شروع ارزیابی حقوقی همین حالا از وضعیت حقوقی کسب‌وکار خود آگاه شوید ارزیابی حقوقی

آیا به قرارداد مشاوره بیمه تعلق میگیرد؟


1 پاسخ
برای پاسخ به این پرسش لطفا وارد سایت شوید.
عکس پروفایل

در خصوص پاسخ به سوال فوق و اینکه قراردادهای مشاوره مشمول بیمه می شوند یا خیر باید گفت که تشخیصش با تامین اجتماعی و نوع قرارداد می باشد.

با توجه به قوانین موجود فعلی اگر قرارداد با شخص حقیقی باشد و کار منحصرا توسط شخص حقیقی انجام بشود و فقط مشاوره باشد و ارائه خدماتی نداشته باشد، لازم نیست لیست بیمه ای ارائه بده و مفاصا حساب بیمه ای هم احتیاج ندارد.

اگر کارکرد بعنوان مشاور بیش از 15 روز در ماه باشد، باید به عنوان کارمند شرکت برای مشاور نیز بیمه رد بشود که در این صورت نیز احتیاجی به مفاصا حساب بیمه نیست. بازنشستگان دستگاههای اجرایی و صندوق های کشوری و لشکری مشمول حق بیمه نمی‌باشند و چنانچه حسابرس در دفاتر قانونی مبلغ پرداختی قرارداد مشاوره‌ای را مشاهده نماید، جهت اثبات این امر باید قرارداد و حکم بازنشستگی را جهت عدم شمول بیمه ارائه بشود.

در صورتی که بازنشسته ای قرارداد مشاوره منعقد نموده باشد و از کارکنان تامین اجتماعی باشد مشمول ماده 38 قانون تامین اجتماعی و پرداخت حق بیمه بوده و باید قرارداد جهت اخذ مفاصا حساب به شعب سازمان ارسال گردد.