مشاوره رایگان شناسایی ریسک‌های حقوقی کسب‌و‌کارها

مشاوره رایگان شناسایی ریسک‌های حقوقی کسب‌و‌کارها

قرارداد جذب بازیکن فوتبال + ۱۶ نکته مهم حقوقی قرارداد

زمان مطالعه: 3 دقیقه
به‌روزرسانی مطلب توسط‌
قرارداد جذب بازیکن فوتبال و نکات حقوقی آن

فوتبال یکی از محبوب‌ترین ورزش‌هایی است که افراد اعم از پیر و جوان، زن و مرد به آن تمایل بسیار داشته و طرفداران فراوانی در سراسر دنیا دارد. در این راستا باید بیان نمود که قرارداد جذب بازیکن فوتبال یکی از مهمترین قراردادهایی که امروزه میان بازیکنان و همچنین باشگاه‌ها منعقد می‌گردد.

باشگاه در حقیقت یک تشکیلاتی است که دارای پروانه معتبر فعالیت بوده که بر اساس معیارهای وزارت ورزش و جوانان تأسیس می‌گردد، و همچنین در اداره کل ثبت شرکتها به ثبت رسیده است و در عضویت فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال باشد.

از طرفی دیگر بازیکن نیز فردی است که توسط فدراسیون مجاز به شرکت در مسابقات باشد.

ما در این مطلب برانیم تا به نمونه قرارداد جذب بازیکن فوتبال، نکات حقوقی آن و … بپردازیم.

نمونه قرارداد جذب بازیکن فوتبال

عنوان قرارداد

ماده ۱-مشخصات طرفین قرارداد

ماده ۲- موضوع قرارداد

ماده ۳- مدت قرارداد

ماده ۴- مبلغ قرارداد

ماده ۵- نحوه پرداخت مبالغ مندرج در قرارداد

ماده ۶- پاداش‌ها

ماده ۷- جرائم مالی

ماده ۸-تعهدات باشگاه

ماده ۹-تعهدات بازیکن

ماده ۱۰- کسور قانونی

ماده ۱۱- فسخ قرارداد

ماده ۱۲- سایر موارد

ماده ۱۳- حل اختلاف/داوری

ماده ۱۴-منع اشتغال بازیکن

ماده ۱۵-صلاحیت کمیته انضباطی باشگاه

ماده ۱۶- نسخ قرارداد

ماده ۱۷- ضمایم قرارداد

امضا/اثرانگشت طرفین

به خاطر داشته باشید که اگر شما نیز در سدد انعقاد قرارداد جذب بازیکن فوتبال هستید، می‌توانید با ثبت درخواست تنظیم قرارداد جذب بازیکن فوتبال ، قراردادی مختص خودتان با رعایت تمام نکات و شروط مدنظرتان داشته باشید.

نکات قرارداد جذب بازیکن فوتبال

نکته ۱-در قرارداد جذب بازیکن فوتبال باید درج گردد که کلیه کسورات اعم از قانونی، عرفی و قضایی بر عهده بازیکن بوده و باشگاه مسیولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

نکته ۲-بازیکن موظف به پرداخت جریمه‌های احتمالی است و باشگاه هیچ تعهدی نسبت به پرداخت این گونه مبالغ ندارد.

حال اعم است از اینکه این جرائم از طرف کمیته انضباطی فدراسیون باشد و یا کمیته انضباطی داخلی باشگاه و یا هر مرجع رسیدگی ذیصلاحی دیگری.

نکته ۳-بازیکن قانونا باید که پیش از انعقاد قرارداد جذب بازیکن فوتبال، هر گونه آسیب‌دیدگی یا بیماری‌های حاد و مزمن خود را قبل از انعقاد قرارداد به باشگاه اطلاع دهد.

اگر بعد از انعقاد قرارداد آسیب‌دیدگی یا بیماری قبلی محرز گردد علاوه بر آن که محکوم به پرداخت خسارت وارده به مبلغ….. ریال به باشگاه خواهد شد، متعهد به پرداخت به میزان دو برابر مبلغ این قرارداد به عنوان وجه التزام می‌باشد.

نکته ۴- بازیکن حسب مورد محکوم به جبران کلیه خسارت ناشی از عملکرد و رفتار غیر مسئولانه و غیر حرفه‌ای خود نسبت باشگاه خواهد شد.

البته باید توجه داشت که صلاحیت رسیدگی به این موضوع با کمیته انضباطی باشگاه می‌باشد.

نکته ۵-بازیکن در همه حال موظف به حفظ اسرار و مصالح و اخبار مربوط به باشگاه است.

نکته ۶-در قرارداد جذب بازیکن فوتبال عموماً درج می‌گردد که بازیکن باید از شرکت در هر فعالیت ورزشی یا فوتبالی دیگر و نیز سایر فعالیت‌هایی که بالقوه خطرناک است یا به احتمال زیاد باعث بیماری و حادثه و سانحه می‌شود همچنین از انجام امور و فعالیت‌هایی که مورد موافقت قبلی باشگاه نیست امتناع و خودداری کند.

نکته ۷-بازیکن موظف به رعایت اساسنامه، مقررات مانند منشور اخلاقی و تصمیمات فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون و… می‌باشد.

نکته ۸-بازیکن نباید در مدتی که با باشگاه طرف قرارداد است اسپانسر یا حامی مالی یا فعالیت رسانه‌ای یا شغل دیگر داشته باشد یا خود را به نحوی به دیگران ملتزم و متعهد گرداند که مغایر حقوق و منافع باشگاه و اسپانسرهای باشگاه باشد.

نکته ۹-بازیکن می‌بایست تمام قوانین مربوط به ضد دوپینگ را رعایت نماید.

نکته ۱۰-در صورتی که بازیکن از کادر باشگاه و سایر دست اندرکاران و بازیکنان و…شکایتی داشته باشد می‌تواند شکایت خود را به کمیته انضباطی باشگاه تحویل نماید.

نکته ۱۱-اگر بازیکن به دلیل مصدومیت یا بیماری خارج از حیطه فوتبال نتواند تیم فوتبال باشگاه را در هشت مسابقه رسمی همراهی نماید باشگاه می‌تواند قرارداد را فسخ نماید.

نکته ۱۲- بازیکن بنا به تقصیر خود، شرایط و الزامات قانون کار، امکان اقامت به عنوان یک فرد بیگانه در ایران را از دست بدهد یا بنا به تقصیر خود تابعیت ایرانی‌اش سلب شود یا به موجب رأی قطعی مراجع ذیصلاح از فعالیت ورزشی محروم گردد، باشگاه حق فسخ یک جانبه را دارد.

نکته ۱۳- خروج از کشور بدون مجوز کتبی باشگاه به هر دلیل و عذری که باشد باعث ایجاد حق فسخ قرارداد است.

نکته ۱۴-باشگاه می‌بایست مبالغ مندرج در قرارداد را تماماً پرداخت نماید.

نکته ۱۵-باشگاه موظف است تا نسبت به بیمه بازیکنان در خصوص مقررات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اقدام نماید.

البته باید دقت نمود که این هزینه‌ها از مبلغ قرارداد بازیکن کسر خواهد شد.

نکته ۱۶-بازیکن و باشگاه می توانند در صورت لزوم در قرارداد جذب بازیکن فوتبال تغییرات و یا اصلاحاتی را انجام دهند.

سخن آخر

در نهایت باید بیان داشت که فوتبال به جهت طرفداران زیاد همواره حواشی بسیار زیادی را نیز به دنبال داشته است و حقیقت آن است که در برخی موارد خود باشگاه ها و بازیکنان علت اصلی این حواشی می باشند، از این رو قرارداد جذب بازیکن فوتبال که یکی از شایع ترین و مهمترین قراردادهای این حوزه می باشد باید با دقت بسیار زیادی تنظیم گردد تا در آینده اختلاف و مشکلی ایجاد نشود.

ضمنا با دریافت نمونه قرارداد جذب بازیکن فوتبال و راهنمای کامل آن از بانک نمونه قرارداد از یک جذب حرفه‌ای و بی‌دردسر بهره‌مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات

نوشته های مرتبط

قرارداد برگزاری جشن چگونه تنظیم می‌شود؟
مقالات تنظیم قرارداد

قرارداد برگزاری جشن چگونه تنظیم می‌شود؟

  در مورد قرارداد برگزاری جشن چیزی شنیده‌اید؟ آیا شما هم با شرکت‌ها، مجموعه‌ها و یا افراد برگزارکننده جشن‌ها برخورد داشته‌اید؟! امروزه موسساتی جهت برگزاری