پروفایل کاربر

حسین حقیقی

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

مهرنوش فتاحی

5 سال پیش

اظهارنامه در واقع سند ثبت شرکت سهامی عام و خاص است که مفاد آن بایستی از سوی موسسان بر اساس ماده 7 لایحه اصلاحی قانون تجارت در دو نسخه تنظیم شود. برای تاسیس شرکت سهامی عام، موسسین باید اظهارنامه‌ای مشتمل بر نکات مذکور در ماده فوق‌الذکر به ضمیمه طرح اساسنامه شرکت و اعلامیه پذیره‌نویسی سهام که به امضای کلیه موسسین رسیده باشد، به اداره ثبت شرکت‌ها تسلیم و رسید دریافت نمایند.


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

حسن دستی

حق رای در شرکت سهامی

درود
ایا دررابطه با انتخاب مدیران شرکت سهامی خاص می توان سهام ایشان از نظر تعداد آرا دوبرابر مورد احتساب قرار گیرد مثلا اگر هر کدام از ایشان ۵۰ سهم داشته ومی خواهند سه مدیر برای شرکت انتخاب کنند بجای ۱۵۰ رای هر کدام آرا انتخاب مدیر رای ایشان ۳۰۰ رای ( دوبرابر ) مورد محاسبه ولحاظ قرار گیرد . آیا این اقدام از منظر قانونی ممکن می باشد. ؟

پروفایل کاربر

BBP Project Iran & Germany

ثبت پروژه

سلام و وقت بخیر 

می خواستم در باره ی ثبت یک پروژه سئوال بپرسم... 

اگر پروژه ای که با تفاهم نامه یک ارگان خارجی ( کشور آلمان ) و دو پارتنر ایرانی ( این پارتنرها سازمان دولتی و معتبر هستند ) در حال اجرا باشد آیا امکان اینکه این پروژه ثبت رسمی بشه و تیم پروژه شرایط بیمه شدن را داشته باشند ؟ و اگر بله چه مواردی برای ارائه الزامیست ؟ 

پروفایل کاربر

سما ناصری

شرکت با مسولیت محدود

با سلام 

من به همراه دوستم یه شرکت با مسولیت محدود ثبت کردیم...الان پسرعموی ایشون میخوان برای همکاری با ما وارد شرکت بشن و میگن سهم الشرکه باید تقسیم به سه بشه و عضو هییت مدیره بشن و برادر من که در حال حاضر بازرس شرکت هستن از شرکت خارج بشن

با توجه به اینکه دوستم و اون اقا۶۷ درصد سهم الشرکه رو میبرن ایا من میتونم تو اساسنامه قید کنم که اعضای هییت مدیره با دارا بودن اکثریت عددی و سهم الشرکه نمیتونن نسبت به خروج و گرفتن حق امضا اقدام کنن؟

و یا اینکه اگه خارج از اساسنامه باهاشون قراردادی ببندم من باب صحبت بالا قانونی هست؟

میخوام یه کاری کنم که بعدا به مشکل نخوریم.چه تضمین قانونی وجود داره که اونا نتونن نسبت به سلب اختیار من اقدام کنن؟

در حال حاضر رییس هییت مدیره و مدیرعامل هستم و حق امضا و تمام اختیارات شرکت با خودمه با ۵۰درصد سهم الشرکه

لطفا راهنماییم کنید که باید چکار کنم

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد