مشارکت و سرمایه‌گذاری

قرارداد مشارکت چیست؟

ممکن است بخواهید از دانش، تخصص یا هنری خود کسب درآمد کنید اما سرمایه کافی برای راه‌اندازی کسب‌وکارتان را نداشته باشید. یا با وجود داشتن سرمایه لازم به هر دلیلی، نتوانید به تنهایی و بدون کمک سایر اشخاص کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. در این شرایط می‌توانید با اشخاص دیگری که صاحب سرمایه یا تخصص هستند شراکت کنید و تمامی توافقات و شرایط همکاری خود را در قالب یک نمونه قرارداد مشارکت درج کنید. قرارداد مشارکت به شما کمک می‌کند که سرمایه مادی یا غیرمادی (اعم از تخصص یا دانش) برای شروع کسب‌وکار یا پروژه را به دست آورید. از سوی دیگر پس از شراکت، در سود ناشی از فعالیت نیز شریک خواهید بود. بنابراین اگر قصد آغاز کسب‌وکاری را دارید، فعالیت خود را به تاخیر نیندازید و هر چه سریع‌تر با نمونه قرارداد مشارکت و سرمایه‌گذاری، سرمایه مادی یا معنوی خود را تامین کنید. شما می‌توانید از قرارداد مشارکت در مواردی مانند مشارکت در ساخت، مشارکت در کار، مشارکت در برگزاری نمایشگاه و غیره استفاده کنید.

قرارداد سرمایه‌گذاری چه قراردادی است؟

سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اعم از کسب‌وکارها، بازار مالی، سهام و غیره علاوه‌بر حفظ ارزش پول باعث سود بیشتر می‌شود. در نتیجه اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید یا می‌خواهید برای کسب‌وکار خود سرمایه جذب کنید باید پس از انتخاب منبع مناسب، توافقات خود را مکتوب کنید. موضوع بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر قصد همکاری و سرمایه‌گذاری دارید حتما از قرارداد استفاده کنید چرا که قرارداد، سند مکتوب و قانونی برای سرمایه‌گذاری شما خواهد بود. از جمله کاربردهای قرارداد سرمایه‌گذاری می‌توان به سرمایه‌گذاری در بورس، سرمایه‌گذاری در بانک، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی، سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها و سایر موارد اشاره کرد.

نمونه قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری چه قراردادی است؟

قراردادهای مشارکت و سرمایه‌گذاری قراردادهایی هستند که اشخاص مختلف، سرمایه‌های مالی یا غیرمالی خود را برای رسیدن به سود با یکدیگر شریک می‌شوند. برای مثال اگر قصد راه‌اندازی رستوران را دارید و می‌خواهید برای کسب‌وکار خود سرمایه جذب کنید بهترین نوع قرارداد برای شما نمونه قرارداد مشارکت و سرمایه‌گذاری است. قراردادهای مشارکت و سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند که از جمله آن می‌توان به نمونه قرارداد مشارکت و سرمایه‌گذاری در ساخت و ساز، تاسیس مغازه، استارتاپ و غیره اشاره کرد.

ارسال درخواست تنظیم و بررسی قرارداد

تنظیم یا بررسی قرارداد مشارکت و سرمایه‌گذاری

در صورتی که نیاز به تنظیم یا بررسی انواع قرارداد مشارکت و سرمایه‌گذاری را دارید، درخواست خود را ثبت کنید.

کارشناسان حقوقی به‌صورت اختصاصی قرارداد مورد نظر شما را تنظیم یا بررسی می‌کنند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد