پروفایل کاربر

ایمان احسانی نسب

مالکیت طرح استارتاپ

با سلام 

بنده به همراه دونفر از همکاران درصدد ثبت شرکت هستیم در حوزه رایانه که در اساسنامه شرکت سهم هر نفر مشخص گردیده است .حال در کنار تمام فعالیت های شرکت درصدد هستیم فروشگاه انلاین نیز راه اندازی کنیم . که این فروشگاه به عنوان بخشی از سهام یکی از هیت مدیره شرکت میباشد . آیا برای این کار قرار داد مجزا نیاز هست که در صورت انحلال ویا هر اتفاق دیگری بتواند حق مالکیت داشته باشد یا اصطلاحا مالکیت معنوی داشته باشد .

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

3 سال پیش

سلام

کلیه اموال شرکت متعلق به خود شرکت است و سهام داران برابر سهام یا سهم الشرکه خود تنها حق دینی در برابر شرکت دارند و هیچگونه حق عینی بر آن ندارند. اگر سایت ثبت شده در مالکیت سهام دار باشد، دیگر در مالکیت شرکت نخواهد بود و مالک سایت می تواند حق استفاده از سایت را به شرکت واگذار کند، در صورتی که تمایل داشته باشید سایت مورد نظر در مالکیت شرکت باشد و پس از انحلال شرکت در ازای سهم آن سهام دار از شرکت به وی واگذار شود، این موضوع در اساسنامه شرکت قابل درج خواهد بود، مشروط بر اینکه طلب طلبکاران شرکت پرداخت شده و سایت مزبور جزء باقیمانده ی اموال شرکت باشد و ارزش آن سایت بیش از ارزش سهام سهام دار نباشد.


در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید، می توانید از کارشناسان وینداد کمک بگیرید.

بااحترام

تیم حقوقی ویندادهر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

BBP Project Iran & Germany

ثبت پروژه

سلام و وقت بخیر 

می خواستم در باره ی ثبت یک پروژه سئوال بپرسم... 

اگر پروژه ای که با تفاهم نامه یک ارگان خارجی ( کشور آلمان ) و دو پارتنر ایرانی ( این پارتنرها سازمان دولتی و معتبر هستند ) در حال اجرا باشد آیا امکان اینکه این پروژه ثبت رسمی بشه و تیم پروژه شرایط بیمه شدن را داشته باشند ؟ و اگر بله چه مواردی برای ارائه الزامیست ؟ 

پروفایل کاربر

Vahid M

سرمایه اولیه شرکت

سلام
یه شرکت مسئولیت محدود می‌خوایم ثبت کنیم، سرمایه اولیه که در اساسنامه شرکت درج میشه به چه میزان میتوان بالاتر از سرمایه حقیقی اون اعلام کرد؟
به طور مثال سرمایه اولیه ۱۰میلیون تومان، آیا میشود ۹۰میلیون بیشتر از سرمایه حقیقی شرکت درج کرد در اساسنامه؟
مشکل حقوقی ندارد!

ویه سوال دیگه
اگه سوال بالا جواب مثبت باشه، امکانش هست مقداری از سرمایه اولیه شرکت را به شکل سهام برای افراد درون شرکت تخصیص داد؟

ممنون

پروفایل کاربر

سید امین فلاح

ثبت انجمن

با سلام و احترام،

افرادی که به صورت فریلنسر و خویش فرما کار میکنن و در قرارداد با جایی نیستن باید انجمنشون کارگری باشه یا کار فرمایی؟ با توجه به اینکه از شرایط تشکیل انجمن ارائه فیش حقوقی یا قرارداد است.

با تشکر.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد