمایید:

 1. تعمیرات و نگه‌داری ساختمان
 2. تعمیرات و نگه‌داری ماشین‌آلات
 3. خدمات عمومی به‌صورت کلی که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از نگهبانی، امور آبدارخانه، پیشخدمت و…
 4. چاپ و تکثیر
 5. تأسیسات
 6. امور آشپزی
 7. حمل‌ونقل اعم از مسافری یا باربری

قالب ثبت شر‌کت ‌خدماتی:

شما پس از مشخص کردن فعالیت خود، برای ثبت شرکت خدماتی باید در گام بعدی اقدام به تعیین قالب مناسب برای فعالیت خودنمایید. در این راستا از میان هفت قالب مطرح‌شده در قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای فعالیت شما باشد. در ادامه شرایط ثبت هر یک از این دو شرکت برای شما تبیین می‌گردد:

 1. شرایط ثبت شر‌کت خدماتی سهامی خاص:

 • حداقل سرمایه یک‌میلیون ریال باشد.
 • حداقل تعداد سهام‌داران سه نفر است.
 • حداقل 35 درصد از سرمایه به‌صورت نقدی باید پرداخت گردد.
 • حداقل یک نفر بازرس باید در شرکت وجود داشته باشد.
 1. شرایط ثبت شر‌کت خدماتی با مسئولیت محدود:

 • حداقل تعداد شرکا دو نفر است.
 • کل سرمایه در بدو تأسیس شرکت باید به مدیرعامل تحویل و مدیرعامل در این راستا باید اقرارنامه دریافت نماید.
 • حداقل سرمایه‌ای در قانون تجارت بیان‌نشده است اما در قانون ثبت شرکت‌ها حداقل سرمایه را یک‌میلیون ریال مشخص کرده است.
 • نیازی به بازرس درصورتی‌که تعداد شرکا کار از 12 نفر باشد نیست.

مدارک ثبت شرکت خدماتی:

بعد از انتخاب قالب موردنظر خود در گام سوم باید مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت خدماتی خود را متناسب با قالب منتخب فراهم نمایید.

 1. مدارک ثبت شر‌کت سهامی خاص:

 • تکمیل فرم تعیین نام بر اساس اولویت مطرح در مجمع عمومی مؤسس
 • دو نسخه اظهارنامه امضاشده توسط تمامی سهام‌داران
 • دو نسخه اساسنامه امضاشده تمام سهام‌داران
 • کی برابر اصل مدارک شناسایی اعضا و بازرسین
 • تأییدیه غیردولتی بودن اشخاص حقوقی حاضر در هیئت‌مدیره
 • دو نسخه صورت‌جلسه امضاشده توسط مدیران منتخب در مجمع
 • معرفی‌نامه به همراه روزنامه ثبت و تغییرات در خصوص اشخاص حقوقی سهام‌دار یا عضو هیئت‌مدیره
 • مجوز لارم از مراکز مشخص‌شده در خصوص موضوعات نیازمند اخذ مجوز
 • گواهی پرداخت 35 درصد از سرمایه شرکت در شرف تأسیس
 1. مدارک ثبت‌ شرکت خدماتی با مسئولیت محدود:

 • دو نسخه شرکت‌نامه امضاشده توسط شرکا
 • دو نسخه تقاضانامه امضاشده
 • دو نسخه اساسنامه امضاشده توسط شرکا
 • دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسس و هیئت‌مدیره امضاشده توسط شرکا و بازرسان
 • انتخاب نام و تکمیل فرم مربوطه
 • تأییدیه غیردولتی بودن اشخاص حقوقی سهام‌دار
 • دو نسخه صورت‌جلسه هیئت‌مدیره
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی و گواهی عدم سو پیشینه
 • اخذ مجوز در فعالیت مای نیازمند مجوز

مراحل ثبت شرکت:

پس از فراهم کردن مدارک فوق شما باید به سامانه ثبت شرکت‌ها مراجعه و اقدام به پر کردن اطلاعات خواسته‌شده نمایید. بعد از ورود اطلاعات باید نسخه الکترونیکی مدارک بارگذاری تا صحت اطلاعات بیان‌شده مشخص گردد. پس از بررسی اولیه توسط کارشناس حقوقی اصل مدارک از سوی اداره پست ارسال و در صورت صحت ثبت شرکت خدماتی آگهی می‌گردد و از این تاریخ به بعد شرکت شما به‌عنوان یک شخصیت حقوقی به فعالیت می‌پردازد.

شما پس از ثبت شرکت خدماتی باید اقدام به انجام امور مالیاتی ازجمله اخذ کد اقتصادی و گواهی ارزش‌افزوده بپردازید.

سخن پایانی

یکی از مشاغلی که در قالب شرکت در حال گسترش است مشاغل خدماتی است. به عبارت بهتر شاید بتوان گفت که ارائه خدمات اعم از نظافتی و… در قالب شرکت به دلیل ایجاد اطمینان شغلی بیش‌ازپیش خودنمایید می‌کند. در همین راستا ما بر آن برآمدیم تا شما را در این مطلب با ثبت شرکت خدماتی به‌صورت اجمالی آشنا کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین وینداد تماس بگیرید.

3.7/5 - (4 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

مشاوره رایگان امور ثبتی

برای دریافت مشاوره کاملا رایگان و تخصصی خدمات ثبتی (ثبت شرکت، تغییرات شرکت، انحلال شرکت، پلمپ دفاتر، ثبت برند و ثبت اختراع در ایران و بین المللی) با ما تماس بگیرید.

نظرات
ثبت نام
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
Picture of الهام طراحی مفرد

الهام طراحی مفرد

الهام طراحی مفرد یکی از نویسندگان حرفه‌ای و کاربلد وینداد است که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی ارشد حقوق فناوری اطلاعات دانشگاه مونترال کانادا است. الهام اطلاعات تخصصی در امور حقوقی از جمله قراردادها، مالکیت فکری و امور ثبتی دارد و محتواهای کاربردی در زمینه‌ها را به زبان کاملا ساده نوشته که در ادامه به این محتواها دسترسی خواهید داشت.
آنچه در این مطلب خواهید خواند

ارائه صفر تا صد خدمات تاسیس شرکت، تاییدیه نام، ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت روزنامه رسمی، کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

خدمات ثبتی وینداد

ارائه صفر تا صد خدمات تاسیس شرکت، تاییدیه نام، ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت روزنامه رسمی، کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

مقالات مرتبط

موضوعات مجوزی شرکت‌ها
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

لیست کامل موضوعات نیازمند اخذ مجوز برای ثبت شرکت

ثبت شرکت نیازمند طی مراحل متعددی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها انتخاب و تعیین موضوع فعالیت است. این موضوع نه‌تنها بخشی از اساسنامه شرکت را تشکیل می‌دهد، بلکه باید به دقت و با توجه به قوانین و مقررات تعیین شود. در بسیاری از موارد، موضوعات فعالیت شرکت‌ها نیازمند اخذ مجوزهای خاصی از مراجع ذی‌ربط هستند. برخی از حوزه‌های فعالیتی که معمولاً نیاز به اخذ مجوز دارند شامل پیمانکاری، خدماتی، تولیدی، بازرگانی و غیره هستند.

انواع مجامع عمومی در شرکت‌ها
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

انواع مجامع عمومی شرکت‌ها چیست؟ | وظایف و صلاحیت‌ها

در تمامی شرکت‌های تجاری برای تصمیم‌گیری در امور مختلف، مجامعی تشکیل می‌شود که انواع آن‌ها، نحوه تشکیل، صلاحیت‌ تصمیم‌گیری و وظایف و اختیارات هر یک به‌طور کامل مشخص شده است. مجامع شرکت‌ها شامل مجمع عمومی موسس، مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق‌العاده هستند.

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

نحوه تنظیم صورتجلسه افزایش سرمایه در شرکت

افزایش سرمایه در شرکت‌های تجاری به منظور توسعه فعالیت‌های شرکت انجام می‌شود که باید به عنوان یکی از تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد چرا که سرمایه ثبتی در ابتدای تاسیس در اساسنامه درج شده و این مورد باعث تغییر اساسنامه خواهد شد.

ثبت موسسه حسابرسی
مقالات ثبت موسسه غیرتجاری

شرایط و مراحل ثبت موسسه حسابرسی

موسسه حسابرسی یکی از رایج ترین انواع موضوعات برای ثبت موسسه است که نیاز به دریافت مجوز از جامعه حسابرسان رسمی ایران دارد. ضمن اینکه موسسین باید شرایطی مثل سابقه تحصیلی و سابقه کار مرتبط را برای دریافت مجوز و ثبت موسسه احراز کنند.