درصد تخفیف
300 هزار تومان تخفیف
|
تخفیف ویژه بهار
تخفیف فصل بهار

قرارداد استخدام سئوکار+ نکات مهم آن

زمان مطالعه: 3 دقیقه
به‌روزرسانی مطلب توسط‌
قرارداد استخدام سئوکار+ نکات مهم آن

 

از قرارداد استخدام سئوکار چه می‌دانید؟ به طور حتم این روزها عبارت سئوکار یا تولید‌کننده محتوا را زیاد شنیده‌اید. با رشد کسب‌وکارهای اینترنتی و روند رو به افزایش استفاده مردم از فضای مجازی، سایت‌ها و صفحات زیادی در راستای رفع نیاز‌های مردم به وجود آمده‌است. صاحبان کسب‌وکار‌های مجازی به دنبال یافتن راهی برای افزایش بازدید از صفحاتشان هستند. در همین راستا خواهان به خدمت گرفتن افرادی هستند که با مهارت خود در زمینه تولید محتوا به کسب‌وکار آنها رونق دهند.

همین نیاز اساسی باعث می‌شود صاحبان کسب‌وکار‌ها در زمینه استخدام سئوکار حساسیت بالایی داشته‌باشند و همینطور در مورد تنظیم قرارداد استخدام سئوکار دقت زیادی بخرج دهند. به همین جهت ما در این نوشته سعی کردیم به طور دقیق قرارداد استخدام سئوکار و نکات مهم آن را بررسی کنیم. در نهایت اگر نیاز به راهنمایی داشتید مشاوران متخصص ما در این زمینه شما را همراهی می‌کنند.

سئو چیست و سئو کار چه کاری انجام می‌دهد؟

قرارداد سئو، از جمله قراردادهای کاربردی و مهم در حوزه تولید محتوا است. سئو به معنی ارتقا رتبه سایت در نتیجه موتور‌های جست‌وجو مانند گوگل است. در حقیقت سئو به این معناست که چه چیزی را باید اعمال کرد و چه چیزی را نباید انجام داد تا هنگام جست‌وجو کلمه کلیدی مورد نظر، سایت شما بهترین رتبه را در مقایسه با بقیه بدست آورد.

تصور کنید بخواهید در مورد موضوعی در گوگل جست‌وجو کنید، این مرورگر موارد زیادی را در موضوع مورد نظر در اختیار شما قرار می‌دهد. چنانچه سایت شما از سئو خوبی برخوردار باشد در موارد بالای جست‌وجو قرار می‌گیرد. در این مجموعه شخصی که سئو سایت شما را بهبود می‌بخشد و آن را ارتقا می‌دهد سئوکار گویند.

مهم است در قراردادی که با فرد سئوکار منعقد می‌کنید تمام مواردی که می‌خواهید بکار رود و مواردی که نمی‌خواهید درج شود را عنوان کنید. در ادامه شما را به جزئیات قرارداد استخدام سئوکار آشنا می‌کنیم.

قرارداد استخدام سئو چه کاربردی دارد؟

همه ما از لزوم انعقاد قرارداد برای کارهایمان مطلع هستیم. اکثر مشکلات ما زمانی رخ می‌دهد که در آن کار شفافیت و دقت لازم را نداریم. ضرورت داشتن قرارداد استخدام سئوکار ازین جهت است که در آن به طور واضح وظایف طرفین و هدف از انجام آن مشخص شده‌است. علاوه بر این بهتر است در قرارداد وضعیت فعلی سایت خود،کلمات کلیدی موردنظرتان، زمان تحویل پروژه توسط سئوکار، هزینه کل پروژه، زمان شروع پروژه، کارهایی که باید توسط سئوکار انجام شود ،را ذکر کنید.

همه این موارد شما و کسب‌وکارتان را از مشکلات احتمالی آینده مصون می‌دارد. همچنین در صورت بروز مشکل قرارداد استخدام سئوکار همانند سند مکتوب شما را در دادخواهی یاری می‌کند.

قرارداد استخدام سئوکار از چه نوع قراردادی است؟

همانطور که گفتیم جهت استخدام سئوکار باید قراردادی تنظیم شود. این قرارداد به اشکال متنوعی بین سئوکار و صاحبان کسب‌وکار ها تنظیم می‌شود. بیشترین شکل قرارداد استخدام سئوکار، قراردادی است که به صورت قرارداد کار و منطبق با قانون کار تنظیم می‌شود. البته می‌توان این قرارداد را بر اساس قرارداد پیمانکاری نیز منعقد کرد.

اما چنانچه شما به سئوکار بگویید من انتظار دارم هر روز تعداد مطلب مشخصی منتشر کنی یا اینکه در مدت زمان مشخصی در شرکت حاضر شوی و یا شرایط دیگر . اینها نشان دهنده رابطه کارگر و کارفرمایی بین دو طرف قرارداد است. بنابراین این قرارداد مطابق با قانون کار تنظیم می‌شود و از قواعد این قانون پیروی می‌کند. باید توجه کرد چنانچه این قرارداد براساس قانون کار تنظیم شود، باید بیمه کارگر و همینطور حداقل میزان حقوق او بر اساس نرخ مصوب، تعیین گردد.

نکات مهم قرارداد استخدام سئوکار چیست ؟

برای یک قرارداد استخدامی مناسب لازم است نکات فنی و حقوقی بسیاری را در نظر بگیرید. علاوه بر این قرارداد باید به شکلی منصفانه هم منافع شما و هم سئوکار را تامین کند تا بتوان انتظار نتیجه بهتری داشت.

  1. مشخصات طرفین قرارداد

در ابتدای قرارداد نام و مشخصات سئوکار و همینطور صاحب کسب‌وکار باید درج شود. دقت کنید اگر سئوکار قرار است بر روی سایت شما کار کند نام سایت را هم به طور دقیق ذکر کنید.

  1. موضوع قرارداد

بنا بر نوع مطلب و محتوایی که قرار است توسط سئوکار تولید شود، در این قسمت آن را توضیح می‌دهید.

  1. مدت قرارداد

در این مرحله باید در قرارداد نوشته شود که سئوکار تا چه مدت می‌تواند نوشته را تحویل دهد.

  1. مبلغ قرارداد

در این قرارداد مبلغ مشخصی وجود ندارد اما یکسری مشخصه‌هایی برای تعیین مبلغ وجود دارد. یکی از این مشخصه ها، بررسی این موضوع که  بودن نام سایت در رتبه اول چه ارزش ریالی برای آن شرکت تولید میکند. همینطور هر چه کلمه کلیدی سخت‌تر  باشد قیمت نیز بالاتر می‌رود. سعی کنید در تعیین مبلغ قرارداد سئو خود به هدف قرارداد و اعتبار سایت نیز توجه کنید. در این صورت می‌توانید قراردادی مطمین داشته‌باشید.

  1. تعهدات طرفین

در قرارداد سئو باید به طور دقیق انتظارات و تعهدات طرفین نسبت به هم ذکر شود. اگر یکی از طرفین در انجام وظایف خود کوتاهی کند نتیجه کار برای هیچ کدام رضایت‌بخش نخواهد بود. لازم است ذکر شود که در صورت تقصیر چگونه می‌توان خسارت را جبران کرد.

علاوه بر اینها شرایط فسخ قرارداد نیز باید در این بند ذکر شود. به این نحو که هر کدام از طرفین چه کاری را انجام دهد موجب فسخ قرارداد می‌شود.

برای تنظیم قرارداد استخدام سئوکار نیاز به راهنمایی دارید؟

این روزها سئو و تولید محتوا اهمیت زیادی در بازاریابی اینترنتی پیدا کرده‌است. استخدام افراد کار بلد و حرفه‌ای در زمینه سئو می‌تواند به بهبود سایت و صفحات مجازی کمک بسیاری می‌کند. بالا بردن سطح سئو یک سایت اعتبار آن را افزایش می‌دهد. همچنین با بالا بردن سئو سایت همواره در رتبه بالایی از جست‌وجوها و مراجعه مردم قرار دارد. اما همانطور که دیدید قرارداد استخدام سئوکار موارد حقوقی زیادی دارد که باید در هنگام تنظیم به آن توجه کرد.

استارتاپ وینداد، با داشتن تیمی مجرب و بامهارت از حقوقدانان امور قراردادها و وکلای دادگستری، قادر است تا خدمات تنظیم و بررسی قرارداد استخدام سئوکار و یا ارائه مشاوره در این حوزه را با کیفیت و سرعتی بالا و هزینه‌ای منصفانه انجام دهد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره تلفنی حقوقی آنلاین

برای دریافت مشاوره تخصصی خدمات حقوقی کسب‌وکارها ( تنظیم قراردادهای دو زبانه، تنظیم اوراق قضایی، دعاوی تخصصی کسب‌وکارها، مالکیت فکری، کپی‌رایت و غیره) درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما، با شما تماس خواهند گرفت.

guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات

نوشته های مرتبط