مشاوره رایگان آنالیز ریسک‌های حقوقی کسب‌و‌کارها مشاوره رایگان آنالیز ریسک‌های حقوقی کسب‌و‌کارها

قرارداد فروش نرم افزار SaaS

مفهوم SaaS یا نرم افزار به صورت سرویس چیست؟

 SaaS به نرم افزارهایی اطلاق می‌شود که از طریق اینترنت برای استفاده در اختیار کاربر قرار می‌گیرند و یا شما با استفاده از این قرارداد مجوز استفاده از سرویس خود را به کاربر ارائه می‌دهید نه مالکیت آن را.

قرارداد فروش نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) چه کاربردی دارد؟

این قرارداد به منظور اجازه استفاده از نرم افزار با قابلیت کار در بستر فضای ابری تنظیم شده است. سرویس ها و خدماتی که در بستر وب و در فضای ابری به صورت نرم افزار ارائه می‌شوند می‌توانند از این قرارداد برای اطمینان از تعهدات طرفین استقاده نمایند.
قرارداد فروش نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) به عنوان یک قالب کلی این فرصت را برای کسب و کارهایی که در بستر وب نرم افزار ارائه می‌کنند فراهم می‌سازد که با شرایط منصفانه نرم افزار و مجوز استفاده از آن را به فروش برسانند. با استفاده از این مدل قرارداد شرکت های ارائه دهنده نرم افزار به عنوان سرویس و خدمت می‌توانند در چارچوبی قانونی و قراردادی، روابط میان خود و مشتریان را انتظام ببخشند.

موضوع قرارداد فروش نرم‌افزار (SaaS) چیست؟

موضوع این قرارداد عبارت است از ارائه خدمات از سوی تأمین‌کننده در فضای وب به خریدار در قبال حق‌الزحمه معین، معلوم و مقطوع و این خدمات ارائه شده از سوی تأمین‌کننده باید به نحوی باشد که مصرف‌کننده بتواند در فضای ابری بدون هیچ‌گونه عیب و نقضی به نرم‌افزار دسترسی پیدا نماید.

تعداد صفحات: 8
نوع فایل: Word، قابل ویرایش
قرارداد فروش نرم افزار SaaS

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد می‌باشد