درصد تخفیف
300 هزار تومان تخفیف
|
تخفیف ویژه بهار
تخفیف فصل بهار

قرارداد ارائه‌ی خدمات مشاوره برای دریافت ویزا کاری چه نکاتی دارد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
به‌روزرسانی مطلب توسط‌
دریافت ویزا کاری

هر كس كه قصد مهاجرت به كشور ديگري داشته باشد مي‌داند كه بحث ويزا از ريسك‌پذيرترين قسمت‌هاي فرآيند مهاجرت است. اگر در فرآيند آماده‌سازي ويزا و درخواست ويزا دقت كافي نداشته باشيم امكان رد شدن ويزا وجود دارد. در اين بين دریافت ويزا كاری به عنوان يكي از روش‌هاي مهاجرت سخت‌ترين نوع ويزا است.

ویزا کار چیست؟ مشاوره برای دریافت ویزا کاری چگونه است؟

ویزای کار در واقع مجوزی است که در خارج از کشور برای صدور نیروی متخصص صادر می شود. بنابراين به نظر مي‌رسد كمك گرفتن از مشاور متخصص در حوزه‌ي ويزا كه مي‌تواند شخص را در اين فرآيند راهنمايي كند بهترين تصميمي است كه شخص مي‌تواند براي پيشگيري از رد شدن ويزا بگيرد.

طبق تعریف بند 5 ماده 2 آیین نامه خرید خدمات مشاوره، مشاوره هر نوع خدمات مدیریتی، کارشناسی، مشاوره ای یا خدمات مهندسی مشاور در حوزه‌هایی است که نیازمند صلاحیت و تخصص باشد. طبق اين ماده از خدمات مشاوره در هر حوزه‌‌اي مي‌توان بهره برد و يكي از حوزه‌هايي كه امروزه در آن از مشاوره استفاده مي‌شود، مهاجرت و اخذ ويزا است.

مهم‌ترين نقش يك مشاور ويزا در فرآيند اخذ ويزا، ارائه‌ي مشاوره درمورد مسائل حقوقي و اسناد مورد نياز آن است به گونه‌اي كه شانس متقاضي در پذيرش ويزاي كار افزايش يابد.

اين اشخاص معمولا به دليل آشنايي با فرآيند ويزا و مقررات به‌روز در اين حوزه با مشاوره‌ي تخصصي‌شان، راهكارهايي به شخص ارائه مي‌دهند تا احتمال دریافت ویزا کاری بالا رود و از طرف ديگر اتفاقات غيرمنتظره‌ي ممكن در فرآيند ويزا به حداقل برسد.

به بيان ديگر، مشاوره براي ويزاي كار به دليل تخصص و تجربه در اين كار، فرآيند دريافت ويزا را راحت و بدون مشكل مي‌كند.

قرارداد خدمات مشاوره براي دریافت ويزا كاری

حالا كه تصميم گرفته‌ايد براي اخذ ويزاي كار از مشاور كمك بگيريد، بهتر است با اين مشاور متخصص قرارداد منعقد كنيد. اين قرارداد حدود مشاوره را براي طرفين مشخص مي‌كند و تعيين مي‌كند مشاور تا چه مرحله‌اي مي‌تواند در فرآيند ويزا دخالت كند. از آن جایی که این قرارداد در قانون مدني پيش‌بيني نشده، به عنوان عقود معين، بنابراين در ذیل ماده 10 قانون مدنی قرار دارد و طرفين مي‌توانند مفاد آن را تاجايي‌كه مخالف قانون نباشد براساس رضايت خود پيش‌بيني كنند. طرفین قرارداد بایستی به صورت کاملا شفاف، دقیق و صریح تعهدات متقابل یکدیگر را در قرارداد ذکر کنند.

شرایط عمومی قرارداد مشاوره برای دریافت ویزا کاری

شرايط عمومي مندرج در قرارداد خدمات مشاوره همانند قراردادهاي ديگر شامل ثبت دقيق مشخصات طرفين قرارداد، تعهدات طرفين، اصل محرمانگي اطلاعات، ميزان دستمزد و حق‌المشاوره، نحوه‌ي پرداخت و مدت قرارداد مي‌باشد.

نكات مهم در قرارداد مشاوره براي ويزاي كار

مسئولیت و وظیفه مشاور
 • مهم‌ترین بخش قرارداد مشاوره‌ی ویزای کاری مسئولیت‌ها و وظایف مشاور است، بیشتر این مشاوره‌ها در موسسات مشاوره‌ای صورت می‌گیرد که حتی وظیفه‌ی درخواست کار، پیدا کردن کار موردنظر متقاضی را هم انجام می‌دهند. بنابراین حتما باید بخش مسئولیت‌های مشاور بصورت دقیق و جزئی توجه و ذکر شود.
 • مشاور بايد اطلاعات کامل، صحیح، مستند، واقعی و به هنگام مربوط به اخذ روادید مرتبط با کار را به متقاضي ارائه دهد.
 • در اين قرارداد، مشاور بايد مدارك موردنياز براي درخواست ويزاي كار را بطور كامل به متقاضي اطلاع دهد.
 • وظيفه‌ي بررسي صحت و تطابق مدارك موردنياز ارائه شده توسط متقاضي به عهده‌ي مشاور ويزا است.
 • وظیفه‌ی آماده کردن تمامی اسناد و مدارک موردنیاز برای ویزای کار به عهده‌ی متقاضی است.
هزینه و مبلغ قرارداد
 • باید در قرارداد مشخص شود که هزینه‌های اقدام برای ویزا در پرداخت جداگانه توسط متقاضی صورت می‌گیرد یا بصورت دیگر.
 • پرداخت حق‌الزحمه‌ی مشاور منوط به پذیرش ویزا نیست، یعنی با وجود رد ویزا باز هم باید حق‌الزحمه‌ی مشاور را پرداخت کرد.
 • پرداخت حق‌الزحمه‌ی مشاور می‌تواند بصورت مرحله‌ای باشد، یعنی درصدی از دستمزد را در اوایل مشاوره پرداخت کرد و مابقی را پس از پذیرش یا رد ویزای کار.
پیش‌بینی ضرر و زیان احتمالی در قرارداد
 • در فرآيند مشاوره‌ي ويزاي كاري پذيرش قطعي ويزا توسط مشاور گارانتي نمي‌شود. مشاور بايد حداكثر تلاش خود را براي اخذ ويزا در چارچوب پيش‌بيني شده در قرارداد به كار ببرد و با راهنمايي كردن شخص متقاضي در اين فرآيند شانس پذيرش او را افزايش دهد. مابقي فرآيند پذيرش به هيچ عنوان در دست مشاور نيست يا در واقع مشاور به هيچ عنوان نمي‌تواند تاييد قطعي ويزا را در قرارداد مشاوره براي ويزاي كار تضمين كند.
 • مشاور درقبال ضرر و زیان احتمالی وارده به متقاضی در نتیجه‌ی اخراج از کشور هدف یا از محل کار بنا به هر دلیل مسئول نیست.
مالیات در قرارداد مشاوره
 • میزان مالیات قراردادهای مشاوره‌ای برابر با ۱۰ درصد است. به عبارت دیگر ده درصد از میزان کل مبلغ قرارداد بایستی به عنوان مالیات به حساب سازمان امور مالیاتی واریز شود.
تمدید مدت قرارداد
 • بايد تمديد مدت قرارداد پيش‌بيني شود، به اين دليل كه ممكن است فرآيند اخذ ويزا طول بكشد و هم‌چنان نياز به مشاور باشد.
محرمانگی اطلاعات
 • اشاره به تعهد طرفين به رعایت کامل محرمانگی اطلاعاتی که در اختیار یکدیگر قرار می‌دهند، به خصوص در این قرارداد که متقاضی تمامی مدارک و اطلاعات شخصی‌اش را در اختیار مشاور قرار می‌دهد.
نحوه فسخ قرارداد
 • ذكر شرايط قطع همکاری، فسخ و اختتام مشاوره، برای مثال ممکن است شرایط قانونی ویزای کاری کشور مقصد تغییر کند و طرفین مجبور باشند قرارداد مشاوره را خاتمه دهند.
ضمانت اجرا در قرارداد مشاوره دریافت ویزا کاری
 • باید ضمانت اجرای عدم اجراي تعهدات و خسارات وارد به متقاضی از جانب مشاور در قرارداد تعیین شود، ممکن است مشاور به دلیل عدم اجرای به‌موقع در یکی از مراحل این فرآیند منجر به ازبین رفتن فرصت پذیرش ویزا شود.

تنظیم قراردادهای خود را به وینداد بسپارید

ما در وینداد با در اختیار داشتن تیم مجربی از قرارداد نویسان، قراردادهایی را برای شما تنظیم کرده‌ایم که اصولی و بر طبق آخرین قوانین است. این قراردادها در بانک قرارداد وینداد در دسترس هستند.

از طرفی در صورتی که نیاز به تنظیم قرارداد خود به شکل اختصاصی دارید می‌توانید در بخش تنظیم قرارداد درخواست خود را ثبت کنید در کمترین زمان با شما تماس گرفته خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید!

مشاوره تلفنی حقوقی آنلاین

برای دریافت مشاوره تخصصی خدمات حقوقی کسب‌وکارها ( تنظیم قراردادهای دو زبانه، تنظیم اوراق قضایی، دعاوی تخصصی کسب‌وکارها، مالکیت فکری، کپی‌رایت و غیره) درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما، با شما تماس خواهند گرفت.

guest

0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات

نوشته های مرتبط