پروفایل کاربر

Vahid M

سرمایه اولیه شرکت

سلام
یه شرکت مسئولیت محدود می‌خوایم ثبت کنیم، سرمایه اولیه که در اساسنامه شرکت درج میشه به چه میزان میتوان بالاتر از سرمایه حقیقی اون اعلام کرد؟
به طور مثال سرمایه اولیه ۱۰میلیون تومان، آیا میشود ۹۰میلیون بیشتر از سرمایه حقیقی شرکت درج کرد در اساسنامه؟
مشکل حقوقی ندارد!

ویه سوال دیگه
اگه سوال بالا جواب مثبت باشه، امکانش هست مقداری از سرمایه اولیه شرکت را به شکل سهام برای افراد درون شرکت تخصیص داد؟

ممنون

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

به موجب ماده 96، 97 و 100 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود زمانی تشکیل می شود که تمام سرمایه نقدی تادیه و سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقدیم و تسلیم شده باشد. همچنین بایستی در اساسنامه به طور صریح ارزش سهم الشرکه غیرنقدی ذکر شده باشد. شرکای شرکت به نسبت قیمتی که برای سهم الشرکه غیرنقدی تعیین می کنند  در برابر اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی دارند. و مهمتر از همه آنکه به موجب ماده 100 همان قانون در صورتی که شرکت با مسئولیت محدود برخلاف این مقررات تشکیل شده باشد، باطل و از درجه ی اعتبار ساقط است با ذکر این نکته که شرکا در مقابل اشخاص ثالث حق استناد به این بطلان را ندارند و مسئول خواهند بود.

بنابراین نمی توان ارزش سرمایه را بیشتر از میزان واقعی اعلام کرد. در خصوص اختصاص سهام بیشتر توضیح دهید. منظور از فرد درون شرکت کیست؟ تمامی کسانی که در ابتدای تشکیل شرکت سرمایه وارد کرده اند، به نسبت سرمایه خود سهام دار محسوب می گردند.


در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وینداد تماس بگیرید.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

حسن دستی

حق رای در شرکت سهامی

درود
ایا دررابطه با انتخاب مدیران شرکت سهامی خاص می توان سهام ایشان از نظر تعداد آرا دوبرابر مورد احتساب قرار گیرد مثلا اگر هر کدام از ایشان ۵۰ سهم داشته ومی خواهند سه مدیر برای شرکت انتخاب کنند بجای ۱۵۰ رای هر کدام آرا انتخاب مدیر رای ایشان ۳۰۰ رای ( دوبرابر ) مورد محاسبه ولحاظ قرار گیرد . آیا این اقدام از منظر قانونی ممکن می باشد. ؟

پروفایل کاربر

علیرضا پورشهلای نوبری

تغییرات

با درود.
من رییس هیت مدیره یک شرکت خوصوصی هستم.با ده در صد سهام. مدیر عامل ما با 68 درصد سهام و با حق امضا تک نفره میباشد که تمامی ورود و خروج مالی دست ایشان میباشد . ایا این قانونی است؟
و چگونه میشود کاری کرد که حق امضا تک نفره را از ایشان گرفت؟

پروفایل کاربر

hamed k

جعل امضای بازرس توسط مدیرعامل

مدیرعامل امضای بازرسین رو جعل کرده و در اداره ثبت شرکت ها اونها رو به عنوان بازرس معرفی کرده
در صورت عدم شکایت اون افراد ، آیا دیگر اعضای هیات مدیره میتونن از مدیرعامل شکایت کنن؟
و آیا مدیرعامل صلاحیت لازم رو داره و میشه براشون عدم صلاحیت مدیرعاملی رو گرفت که دیگه منصبی نداشته باشه؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد