پروفایل کاربر

سید محمود سید علی نقی

6 سال پیش

سفته با مبلغ بالا

مرسی . از پاسختون . اگر مبلغ سفته بالا باشه مبلغ یک میلیارد شرکتی در زمینه تعمیرات موبایل از بنده خواسته جهت کار این مبلغ سفته را ضمانت کنم ، آیا امکان سو استفاده هست ؟ البته گفته تا پنج سال باید در شرکت باشی .

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

کارشناس حقوقی وینداد

6 سال پیش

با سلام:

با توجه به سوال شما میزان مبلغ سفته جهت حسن انجام کار و تضمین بستگی به توافق طرفین قرارداد دارد و از طرفی بر اساس حساسیت جایگاه و عنوان شغلی تعیین می گردد و چنان چه مطابق شرایط تنظیم گردد و در وجه  آن بابت حسن انجام کار و تضمین قرارداد باشد امکان سوء استفاده از آن وجود ندارد مگر در صورت تخلف از شرایط قراردادی که قابلیت اجرای پیدا می نماید.

با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

علیرضا پوررخیمی

10 ماه پیش

وکالت کاری ۱۵ ساله بلاعزل رییس هیئت مدیره شرکت به شخص ثالت خارج از شرکت

سلام و عرض ادب واحترام.
دریک شرکت سهامی خاص در آخرین تعقییرات سال ۱۴۰۰ بابت کلیه اسنادواوراق بهاداروتعهداورشرکت باامضاءمدیرعامل ویا امضاءرییس هیئت مدیره ومهرشرکت قیدشده است ،رئیس هیئت مدیره برخلاف اساسنامه شرکت که درآن قیدشده است کلیه قراردادهابااعضای هیئت مدیره میباشد بدون اذن کتبی اعضاء هیئت مدیره در محضر تنها با همان آگهی تعقییرات اقدام به اعطای وکالت کاری ۱۵ ساله بلاعزل به شخص ثالث جهت اداره امورات شرکت و اموال شرکت را داده است،آیا تنها با آن آگهی تعقییرات و حق امضاء داده شده رئیس هیئت مدیره میتوانداین وکالتنامه را بدون اجازه کتبی هیئت مدیره به شخص ثالث اعطاکند؟اگر جواب منفی میباشد آیا میتوانیم آعضاءهیئت مدیره آن وکالت را باطل کنیم؟

پروفایل کاربر

باقر حاجی حسنی

5 ماه پیش

چک بلامحل عدم وصول

درود برشما عزیزان

ی چک ۲۰۰ تمنی برگ کردم که پروند برای اجرا به شعبه ۴ اجرای احکام رفته که  تو دادگاه گفته بعد ۱۲ روز حکم جلب بهت میدن.

الا پروند مقید ب وقت نظارت پاییز ۱۴۰۳
ایا باید تا اون موقع صبر کنم؟

درخواست  اعمال ماده ۲و۳ قانون اجرای محکومیت های مالی(توقیف و جلب ) دادم ک خبری نشد.
حضوری رفتم هم گفتن فقط مجازی منتظر باش.
الان ۲۰ روز بعد واصل شدن پرونده و ارسال لایحه میگذره.

پروفایل کاربر

شیما جعفری

5 سال پیش

وکالت نامه

با سلام من ماشین از فردی خریداری کرده ام که به خارج از کشور رفته و وکالت فروش به پدر خود داده اند آیا من میتوانم از پدر ایشان وکالت بگیرم و در صورت فوت وکیل و موکل چه عواقبی برای من داره ؟ ممنون

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد