ثبت شرکت لوازم آرایشی چه مجوزها و شرایطی دارد؟

ثبت شرکت لوازم آرایشی چه مجوزها و شرایطی دارد؟

تولید و توزیع لوزام آرایشی، تجارتی پرسود، به ویژه در کشور ایران به حساب می‌آید. راه‌اندازی کسب‌وکار در زمینه لوازم آرایش، غالبا از طریق اخذ مجوزهای مرتبط و در نهایت ثبت شرکت لوازم آرایشی میسر می‌شود. در این مطلب قصد داریم تا شرایط ثبت شرکت لوازم آرایشی را بررسی کرده

تولید و توزیع لوزام آرایشی، تجارتی پرسود، به ویژه در کشور ایران به حساب می‌آید. راه‌اندازی کسب‌وکار در زمینه لوازم آرایش، غالبا از طریق اخذ مجوزهای مرتبط و در نهایت ثبت شرکت لوازم آرایشی میسر می‌شود.

در این مطلب قصد داریم تا شرایط ثبت شرکت لوازم آرایشی را بررسی کرده و مجوزهای ضروری در این حوزه را نام ببریم.

با ما همراه باشید.

منظور از لوازم آرایشی چیست؟

به طور خلاصه، لوازم آرایشی، شامل آن دسته وسایلی هستند که برای مراقبت یا بهبود زیبایی پوست و مو به کار می‌روند. کرم‌های ضد آفتاب، ماسک‌های مو، لوازم آرایشی لب، ابرو و… از مهم‌ترین مصادیق لوازم آرایشی به حساب می‌آیند.

فعالیت تجاری در زمینه هر یک از دسته‌های لوازم آرایشی مذکور، نیازمند دریاف مجوزهای خاصی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

مجوزهای فعالیت در زمینه تولید یا پخش لوازم آرایشی چیست؟

برای ثبت شرکت لوازم آرایشی، نیاز است تا متقاضیان، مجوزهای مختلف بهداشتی و فنی را دریافت کنند. در زیر برخی از مهم‌ترین مجوزهای پیش‌نیاز ثبت شر‌کت لوازم آرایشی را مرور می‌کنیم.

پروانه تاسیس

پروانه تاسیس مجوزی است که پس از دریافت پروانه بهره‌برداری، متقاضی تولید یا واردات لوازم آرایشی باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کند.

پروانه مسئول فنی

هر کارخانه تولید لوازم آرایشی باید دارای شخصی تحت عنوان مسئول فنی باشد. مسئول فنی شخصی است که با داشتن حداقل تحصیلات کارشناسی، مسئولیت کنترل کیفیت تولید لوازم آرایشی شرکت را بر عهده دارد. مسئول فنی مذکور باید از طرف سازمان غذا و دارو پروانه دریافت کند.

پروانه بهره‌برداری

مجوز بعدی دریافت پروانه بهره‌بردازی است که در صورت داشتن امکانات و تجهیزات کامل برای تولید لوازم آرایش، به متقاضی ثبت شرکت لوازم آرایشی اعطا می‌شود.

پروانه ساخت

مجوز نهایی نیز پروانه ساخت نام دارد که پس از تایید فرمول و شیوه ساخت لوازم آرایشی مورد نظر توسط سازمان غذا و دارو به شرکت داده می‌شود.

سایر مجوزها

در صورتی که شرکت در حوزه پخش لوازم آرایش یا واردات و یا صادرات لوازم آرایشی داشته باشد، بایستی پروانه‌های دیگری نیز دریافت کند. مثلا دریافت مجوز صادرات یا واردات و ترخیص برای واردات لوازم آرایشی اهمیتی اساسی دارد.

ثبت شرکت لوازم آرایشی چه مراحلی دارد؟

ثبت شرکت لو‌ازم آرایشی می‌تواند در قالب اکثر شرکت‌های تجاری انجام شود. اما از منظر حقوقی، دو شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود، مناسب‌ترین قالب‌های ثبت شرکت لواز‌م آرایشی یا موضوعات دیگری مثل ثبت شرکت پخش مواد غذایی، باشگاه‌ها و غیره هستند. در ادامه به شرایط ثبت شرکت لوازم آرایشی در هر دو نوع شرکت اشاره می‌کنیم.

ثبت شرکت لوازم آرایشی سهامی خاص چه شرایطی دارد؟

شرایط تاسیس شرکت سهامی خاص مطابق قانون تجارت به شرح زیر است:

– حداقل سرمایه به مبلغ صد هزار تومان فراهم شود.

– شرکت لوازم آرایشی سهامی خاص حداقل دارای سه عضو هیئت مدیره و دو بازرس از خارج از شرکت باشد.

– ۳۵ درصد از سرمایه شرکت در همان ابتدا در حساب بانکی مشخص سپرده شده و گواهی سپرده آن اخد شده باشد.

– موسسان از نظر حقوقی، به پرداخت سرمایه شرکت متعهد باشند.

چه مدارکی برای ثبت شرکت لوازم آرایشی سهامی خاص نیاز است؟

فرآیند ثبت شرکت در حال حاضر از طریق ورود به سامانه ثبت شرکت‌ها امکان پذیر است. برای طی این مسیر، به مراحل زیر توجه کنید:

– تکمیل فرم‌های اینترنتی سامانه ثبت شرکت، شامل فرم تعیین نام شرکت و مشخصات موسسان و بازرس‌ها

– ارائه اساسنامه مصوب شرکت لوازم آرایشی سهامی خاص

– ارائه تقاضانامه و اظهارنامه اینترنتی

– ارائه مدارک هویتی موسسان و اعضای شرکت، شامل کارت ملی و شناسنامه

– ارائه گواهی عدم سوءپیشینه موسسان و اعضای شرکت

– سند اقرارنامه عدم وجود نسبت خانوادگی میان بازرسان و مدیران شرکت

– سند اقرارنامه عدم حضور همزمان مدیرعامل شرکت در سایر شرکت‌ها

– پست کردن مدارک نهایی امضا شده به اداره ثبت شرکت‌ها

ثبت شرکت لوازم آرایشی با مسئولیت محدود چه شرایطی دارد؟

ثبت شرکت با مسئولیت محدود به نسبت سایر شرکت‌ها تشریفات قانونی کمتری دارد. سه مرحله مهم برای ثبت شرکت لوازم آرایشی با مسئولیت محدود به شرح زیر است:

– حداقل سرمایه به مبلغ صد هزار تومان فراهم شود.

– شرکت لوازم آرایشی با مسئولیت محدود، باید حداقل دارای دو عضو باشد.

– موسسان از نظر حقوقی، به پرداخت تمام سرمایه شرکت متعهد باشند.

چه مدارکی برای ثبت شرکت لوازم آرایشی با مسئولیت محدود نیاز است؟

مدارک مورد نظر برای ثبت شرکت لوازم آرایشی با مسئولیت محدود که برای تکمیل مراحل نیاز به جمع‌آوری دارد، در ادامه ذکر شده است:

– تکمیل فرم‌های اینترنتی سامانه ثبت شرکت، شامل فرم تعیین نام و نشانی شرکت، میزان سرمایه و سمت اعضای شرکت، موضوع فعالیت و…

– ارائه اساسنامه، تقاضانامه و شرکت‌نامه تکمیل شده

– ارائه مدارک شناسایی اعضای شرکت، مانند شناسنامه و کارت ملی

–  ارائه گواهی سوءپیشینه شرکای شرکت

– دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین شرکت و هیئت مدیره

– امضای اقرارنامه‌های لازم اعضا بنا به مجوزهای خاص تاسیس شرکت با مسئولیت محدود

– پرداخت هزینه‌های مرتبط و دریافت فیش واریزی

– پست کردن مدارک نهایی امضا شده به اداره ثبت شرکت‌ها

چه اطلاعاتی باید بر روی بسته‌بندی محصولات آرایشی درج شود؟

نکته مهم دیگری که در خصوص ثبت شر‌کت لوازم آرایش باید به آن پرداخت، ویژگی بسته‌بندی لوازم آرایشی است. در ادامه به مهم‌ترین الزامات بسته‌بندی لوازم آرایشی برای شرکت‌های تولید و پخش لوازم آرایشی اشاره می‌کنیم:

– نام کالای آرایشی و برند آن (نام شرکت)

– درج مواد تشکیل دهنده کالا

– درج سری ساخت

– درج علایم مرتبط با دریافت مجوزها و استانداردها مانند پروانه ساخت

– تاریخ تولید و انقضای کالا

– وزن خالص کالا

– درج نام کشور تولید کننده مانند «ساخت ایران»

اطلاعات گفته شده باید به شکلی خوانا و واضح و به زبان فارسی بر روی بسته‌بندی کالا نوشته شود. در صورتی که کالا وارداتی است، استفاده از زبان مبدا کشور سازنده بلامانع است.

درباره ثبت شرکت لوازم آرایشی مشاوره می‌خواهید؟

ثبت شر‌کت لوازم آرایشی به دلیل ارتباط لوازم آرایشی با حفظ سلامت جامعه و پیشگیری از آسیب‌های پوستی و…، نیازمند دریافت مجوزها و پروانه‌های متعددی است. در این مطلب به چند پروانه و مجوز مهم برای تاسیس و ثبت شرکت لوازم آرایشی اشاره کردیم و روند ثبت رسمی این شرکت را بررسی کردیم.

اگر همچنان احساس نیاز به دریافت مشاوره در حوزه ثبت شر‌کت لو‌از‌م آرایشی یا اقدامات پس از ثبت شرکت دارید، می‌توانید با کارشناسان حقوقی وینداد در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک‌گذاری

مشاوره رایگان امور ثبتی

برای دریافت مشاوره کاملا رایگان و تخصصی خدمات ثبتی (ثبت شرکت، تغییرات شرکت، انحلال شرکت، پلمپ دفاتر، ثبت برند و ثبت اختراع در ایران و بین المللی) با ما تماس بگیرید.

نظرات
ثبت نام
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
تصویر هومن گل‌محمد

هومن گل‌محمد

هومن گل محمد از نویسندگان خلاق و حرفه‌ای وینداد است که دارای کارشناسی حقوق از دانشگاه علم و فرهنگ، کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل از دانشگاه شهید بهشتی و همچنین کارشناسی ارشد حقوق مهاجرت از کانادا است. هومن اطلاعات تخصصی در بخش‌های مختلف حقوق دارد و محتواهای کاربردی در زمینه امور ثبتی، حقوقی و مالکیت فکری را به زبان کاملا ساده در مجله وینداد نوشته که در ادامه می‌توانید تعدادی از این محتواها را بخوانید.
آنچه در این مطلب خواهید خواند

ارائه صفر تا صد خدمات تاسیس شرکت، تاییدیه نام، ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت روزنامه رسمی، کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

خدمات ثبتی وینداد

ارائه صفر تا صد خدمات تاسیس شرکت، تاییدیه نام، ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها و دریافت روزنامه رسمی، کاملا آنلاین و با قیمت ثابت

مقالات مرتبط

موضوعات مجوزی شرکت‌ها
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

لیست کامل موضوعات نیازمند اخذ مجوز برای ثبت شرکت

ثبت شرکت نیازمند طی مراحل متعددی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها انتخاب و تعیین موضوع فعالیت است. این موضوع نه‌تنها بخشی از اساسنامه شرکت را تشکیل می‌دهد، بلکه باید به دقت و با توجه به قوانین و مقررات تعیین شود. در بسیاری از موارد، موضوعات فعالیت شرکت‌ها نیازمند اخذ مجوزهای خاصی از مراجع ذی‌ربط هستند. برخی از حوزه‌های فعالیتی که معمولاً نیاز به اخذ مجوز دارند شامل پیمانکاری، خدماتی، تولیدی، بازرگانی و غیره هستند.

انواع مجامع عمومی در شرکت‌ها
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

انواع مجامع عمومی شرکت‌ها چیست؟ | وظایف و صلاحیت‌ها

در تمامی شرکت‌های تجاری برای تصمیم‌گیری در امور مختلف، مجامعی تشکیل می‌شود که انواع آن‌ها، نحوه تشکیل، صلاحیت‌ تصمیم‌گیری و وظایف و اختیارات هر یک به‌طور کامل مشخص شده است. مجامع شرکت‌ها شامل مجمع عمومی موسس، مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق‌العاده هستند.

صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت
مقالات ثبت و تغییرات شرکت

نحوه تنظیم صورتجلسه افزایش سرمایه در شرکت

افزایش سرمایه در شرکت‌های تجاری به منظور توسعه فعالیت‌های شرکت انجام می‌شود که باید به عنوان یکی از تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد چرا که سرمایه ثبتی در ابتدای تاسیس در اساسنامه درج شده و این مورد باعث تغییر اساسنامه خواهد شد.

ثبت موسسه حسابرسی
مقالات ثبت موسسه غیرتجاری

شرایط و مراحل ثبت موسسه حسابرسی

موسسه حسابرسی یکی از رایج ترین انواع موضوعات برای ثبت موسسه است که نیاز به دریافت مجوز از جامعه حسابرسان رسمی ایران دارد. ضمن اینکه موسسین باید شرایطی مثل سابقه تحصیلی و سابقه کار مرتبط را برای دریافت مجوز و ثبت موسسه احراز کنند.