ثبت شرکت عمرانی + مدارک و مجوزهای لازم برای آن

ثبت شرکت عمرانی + مدارک و مجوزهای لازم برای آن

در ابتدا باید بیان نمود که در ایران، یکی از پر متقاضی‌ترین موضوعات ثبت شرکت عبارت است از: ثبت شرکت عمرانی. اما علت این امر چیست؟ وجود بازار کار متنوع، گسترده و وسیع و وجود زمینه‌های فعالیت‌های عمرانی متعدد مانند پل سازی، راه سازی، ساخت و ساز مسکن و …، حمایت دایمی دولت از صنعت […]

در ابتدا باید بیان نمود که در ایران، یکی از پر متقاضی‌ترین موضوعات ثبت شرکت عبارت است از: ثبت شرکت عمرانی. اما علت این امر چیست؟ وجود بازار کار متنوع، گسترده و وسیع و وجود زمینه‌های فعالیت‌های عمرانی متعدد مانند پل سازی، راه سازی، ساخت و ساز مسکن و …، حمایت دایمی دولت از صنعت ساخت وآبادانی، افراد زیادی را به سمت رشته عمران سوق داده است و در حقیقت، عمران یکی از جذاب‌ترین رشته‌ها شناخته می‌شود و فلذا فارغ التحصیلان متعددی از این رشته در کشور وجود دارد که بالتبع، درخواست ثبت شرکت فوق را گسترش داده است.

در این مطلب برانیم تا به موضوع فعالیت شرکت عمرانی، مدارک مورد نیاز و چگونگی ثبت شرکت فوق بپردایم. پس همراه ما باشید.

موضوع فعالیت شرکت‌های عمرانی در چه زمینه‌هایی است؟

در اصل موضوع فعالیت شرکت‌های عمرانی بسیار زیاد بود که موارد ذیل بخش کوچکی از فعالیت‌های مرتبط با بخش عمرانی می‌باشد:

فعالیت در زمینهٔ ساخت و احداث شهرک‌های تجاری و اداری، مسکونی، راه سازی و جاده سازی، پل سازی، سد سازی، تونل سازی، شن ریزی، آسفالت کشی و خط کشی، خاکریزی و خاکبرداری، سد سازی، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و غیر شهری، طراحی، اجرا، محاسبه، نظارت، مشاوره پروژه‌های عمرانی اعم از سنگی، آجری، فلزی و بتنی و….

ثبت شرکت عمرانی به چه صورت است؟

ثبت شرکت عمرانی در ۲ قالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسیولیت محدود امکانپذیر است:

الف) ثبت شرکت در قالب شرکت سهامی خاص طبق قانون تجارت

جهت ثبت شرکت در قالب شرکت سهامی خاص شما به حداقل ۳ عضو نیاز دارید و علاوه بر اعضای مذکور، ۲ بازرس جدای از اعضا نیاز است. 
در ابتدای تأسیس شرکت، حداقل  35 درصد سرمایه نقداً پرداخت شود و حداقل سرمایه ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت عمرانی در قالب شرکت سهامی خاص

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص شامل موارد زیر است:

۱-کپی کارت ملی و شناسنامهٔ کلیه اعضا

۲-امضای اقرارنامه

۳-اصل گواهی عدم سوپیشینه

۴-اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

۵-تنظیم وکالتنامه بنام وکیل (چنانچه امور توسط وکیل انجام می‌شود)

ثبت شرکت در قالب شرکت بامسئولیت محدود

ثبت شرکت فوق در قالب شرکت بامسئولیت محدود به حداقل ۲ عضو نیاز است و حداقل سرمایه ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال بوده و از طرفی تعهد با پرداخت کل سرمایه نیاز می‌باشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت عمرانی در قالب شرکت بامسئولیت محدود

مدارک لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود شامل موارد زیر است:

۱-کپی شناسنامه و کارت ملی کلیهٔ اعضا

۲-اصل گواهی عدم سوء پیشینه

۳-امضای اقرارنامه

۴-مجوز در صورت نیاز

۵- اقدام نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه و اساسنامه

نکته: جهت ثبت شرکت عمرانی همواره توصیه می‌گردد که به جهت ریسک بالای کار، شرکت مورد نظر را در قالب شرکت‌های سهامی خاص به ثبت برسانید و از اعتبار بالای آن بهره مند شوید.

مراحل ثبت شرکت عمرانی

بعد از آن که مدارک لازم برای ثبت شرکت را تهیه کردید، باید براساس مراحل زیر کار ثبت شرکت را انجام دهید:

۱- اولین مرحله در بخش ثبت شرکت عمرانی عبارت است از مشخص نمودن اطلاعات خود اعم از موضوع، مرکز اصلی شرکت، شعب آن و….
۲-پس از مرحله اول می‌بایست که به سامانه ثبت شرکت‌ها مراجعه نمود و اطلاعات مورد نظر را تکمیل نمود.
۳- ارائه اساسنامه شرکت و سایر مدارک خواسته شده به اداره ثبت شرکت‌ها از طریق پست مرحله سوم می‌باشد.
۴-در ادامه باید که حضوراً به اداره مراجعه نمود. چرا که پس از تأیید مدارک ارسال شده حضور به منظور امضا ذیل دفتر و تطبیق مدارک الزامی است.
۵-چاپ آگهی تأسیس شرکت در روزنامه رسمی مرحلهٔ نهایی می‌باشد.

جمع‌بندی

در نهایت باید بیان نمود که به جهت وجود بازار کار متنوع، گسترده و وسیع و وجود زمینه‌های فعالیت‌های عمرانی متعدد، حمایت دایمی دولت از صنعت ساخت وآبادانی، افراد زیادی را به سمت رشته عمران که یکی از شاخه‌های مهندسی است، که به طراحی، نگهداری و ساخت سازه‌های طبیعی و مصنوع شامل جاده، پل، ساختمان، تونل و غیره می‌پردازد سوق داده است و فارغ التحصیلان متعددی از این رشته در کشور وجود دارند که بالتبع، درخواست ثبت شرکت عمرانی را گسترش داده است. به همین دلیل انواع شرکت‌های عمرانی مثل ثبت شرکت پیمانکاری فضای سبز و سایر شرکت‌های پیمانکاری طرفداری زیادی دارد.

از طرفی ثبت شرکت در بخش مراحل، شرایط، مدارک دارای نکات بسیاری که در مطلب فوق به آن‌ها اشاره گردید.

درصورتی که نسبت به ثبت شرکت فوق و مراحل آن و… سؤال و یا ابهامی دارید، می‌توانید با بخش مشاوره تلفنی وینداد ارتباط برقرار نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید!
اشتراک‌گذاری

مشاوره رایگان امور ثبتی

برای دریافت مشاوره کاملا رایگان و تخصصی خدمات ثبتی (ثبت شرکت، تغییرات شرکت، انحلال شرکت، پلمپ دفاتر، ثبت برند و ثبت اختراع در ایران و بین المللی) با ما تماس بگیرید.

نظرات
ثبت نام
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
محمد جواد جوادی

محمد جواد جوادی

محمد جواد جوادی یکی از اعضای تیم نویسندگان وینداد است که کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی و همچنین کارشناسی ارشد حقوق کسب‌وکار از دانشگاه بروکسل دارد و با داشتن اطلاعات تخصصی حقوقی، مقالات کاربردی را برای مجله وینداد نوشته که در ادامه تعدادی از این مقالات را مشاهده می‌کنید.
آنچه در این مطلب خواهید خواند

ارائه صفر تا صد خدمات تاسیس شرکت، تاییدیه نام، ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت روزنامه رسمی، کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

خدمات ثبتی وینداد

ارائه صفر تا صد خدمات تاسیس شرکت، تاییدیه نام، ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت روزنامه رسمی، کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

مقالات مرتبط

تنظیم صورتجلسه تغییر موضوع شرکت
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

چگونه صورتجلسه تغییر موضوع شرکت را تنظیم کنیم؟

صورتجلسه تغییر موضوع شرکت یکی از رایج‌ترین صورتجلسات در انواع شرکت‌های تجاری است که به منظور تغییر کلی موضوع و حوزه فعالیت انجام می‌شود و پس از طی تشریفات قانونی در شرکت باید در اداره ثبت شرکت‌هابه ثبت برسد.

نمونه موضوع ثبت شرکت
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

نحوه انتخاب موضوع + معرفی نمونه موضوع ثبت شرکت

انتخاب موضوع شرکت یک گام اساسی قبل از تاسیس آن است که یکی از بندهای اساسنامه نیز به‌شمار می‌رود و حوزه و حدود فعالیت شرکا و سهامداران را مشخص می‌کند. موضوع شرکت‌ها از نوع تجاری و موضوع موسسات، از نوع غیرتجاری است که در قانون تجارت انواع موضوعات تجاری و غیرتجاری مشخص شده‌اند و قبل از ثبت شرکت یا موسسه باید بررسی کنید که فعالیت شما در چه زمینه‌ای‌ست و اگر نیاز به اخذ مجوز دارید، آن را دریافت کنید.

تنظیم صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

نحوه تنظیم صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت

صورتجلسه انتخاب مدیران شرکت یکی از مهم‌ترین تغییراتی است که در مجمع عمومی عادی پس از تصمیم‌گیری و اعلام مدیران جدید تنظیم می‌شود. این صورتجلسه نیز مانند سایر صورتجلسات شرکت باید طی تشریفات قانونی به ثبت برسد.