قرارداد کار روزمزدی + نکات مهم تدوین بندهای قرارداد '4 زمان خواندن

به‌روزرسانی مطلب توسط‌
قرارداد کار روزمزدی چگونه قراردادی است و چه نکاتی دارد؟

همانطور که در مطالب سابق نیز به کرات اشاره شد، یکی از مهم‌ترین وضعیت‌های حقوقی، وضعیت کارگر است که این امر از حمایت‌های قانون کار نیز مشهود می‌باشد. بنابراین شناخت قراردادهای رایج کار و نکات حقوقی هر یک از آن‌ها به حفظ هرچه بیشتر حقوق طرفین و ثبات وضعیت حقوقی حاکم بر قرارداد آن‌ها کمک خواهد کرد.
از این رو ما در این مطلب در صدد هستیم تا بعد از اشاره مختصر به قانون کار و قرارداد کار و آشنایی با آن، یکی دیگر از قراردادهای رایج کار یعنی قرارداد کار روزمزدی را تشریح و به نکات حقوقی آن بپردازیم. پس با ما هراه باشید!

قانون کار و حفظ حقوق کارگر

همانطور که به طور مختصر در مقدمه نیز اشاره شد، یکی از مهم‌ترین قوانینی که در خصوص حفظ حقوق کارگر در کشور ما جاری می‌باشد، قانون کار است که در سال ۱۳۶۸ از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و در ادامه نظر به ابراز مخالفت با برخی بندهای آن از سوی شورای نگهبان، النهایه به وسیله مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۱۳۶۹ با ۲۰۳ ماده مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

رویکرد قانون کار ایران، اصولاً حمایتی و در جهت حفظ حقوق کارگر به عنوان قشر آسیب‌پذیرتر جامعه در برابر کارفرما می‌باشد.

قرارداد کار

مطابق تعریفی که در قانون کار درج گردیده است، قرارداد کار یک توافق کتبی یا شفاهی است که براساس آن کارگر در برابر دریافت حق‌السعی کاری را برای کارفرما در مدت زمانی موقت یا غیرموقت انجام دهد. بنا بر تعریف ارائه شده ملاحظه می‌کنید که رابطه کارگر و کارفرما معوض بوده و کارگر در ازای دریافت مزد تعهد خود را در برابر کارفرما ایفا می‌نماید.

قرارداد کار روزمزدی نیز مانند هر قرارداد دیگری شامل شروطی می‌شود که صحت قرارداد را تضمین می‌نمایند. علاوه بر شروط کلی و اساسی که رعایت آن‌ها در تمامی قراردادها ضروری است و عبارتند از وجود قصد و رضایت طرفین، اهلیت قانونی جهت انعقاد قرارداد، مشروعیت قرارداد، معین بودن موضوع قرارداد و عدم ممنوعیت طرفین در انجام کار یا تصرف در اموال به لحاظ شرعی و قانونی، برخی مفاد ضروری اختصاصی نیز وجود دارد که درج آن‌ها در قرارداد کار الزامی می‌باشد. به عنوان نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع کار یا حرفه‌ای که کارگر قرار است بدان مشغول گردد
  • دستمزد مبنا
  • ساعت کاری، مرخصی و مکان اشتغال
  • تاریخ بستن قرارداد
  • مدت زمان قرارداد
بخوانید
قرارداد کارگزاری چیست؟ نکات نمونه قرارداد کارگزاری + مسئولیت‌ها و تعهدات

از آن جایی که قانون کار یک قانون حمایتی از حقوق کارگر می‌باشد، به صراحت در آن درج گردیده است که تمامی شروط مندرج در قرارداد کار در صورتی نافذ و موثر خواهد بود که برای کارگر مزایا و امتیازاتی کمتر از مصرحات قانون کار در نظر گرفته نشده باشد. به عبارت دیگر از آن جایی که قانون کار آمره می‌باشد، هرگونه توافقی برخلاف آن غیرنافذ خواهد بود.

اگر نیاز به تنظیم قرارداد کار روزمزدی دارید می‌توانید درخواست تنظیم قرارداد را ثبت کنید و یا سوالات خود را در مورد این قرارداد از کارشناسان حقوقی بپرسید.

قرارداد کار روزمزدی

قرارداد کار روزمزدی

مطابق قانون کار، کارگران برحسب نوع کار و فعالیتشان به دو دسته کارگران موقت و دائم تقسیم می‌شوند. فعالیت کارگران دائم اصولاً محدود به زمان مشخص نبوده و مادامی که قرارداد کاری آن‌ها به یکی از طرق قانونی مقرر شده در قانون کار خاتمه نیافته باشد، به فعالیت خود مشغول خواهند بود. در حالی که فعالیت کارگران موقت تا زمانی ادامه دارد که قرارداد کاری آن‌ها منقضی نشده باشد. بنابراین تنها تفاوت کارگران دائم و موقت در مدت زمان اشتغال به کار برحسب ماهیت آن فعالیت می‌باشد و کارگران این دو دسته صرف نظر از آن‌که دستمزدشان برحسب ساعت، روز، هفته و ماه تعیین شده باشد، به لحاظ برخورداری از مزایای مقرر قانونی تفاوتی با یک‌دیگر نخواهند داشت.

در خصوص قرارداد کار روزمزدی ضروری است که بدانیم این قرارداد از دو دسته کلی و اصلی مذکور خارج نبوده و این قرارداد صرفاً نحوه پرداخت دستمزد کارگر مشغول به کار را نشان می‌دهد. بنابراین توجه داشته باشید که ممکن است کارگری به صورت دائم مشغول به کار باشد اما دستمزد خود را روزانه دریافت نماید.

بخوانید
قرارداد کار ساعتی + نکات بیمه و ویژگی‌های قرارداد کار ساعتی

براین اساس اگرچه قانون کار، به صراحت اشاره‌ای به کارگران روزمزد نمی‌کند، اما این به معنای عدم شمول قانون کار نسبت به کارگران روزمزد نیست و آن‌ها نیز قانوناً از مزایای قانونی، مشابه سایر کارگران بهره‌مند می‌شوند. با این توضیح که عنوان کارگر مندرج در قانون کار اطلاق داشته و شامل تمامی کارگران اعم از روزمزد، ساعتی، موقت و دائم می‌گردد.

بنابراین مطابق قانون تمامی کارگران در هر یک از عناوین مذکور که باشند از تمامی حقوق و مزایای مقرر در قانون کار بهره‌مند شده و روزمزد بودن تاثیری بر ماهیت روابط کارگر و کارفرمایی نخواهد داشت.

برخلاف آنچه در بالا اشاره شده متاسفانه کارگران روزمزد، آسیب‌پذیرترین بخش جامعه کارگری هستند. به این علت که از آن جایی که کلمه کارگران روزمزد در هیچ کجای قانون کار نیامده است استفاده از خدمات کارگران به صورت روزمزد، به شیوه‌ای برای گریز از پرداخت مزایای قانونی تبدیل شده ‌است و برخی از کارفرمایان گمان می‌کنند با استفاده از خدمات کارگران روزمزد، نیازی به پرداخت مزایا و حق بیمه برای آن‌ها نیست؛ در حالی که این تصور کاملاً اشتباه و برخلاف مقررات قانونی می‌باشد.

بیمه در قرارداد کار روزمزدی چه وضعیتی دارد؟

بهتر است بدانید که قرارداد کار روزمزدی هم مشمول بیمه اجباری تامین اجتماعی می‌باشد و نحوه محاسبه دستمزد یک ساعت و مزایای حین کار نیز به نسبت ساعت کار موضوع ماده ۳۹ قانون تأمین اجتماعی می‌بایست محاسبه و به کارگر پرداخت گردد.

در مورد قرارداد کار روزمزدی نیاز به راهنمایی دارید؟

تاکنون از حساسیت انعقاد قرارداد کار و وضعیت حقوقی کارگران آگاه شده‌ایم. امری که مستلزم تخصص و دانش حقوقی کافی برای جلوگیری از تضییع حقوق قشر آسیب‌پذیر جامعه یعنی کارگران می‌باشد. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که انعقاد قرارداد خود را به ما بسپارید و یا از تخصص وکلای مجرب وینداد از طریق مشاوره بهره‌مند گردید تا با اطمینان کامل وضعیت حقوقی خود را با ثبات نمایید. فراموش نکنید که تیم حقوقی وینداد در زمینه قراردادهای کاری مجرب و متخصص و آماده خدمت‌رسانی، سریع، موثر و به‌صرفه به کسب و کارهای کوچک و بزرگ شما می‌باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

guest
23 Comments
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
علی
علی
2 سال پیش

سلام برای استخدام خدمتکار منزل که مثلا سه روز در هفته. روزانه ۸ ساعت چکار باید کرد؟ قرارداد چطوره و کجا حق بیمه پرداخت میشود؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  علی
1 سال پیش

سلام
قرارداد مورد نیاز شما قرارداد کار با مدت موقت است که ساعت کار 24 ساعت در هفته تعیین می گردد. حق بیمه طبق لیست بیمه ای که به سازمان تامین اجتماعی ارائه می دهید، به نسبت ساعات محاسبه و پرداخت می گردد.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

محمود نظری
محمود نظری
1 سال پیش

با سلام .
من تولید کننده ی لباس هستم . کارگرا به صورت شیفتی کار میکنن . یه تعداد صبح میاد ، یه تعداد عصر . روزی ۶ ساعت کار میکنن . بیمه و حقوقشون رو چجوری تو قراردا باید بنویسم که مغایر قانون نباشه؟
موظف به پرداخت عیدی و سنوات هستم ؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  محمود نظری
1 سال پیش

سلام

در صورتی که کارگران از ساعت 22لغایت 6 صبح کار نمایند به ازای هر ساعت مشمول 35 درصد اضافه بر حقوق شبکاری می شوند. در صورتی که شیفت کارگران در طول یک ماه گردش داشته باشد مشمول 10 درصد اضافه بر حقوق نوبت کاری است و در صورتی که گردشی نباشد . شخص ثابت کار کند مشمول نوبت کاری نمی شود.
ضمن آنکه در هر صورت موظف به پرداخت عیدی و سنوات هستید.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

الی
الی
1 سال پیش

سلام خسته نباشید ما قرداد موقت در یک شرکت پیمانکاری به صورت پیربرگ هستیم یعنی به تعداد برگی که میزنیم حقوقمون محاسبه میشه یکی از همکاران حاملست مرخصژ حاملگی میتونن برن؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  الی
1 سال پیش

باسلام
قرارداد پیمانکاری شامل مزایای حقوق کار مانند مرخصی بارداری نمیگردد.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

محمد احمدی
محمد احمدی
1 سال پیش

سلام.من یک کارگاه دارم که 3 کارگر داره.در هفته نقریبا 3 روز میان سرکار یعنی تقریبا 24 ساعت.
سوال اینجاست که باید بیمه کل ماه رو پرداخت کنم یا فقط روزهای حضورشون رو
و سوال دوم اینکه حقوق پرداختی حقوق اداره کار هست.با توجه به اینکه تقریبا نصف ماه میان سرکار، من باید حقوق کامل پرداخت کنم یا حقوق نصف ماه رو؟
ممنون

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  محمد احمدی
1 سال پیش

باسلام
شما باید براساس میزان ساعت کاری پرسنل کارگارهتون بیمه را پرداخت نمایید. این مسئله بر پرداختی ماهانه شان نیز موثر است.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

مهندس
مهندس
1 سال پیش

سلام وقت بخیر.ما یک مجموعه تاسیس کردیم شامل کافی شاپ و رستوران و سالن بیلیارد که در سه طبقه در یک ساختمانهست.برای این مجموعه 11 کارگز داریم که هر کدام وظیفه و حقوق و ساعت کاری مربوط به خود را دارد ، بیمه و حقوقشون رو چطور ببندیم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  مهندس
1 سال پیش

با سلام
با توجه به نوع کار و ساعت کاری هریک از کارگران شما موظف به تنظیم قرارداد کار با هر یک از آنها هستید و مطابق ساعت کاری هرکارگر باید برای ایشان بیمه و سنوات در نظر بگیرید، برای دریافت انواع قرارداد کار میتوانید به نمونه قرارداد های وینداد مراجعه کنید و یا درخواست تنظیم قرارداد اختصاصی ثبت نمایید.

با احترام
تیم حقوقی وینداد

عادل عزیززاده
عادل عزیززاده
10 ماه پیش

سلام من مکانیک هستم بیکاربودم
یه درخواست ازمدیران خودرو تودیوار بود رفتم تست دادم تاییدشدم بعداز15روز کار به من گفتن نمیتونیم تامین مالی کنیم پانزده روز کارمو 850 تومن دادن ایا درست حساب کردن حقوق کارگرروز مزدچقده بدونه بیمه مزایا خواهش میکنم جواب بدید

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  عادل عزیززاده
9 ماه پیش

با سلام
برای اطلاع از حداقل میزان دستمزد ساعتی و ماهانه سال 1400 به سایت وزارت کار که لینک آن در زیر آمده است مراجعه کنید:
https://kordestan.mcls.gov.ir/fa/news/236969/%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D9%82%D9%84-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%85%D8%B2%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1400-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%AF
با احترام
تیم حقوقی وینداد

kh
kh
10 ماه پیش

من در یک شرکت کار میکنم که زیر مجموعه یکی از ارگانهای دولتی هستش.مدرکم لیسانسه.تایم کاری ما هم از ساعت 7 صبح شروع میشه تا 6 غروب.خواستم بدونم رنج حقوقم 1400 با توجه به شرایط من چقد میشه؟؟؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  kh
9 ماه پیش

با سلام
برای اطلاع از حداقل میزان دستمزد ساعتی و ماهانه سال 1400 به سایت وزارت کار که لینک آن در زیر آمده است مراجعه کنید:
https://kordestan.mcls.gov.ir/fa/news/236969/%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D9%82%D9%84-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%85%D8%B2%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1400-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%AF

با احترام
تیم حقوقی وینداد

حمید
حمید
8 ماه پیش

باسلام ممنون میشم درباره تفاوت قرارداد روز مزد دائم با قرارداد دائم رو شرح دهید و کدام از قراردادها نسبت به دیگری ارجح است

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  حمید
8 ماه پیش

با سلام
تفاوت دو قرارداد مذکور در نحوه پرداخت است که اولی به صورت روزانه و دومی معمولا به صورت ماهانه است. کارگران و کارفرمایان غالبا قرارداد کار دائم با پرداخت ماهیانه را ترجیح میدهند.
با احترام
تیم حقوقی وینداد

رضایی
رضایی
8 ماه پیش

با سلام من یک شرکت پیمانکاری با حدود 30 پرسنل دارم از شنبه تا چهارشنبه روزی 8 ساعت کار می کنن با توجه به اینکه پنجشنبه ها کار نمی کنن باید بیمه کامل رد بشه ؟ و حقوق باید کامل پرداخت کنم؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  رضایی
8 ماه پیش

با سلام
شم می توانید برای اطلاع از میزان دقیق حقوق و بیمه کارگران خود در سال 1400 به سایت وزارت کار مراجعه کنید:
https://www.mcls.gov.ir/
با احترام
تیم حقوقی وینداد

میرزایی
میرزایی
6 ماه پیش

اگر کارگری حقوق هفته ای دریافت میکن در یک هفته فقط ۳ روز اول کار کرده باشد و بعد بی مورد غیبت کند باید مزد جمعه اون هفته رو دریافت کنه ؟؟

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  میرزایی
3 ماه پیش

سلام،

در صورتی که کارگر در هفته کمتر از 6 روز و یا به عبارت دیگر کمتر از 44 ساعت کارکرد داشته باشد، به همان نسبت از مزد و مزایای روز جمعه آنان کسر خواهد شد.

با احترام،
تیم حقوقی وینداد

مرتضوی
مرتضوی
4 ماه پیش

ما پیمانکار فرعی محسوب میشیم و کارگر روز مزد دچار حادثه گردیده آیا برگه حادثه باید پر کنیم ؟ ضمنا بیمه مسئولیت هم داریم

کارشاس حقوقی وینداد
کارشاس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  مرتضوی
3 ماه پیش

سلام،

شما می توانید برگه حادثه را کامل کرده، چناچه بیمه مسئولیت دارید، جهت پرداخت خسارت می توانید مستقیما به اداره بیمه مراجعه کنید.

با احترام،
تیم حقوقی وینداد.

آدینه
آدینه
2 ماه پیش

سلام
من یک آشپزخونه دارم. اگه قرارداد رو با کارگرام به صورت یک حقوق ثابت و مثلا هر پرس غذا فلان قدر بزنم اونا پیمانکار حساب میشن؟
با این قرارداد اگه اونا رو بیمه نکنم مشکلی پیش نمیاد؟

نوشته های مرتبط

قرارداد گل‌آرایی چگونه تنظیم می‌شود؟
انواع قرارداد پیمانکاری

قرارداد گل‌آرایی چگونه تنظیم می‌شود؟

قرارداد گل‌آرایی امروزه به یکی از اجزای اساسی و جدایی‌ناپذیر مراسم‌ها، جشن‌ها و همایش‌ها تبدیل شده‌است. زیباسازی و صحنه‌ آرایی در همه‌ی مراسم‌ها جزء عناصر

ادامه مطلب ...
نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار
قرارداد کار

نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار

بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار، از مسائل جدیدی‌ است که بسیاری از شرکت‌ها، به خصوص شرکت‌های خصوصی با آن مواجه‌اند. دغدغه

ادامه مطلب ...
نامحدود از خدمات وینداد استفاده کن!