قرارداد عایق کاری + مواد نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای

زمان مطالعه: 3 دقیقه
به‌روزرسانی مطلب توسط‌
قرارداد عایق کاری + مواد نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای

عایق کاری لوله‌ها یکی از مهم‌ترین راهکارهای جلوگیری از هدر رفتن انرژی است. علاوه بر این، عایق کاری یکی از عوامل مهمی است که برای ارزش گذاری ساختمان در نظر گرفته شده و قطعاً بر قیمت آن نیز مؤثر می‌باشند. اگر شما ساختمان در حال ساخت دارید یا اینکه در ساختمان خود سکونت دارید حتماً توجه نمایید که به عایق‌های حرارتی و برودتی نیاز دارید. بدین منظور توصیه می‌شود جهت حل این معضل مبادرت به انعقاد قرارداد عایق کاری / نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای نمایید.

در این مطلب قصد داریم تا به نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای بپردازیم. این قرارداد یکی از قرارداد کار بوده و مشمول مقررات قانون کار است.

آیا قرارداد عایق کاری / نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای را می‌توان یک قرارداد کار در نظر گرفت؟

به منظور پاسخ به این سؤال بایستی ابتدا به تعریف قرارداد کار بپردازیم.

قرارداد کار در واقع یک رابطه‌ای است میان کارگر و کارفرما بدین صورت که در مقابل دریافت حق‌السعی (شامل دستمزد و مزایای شغلی) برای مدت موقت یا مدت غیر موقت کارگر متعهد به انجام کاری می‌شود. این قرارداد ممکن است موضوعات مختلفی را در بر گیرد همانند قرارداد عایق کاری.

از منظر حقوقی قرارداد کار و قرارداد فوق جزو عقود غیر تشریفاتی است. و منعقد نمودن آن مستلزم رعایت تشریفات قانونی خاصی نمی‌باشد. همچنین به دلیل پرداخت مزد قرارداد کار ازجمله عقود معوّض است موارد کار مجانی را شامل نمی‌شود.

همچنین توجه نمایید که نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای مشابه تمامی قراردادهای کار ممکن است به هر یک از صورت‌های 1. قرارداد دائمی یا غیرموقت، 2. قرارداد موقت، 3. قرارداد کار معین منعقد شود.

چهار نکته حقوقی مهم از قرارداد عایق کاری / نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای

نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای از جمله قراردادهای کار است که بر مبنای قانون کار منعقد می‌شوند. این قرارداد دارای نکات مهمی است که برخی از آنها عبارتند از:

  1. نکته اول در نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای آنست که در این قرارداد قید شود که چنانچه کارگر، بدون مجوز تمدید تاریخ قرارداد از سوی کارفرما، مبادرت به تأخیر اجراء کار نماید برای هر روز تأخیر پس از اتمام تاریخ قرارداد روزانه مبلغی به عنوان جریمه تأخیر از مطالبات وی کسر می‌گردد.
  2. در قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای پیش بینی بندی در خصوص پاداش و عیدی کارگران اهمیت دارد.

در این خصوص مقرره قانونی داریم که ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار است. به موجب این ماده به ازای یک سال کار معادل شصت روز مزد ثابت/مبنا (تا سقف نود روز روزانه قانونی کارگران) به عنوان عیدی و پاداش سالانه به کارگر بایستی پرداخت شود و کار کم‌تر از یک سال تمام میزان عیدی و پاداش و سقف مربوط به نسبت محاسبه خواهد شد.

  1. نکته سوم در نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای مربوط به تعهد کارفرما به بیمه نمودن کارگر است. این نکته در ماده 148 قانون کار مقرر شده است. به موجب ماده 148 قانون کار، کارفرما مکلف است کارگر را نزد سازمان تأمین اجتماعی و یا سایر دستگاه‌های بیمه گذار بیمه نماید.
  2. نکته چهارم در رابطه با آن دسته از قرارداد عایق کاری موتورخانه است که به صورت کار معین منعقد می‌شوند. بر مبنای بند ه ماده 21 قانون کار، اگر قرارداد عایق موتورخانه به صورت کار معین منعقد شود، با پایان کار موضوع قرارداد کار معین، این قرارداد خاتمه خواهد یافت. ضمناً وفق ماده 25 قانون کار، هیچ یک از طرفین در قرارداد کار معین، حق فسخ یکجانبه قرارداد را نخواهد داشت.

نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای و برخی از مفاد آن

با توجه به اشکال مختلف قراردادهای کار تصمیم داریم در این بخش به اختصار به تبیین ساختار کلی قرارداد عایق کاری / نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای بپردازیم که یکی از قراردادهای کار می‌باشد که بر پایه قانون کار منعقد می‌شود.

ماده 1- مشخصات طرفین قرارداد عایق کاری / نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای

1-1 کارفرما/ نماینده قانونی کارفرما

2-1 کارمند یا کارگر

ماده 2- نوع قرارداد (قرارداد غیرموقت یا دائمی/ قرارداد موقت یا مدت معین/ قرارداد معین/ قرارداد آزمایشی)

ماده 3- نوع کار یا حرفه یا حجم کار که کارگر به آن اشتغال می‌یابد

ماده 4- محل انجام کار

ماده 5- تاریخ انعقاد قرارداد

ماده 6- مدت قرارداد

ماده 7- ساعات کار

ماده 8- حق السعی

ماده 9 – ترتیبات پرداخت

ماده 10- بیمه

ماده 11- عیدی و پاداش سالانه

ماده 12- حق سنوات یا مزایای پایان کار

ماده 13- شرایط فسخ یا خاتمه قرارداد

ماده 15- نسخ قرارداد

محل امضاء و اثر انگشت کارفرما/یا نماینده قانونی ایشان

محل امضاء و اثر انگشت کارگر

بخاطر داشته باشید که اگر شما نیز در سدد انعقاد قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای هستید می‌توانید با ثبت درخواست تنظیم قرارداد فوق، قراردادی مختص خودتان در این حوزه داشته باشید.

نتیجه گیری

ملاحظه نمودید که قرارداد عایق کاری / نمونه قرارداد تهیه، حمل و نصب عایق لوله‌ای یکی از جمله قراردادهای کار بوده و مقررات و مفاد خاصی دارد فلذا اگر در این رابطه سوالی دارید می‌توانید به بخش مشاوره تلفنی مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره تلفنی حقوقی آنلاین

برای دریافت مشاوره تخصصی خدمات حقوقی کسب‌وکارها ( تنظیم قراردادهای دو زبانه، تنظیم اوراق قضایی، دعاوی تخصصی کسب‌وکارها، مالکیت فکری، کپی‌رایت و غیره) درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما، با شما تماس خواهند گرفت.

دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

دسترسی نامحدود به تمامی خدمات وینداد

guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات

نوشته های مرتبط