پروفایل کاربر

حسین حقیقی

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (2)

احمد شریفی

3 سال پیش

سلام ، سئوال من این است آیا به قراردادهای مشاوره ای که الزاما"در محل دفتر شرکت حضور نمی یابند آیا مشمول بیمه قرار میگیرند یا خیر 

مهرنوش فتاحی

5 سال پیش

در خصوص پاسخ به سوال فوق و اینکه قراردادهای مشاوره مشمول بیمه می شوند یا خیر باید گفت که تشخیصش با تامین اجتماعی و نوع قرارداد می باشد.

با توجه به قوانین موجود فعلی اگر قرارداد با شخص حقیقی باشد و کار منحصرا توسط شخص حقیقی انجام بشود و فقط مشاوره باشد و ارائه خدماتی نداشته باشد، لازم نیست لیست بیمه ای ارائه بده و مفاصا حساب بیمه ای هم احتیاج ندارد.

اگر کارکرد بعنوان مشاور بیش از 15 روز در ماه باشد، باید به عنوان کارمند شرکت برای مشاور نیز بیمه رد بشود که در این صورت نیز احتیاجی به مفاصا حساب بیمه نیست. بازنشستگان دستگاههای اجرایی و صندوق های کشوری و لشکری مشمول حق بیمه نمی‌باشند و چنانچه حسابرس در دفاتر قانونی مبلغ پرداختی قرارداد مشاوره‌ای را مشاهده نماید، جهت اثبات این امر باید قرارداد و حکم بازنشستگی را جهت عدم شمول بیمه ارائه بشود.

در صورتی که بازنشسته ای قرارداد مشاوره منعقد نموده باشد و از کارکنان تامین اجتماعی باشد مشمول ماده 38 قانون تامین اجتماعی و پرداخت حق بیمه بوده و باید قرارداد جهت اخذ مفاصا حساب به شعب سازمان ارسال گردد.


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

حسین حقیقی

قرارداد مشاوره با کارمند

سلام آیا با مشاور شرکت نظیر کارمندان شرکت باید قرارداد استخدامی منعقد کرد؟

پروفایل کاربر

بدون نام

حداکثر ساعت مجاز قرارداد مشاوره

بازنشسته تامین اجتماعی هستم الان میخوام در یک شرکت خصوصی به عنوان مشاور فعالیت کنم حداکثر ساعات مجاز جهت تنظیم قرارداد چند ساعت باید باشد باتشکر  

پروفایل کاربر

فرانک حسینی

مشاور مدیر عامل

سلام اگر شخصی بازنشته قرارداد ۴۴ ساعت درهفته ولی با سمت مشاور مدیر عامل بسته شود و کارکرد ۳۰ روزه برایش رد شود بدون بیمه ،آیا ایشون به عنوان مشاور محسوب میشه یا مثل بقیه کارمند قراردادی؟از نظر بیمه تامین اجتماعی دچار مشکل میشود اگر مطلع شوند؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد