قرارداد مشارکت مدنی (شراکت) قرارداد مشارکت مدنی (شراکت)
  • لوگوی وینداد بر روی صفحات قرارداد درج نشده است.

قرارداد مشارکت مدنی (شراکت)

  1. مناسب برای: تمام اشخاص حقیقی و حقوقی
  2. فرمت فایل: pdf ,word
  3. تعداد صفحات: 7
  4. ابعاد صفحات: A4
  5. تاریخ بروزرسانی: 10 فروردین 1403
قالب استاندارد
مطابق با آخرین قوانین ایران

قرارداد مشارکت مدنی چیست و چه کاربردی دارد؟

طبق تعریف ارائه شده در قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، مشارکت مدنی به معنای درآمیختن سرمایه و دارایی‌های نقدی یا غیر نقدی متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی متعدد به منظور انتفاع و تقسیم سود می‌باشد‫.‬ از این روی این قرارداد برای مشارکت در موضوعات مختلف و گوناگونی از جمله تولیدی، بازرگانی، ساخت‌وساز، خدماتی و غیره می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.‬

در قرارداد مشارکت مدنی چه نکته‌ای حائز اهمیت است؟

در این قرارداد باید به طور دقیق موضوع قرارداد مشخص شود. همچنین آورده هر یک از دو طرف باید به تفصیل در قرارداد ذکر شود. به عنوان مثال آورده یکی از شرکا می‌تواند سرمایه نقدی و آورده طرف دیگر می‌تواند کار و تخصص وی در زمینه‌ای خاص باشد.

آیا قرارداد مشارکت مدنی منتج به تشکیل شخصیت حقوقی می‌شود؟

خیر، برخلاف شرکت‌های موضوع قانون تجارت، مشارکت مدنی فاقد شخصیت حقوقی منفک و مستقل از شرکا می‌باشد.


پروفایل نویسنده دیدگاه
کاوه ساوجی
11 ماه پیش

با سلام. ای کاش در خدماتی که‌ ارئه می‌دهید، مشاوره‌ مالی، مالیاتی، قوانین کار وتامین اجتماعی، دفاع از بدهی های قطعی شده‌ مالیاتی یا تامین اجتماعی، تهیه ونصب نرم‌افزار های مالی، تهيه وتنظیم اظهارنامه مالیاتی مختلف و صورتهای مالی و تجزیه وتحلیل صورتهای مالی و کلیه خدمات مورد نیاز واحدها و فعالیت های اقتصادی شامل: تولیدی، تجاری وخدماتی را نیز میگنجاندید، همکاری متخصصان مالی با سابقه بیش از سی سال و با مدرک دکترا، با شما متخصصان حقوقی، و قضایی، چه‌ مجموعه‌ قوی و پر متقاضی از سراسر ایران وحتی کشورهای منطقه را بوجود می آورد . درنتیجه پیشرفت سریع مجموعه و ثروتمند شدن صاحبان آن، را بوجود می‌آورد....

ارسال نظر:

سوالات متداول

تعداد صفحات قرارداد مشارکت مدنی (شراکت) ، 7 صفحه می‌باشد.

شما با دریافت قرارداد مشارکت مدنی (شراکت) به کارشناسان حقوقی ما دسترسی خواهید داشت و می‌توانید تنها با یک تماس تلفنی سوالات خود را بپرسید. همچنین با ثبت درخواست تنظیم و بررسی قرارداد می‌توانید نمونه قرارداد شخصی‌سازی شده خود را دریافت کنید.

بله. قرارداد شما قابل ویرایش است و می‌توانید پس از دریافت آن باتوجه به توافقات بین خود و طرف مقابل بندهای قرارداد را شخصی‌سازی کنید!

  • امتیاز کاربران

  • 26168 دانلود

  • تنظیم شده توسط وکلای پایه 1 دادگستری

  • راهنمای تکمیل قرارداد

125,000

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد