پروفایل کاربر

محمدباقر خزاعی

ثبت وتغییرات درشرکت

سلام بنده یک شرکت خدماتی دارم ومیخواستم که یک تاکسی تلفنی یاهمان آژانس راه اندازی کنم،درشرکت گزینه ی حمل ونقل عمومی ذکرواضافه شده است  آیا میتونم بااین شرکت وباتوجه به این گزینه ای اضاف شده  میشه تاکسی رو راه بندازم ومشکلی نیست؟یاحتما باید مجوزآژانس بگیرم؟؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فاطمه حسینقلی‌لو

2 سال پیش

با سلام و احترام

برای این موضوع نیازی به تغییر شرکت یا موضوع شرکت نیست و تنها باید مجوزهای مربوطه را کسب کنید.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

رضا ذاکری

عدم امکان ثبت صورتجلسه

در اتحادیه جراید پس از برگزاری انتخابات و مشخص شدن ۵ نفر اعضای هیات مدیره .و دعوت برای برگزاری جلسه و تنظیم صورتجلسه برای ارسال به ثبت شرکتها و مشخص کردن دارندگان حق امضا فقط ۲ نفر شرکت میکنند و ۳ عضو دیگر شرکت نمیکنند . با این وضعیت چگونه میتوان صورتجلسه را ثبت نمود

پروفایل کاربر

صادق جلال زاده

موارد لازم برای دریافت گواهی سرمایه پرداخت شده

با سلام. در سامانه ثبت شرکت ها اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص کرده ایم و نام درخواستی تایید شده است و رسید پذیرش قابل مشاهده و چاپ است. گفته شده که ابتدا نسبت به ثبت گواهی سرمایه پرداخت شده اقدام کنید و سپس نسخه اصلی همه مدارک رو به ما ارسال کنید. در عمل تا زمانیکه ما گواهی را ثبت نکنیم دسترسی به اساسنامه و اظهارنامه و ... که از اطلاعات وارد شده در سامانه تولید شده اند نداریم.
به بانک که مراجعه کردم لیست مدارک لازم برای افتتاح حساب شرکت در حال ثبت رو این موارد اعلام کرد:
- درخواست به شعبه جهت افتتاح حساب (این چیه؟ آیا باید یه نامه دستی بنویسیم و همه امضا کنن که از این شعبه میخوایم برای شرکت در حال تاسیس ما حساب باز کنن؟)
- ابلاغیه تایید نام شرکت (این مورد در سامانه ثبت شرکت ها نوشته شده و امکان نمایش و چاپ هم براش گذاشتن اما دسترسی ش برای ما باز نشده و ظاهرا پس از قبت گواهی پرداخت سرمایه برامون باز میشه. لذا ما باید این نامه رو از کجا بیاریم؟ البته در سامانه یه چیز دیگه ای هست به نام "ابلاغیه" که اون قابل چاپ هست.)
- اساسنامه
- تقاضانامه (این چیه؟ آیا همون اظهارنامه هست؟)
- رسید پذیرش ثبت شرکت (سامانه دسترسی چاپش رو بهمون داده و داریمش)
- شرکتنامه ثبت تاسیس (این مورد رو هم نمیدونیم چیه. یه جا خوندم شرکت های سهامی شرکتنامه ندارن. آیا این مورد نیازه و اینکه چی هست؟)
- صورت جلسه عمومی مجمع موسسین (دسترسی داریم)
سوالاتی که دارم رو در پرانتز نوشتم.

پروفایل کاربر

افسانه رفيق

خروج مدرک تحصیلی از شرکت

سلام وقت بخیر من سال ۹۴ زیر مجموعه یک شرکت برای گرفتن گرید اون شرکت با مدرک تحصیلی معماریم شدم و اینکه پایان قراردادم سال ۹۷بود و از سال ۹۷ تا الان این شرکت به صورت غیرقانونی از مدرک من استفاده میکنه و من با مدیرعامل این شرکت تماس گرفتم که مدرک من رو خروج بزنن همش بهانه کرونا اوردن تا اینکه اول سال ۱۴۰۰ براش یه احضار نامه از دفتر قضایی فرستادم و اینکه ایشان گفتند که باشه خروج رو می‌زنند و یک درصد از سهام به نام من بود که من رفتم این سهام به نام ایشان زدم ولی باز مجدد دیدم که من رو توی روزنامه رسمی عضو هیئت به مدت دو سال معرفی کردن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که چه جوری همینکه خروج مدرک رو بزنم هم اینکه جریمه و مبلغ سوء استفاده این چند سال از این شرکت بگیرم

و اینکه من اصلا وکالت نامه ای به ایشون ندادم و فکر میکنم به جای من هم جایی امضا زده باشن

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد