قرارداد کارمند شرکت چه نکات قانونی دارد؟ '4 زمان خواندن

منتشرشده توسط مرضیه جعفری در تاریخ

قرارداد کارمند شرکت

جذب نیروی انسانی به عنوان کارمند در شرکت‌ها و سازمان‌ها و تنظیم قرارداد کار صحیح واصولی کار میان کارمند و کارفرما همیشه یکی از دغدغه‌های مهم آنها به شمار می‌رود، چرا که قرارداد کارمند شرکت ضامن سلامت همکاری میان کارمند و کارفرماست.

یکی از مهم‌ترین مبناهای بازدهی هرشرکت و سازمانی به کارگیری کارمندانی متعهد وکارآمد است و این موضوع از رهگذر گزینش صحیح و انعقاد قراردادی جامع و دقیق که در بردارنده تمامی نکات حقوقی نیز باشد حاصل می شود.

از طرفی برای افراد زمانی که به عنوان کارمند استخدام می‌شود انعقاد قراردادی که به خوبی بتواند حافظ منافع آنها باشد و به عبارتی آنها را از تمامی حقوقی که باید برخوردار سازد بسیار مهم است. از این رو آشنایی با قراردادکارمند شرکت و نکات قانونی آن می‌تواند راهگشای خوبی در این زمینه باشد.

 

قراردادکارمند شرکت یا قرارداد استخدام کارمند شرکت چیست ؟

قرارداد کارمند شرکت، قراردادی است که میان کارمند و کارفرما منعقد می‌گردد، و از منظر حقوقی در صورتی که شرکت یا سازمان کارفرما خصوصی باشد تابع قانون‌کار و در غیر این صورت تابع قانون‌استخدام کشوری می‌باشد.

باید توجه داشت در صورتی که به کارگیری کارمند در شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی موضوع قرارداد باشد، قرارداد کارمند شرکت به عنوان یکی از انواع قراردادکار باید در مطابقت با قانون‌‌کار تنظیم گردد، بدین جهت قانون گذار به منظور حفظ حقوق و منافع کارگران و کارمندان در بخش خصوصی، در ماده 8 قانون کار بیان کرده است: شروط مذکور در قرارداد کار یا تغییرات بعدی آن در صورتی نافذ خواهد بود که برای کارگر مزایایی کمتر از امتیازات مقرر در این قانون منظور ننماید.

 

مهم‌ترین نکات قرارداد کارمند شرکت

مواردی که در قرارداد کارمند شرکت باید مورد توجه قرار بگیرد عبارت است :

بخوانید
قرارداد فروش کالا شامل چه نکات و مفاد مهم حقوقی ‌است؟

محل کار                                                               تمدید قرارداد

ساعات کار، تعطیلات و مرخصی‌ها                                قوانین شرکت

وضعیت بیمه                                                          تعهدات طرفین

وجود یا عدم وجود دوره آزمایشی و مدت آن                   تعیین حقوق و مزایا

حال از میان مواد قراردادکارمند شرکت برخی از مهم‌ترین آنها که باید مورد رعایت قرار بگیرند به شرح ذیل است:

 

مشخصات طرفین قرارداد

مطابق هر قراردادکاری ذکر مشخصات دقیق و صحیح طرفین قرارداد مانند نام و نام‌ خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، تاریخ تولد، شماره تماس و نشانی محل سکونت از مهم‌ترین موادی است که باید به درستی رعایت گردد.

 

 

مشخص کردن موضوع قرارداد

ارائه شرحی شفاف و مشخص از موضوع قرارداد و یا به عبارتی وظایف، نوع کار و حرفه‌ای که کارمند باید انجام بدهد می‌تواند تا حد زیادی به حفظ حقوق کارفرما و اطمینان از برطرف شدن نیاز او به درستی، کمک بکند هم چنین کارمند می‌تواند به وسیله این ماده از قرارداد با شرح جامعی از وظایف خود آشنا و با دقت نظرکافی وظایف محوله را مورد پذیرش یا عدم پذیرش قرار بدهد. از این رو به منظور جلوگیری از یکی از اختلافات شایع میان کارمند و کارفرما یعنی اختلاف در شرح وظایف، در هنگام تنظیم قراردادکارمند شرکت بهتر است در نگارش این قسمت توجه کافی صورت بگیرد.

 

مشخص کردن نوع قرارداد

قراردادکار به انواع موقت، دائم و معین تقسیم می‌شود. قراردادکار موقت قراردادی است که پایان مدت قرارداد مشخص شده است، و معمولا کارهایی که ماهیت غیرمستمر دارند، در این قالب از قرارداد شکل می‌گیرند. قرارداد کار دائم قراردادی است که در آن مدتی برای پایان قرارداد مشخص نشده است. و قرارداد کار معین قراردادی است که برای انجام کارمعین منعقد می شود حال قرارداد کارمند شرکت از نظر موقت، دائم یا معین بودن نیز باید مشخص باشد، چرا که هر کدام از این نوع قرارداد شرایط مربوط به خود را به همراه دارد، و به تبع حقوق و تکالیف متناسب با خود را ایجاب می‌کنند.

بخوانید
3 مرحله مهم برای تاسیس آژانس املاک در ایران

 

مشخص کردن مبلغ قرارداد و زمان پرداخت آن

میزان حقوق و دستمزد دریافتی کارمند در مقابل کاری که برای که برای کارفرما مطابق با قرارداد انجام می دهد باید در قرارداد معین گردیده و زمان پرداخت آن نیز مشخص گردد. هم‌چنین سایر جزئیات مرتبط با حقوق و مزایای کارمند مانند نحوه محاسبه اضافه کاری و ماموریت‌ها، پاداش و غیره نیز باید در قرارداد ذکر شود. کارفرما باید توجه داشته باشد میزان حقوق و دستمزد در نظر گرفته شده برای کارمند شرکت نباید از حداقل دستمزد قانونی کمتر باشد.

 

تعداد نسخ قرارداد

قراردادکارمند شرکت حداقل باید در دو نسخه تنظیم گردد. یک نسخه از آن نزد کارفرما و نسخه‌ای دیگر باید به کارمند داده شود، دادن نسخه‌ای از قرارداد به کارمند شرکت از جمله حقوق او محسوب می‌شود، چرا که در صورت بروز هر گونه اختلاف می‌تواند به عنوان مستند قراردادکار نزد مراجع حل اختلاف از آن استفاده کند.

 

سخن پایانی

تنظیم و نگارش قرارداد کارمند شرکت به گونه‌ای که حقوق و منافع دو طرف قرارداد یعنی کارفرما و کارمند به درستی حفظ گردد، نیازمند اطلاع و آگاهی دقیق نسبت به قوانین و مقررات کار است.

هم چنین به منظور اینکه قراردادکارمند شرکت بتواند در صورت بروز اختلاف، مرجع مناسبی برای تصمیم گیری نهادهای حل اختلاف باشد باید جرئیات و نکات قرارداد به طور دقیق و اصولی تنظیم گردد. از این رو ما در این مقاله سعی کردیم شما را با مهم‌ترین نکات قراردادی قراردادکارمند شرکت و‌ جزئیات آن آشنا سازیم، علاوه براین وینداد در بانک‌ قراردادهای خود نمونه قراردادکارمند شرکت را جهت استفاده شما قرارداده است و در صورت تمایل نیز می‌توانید از مشاوران و متخصصان وینداد در امور قراردادها نیز راهنمایی دریافت کنید.

 

 

 

 

دسته‌ها: تنظیم قرارداد

اگر سوالی دارید بپرسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه هفتگی
عضویت در خبرنامه

close-link
نامحدود از خدمات وینداد استفاده کن!
مشاوره رایگان
close-image