پروفایل کاربر

ایمان احسانی نسب

مالکیت طرح استارتاپ

با سلام 

بنده به همراه دونفر از همکاران درصدد ثبت شرکت هستیم در حوزه رایانه که در اساسنامه شرکت سهم هر نفر مشخص گردیده است .حال در کنار تمام فعالیت های شرکت درصدد هستیم فروشگاه انلاین نیز راه اندازی کنیم . که این فروشگاه به عنوان بخشی از سهام یکی از هیت مدیره شرکت میباشد . آیا برای این کار قرار داد مجزا نیاز هست که در صورت انحلال ویا هر اتفاق دیگری بتواند حق مالکیت داشته باشد یا اصطلاحا مالکیت معنوی داشته باشد .

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

کلیه اموال شرکت متعلق به خود شرکت است و سهام داران برابر سهام یا سهم الشرکه خود تنها حق دینی در برابر شرکت دارند و هیچگونه حق عینی بر آن ندارند. اگر سایت ثبت شده در مالکیت سهام دار باشد، دیگر در مالکیت شرکت نخواهد بود و مالک سایت می تواند حق استفاده از سایت را به شرکت واگذار کند، در صورتی که تمایل داشته باشید سایت مورد نظر در مالکیت شرکت باشد و پس از انحلال شرکت در ازای سهم آن سهام دار از شرکت به وی واگذار شود، این موضوع در اساسنامه شرکت قابل درج خواهد بود، مشروط بر اینکه طلب طلبکاران شرکت پرداخت شده و سایت مزبور جزء باقیمانده ی اموال شرکت باشد و ارزش آن سایت بیش از ارزش سهام سهام دار نباشد.


در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید، می توانید از کارشناسان وینداد کمک بگیرید.

بااحترام

تیم حقوقی ویندادهر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

میلاد نیک روان

گواهی بانکی ثبت شرکت

با سلام من شرکت در شرف ثبت دارم بعد از تعیین نام آیا گواهی بانکی نیازه و چطور بگیرمش ممنون میشم راهنماییم کنید

پروفایل کاربر

حسین حقیقی

خروج از لیست صاحبان امضا

سلام.
من مدت کوتاهی در سال 95 عضو هیئت مدیره یک شرکت دارویی بودم ولی علیرغم تغییر ترکیب اعضا در همان سال و ثبت در روزنامه رسمی، آنها هنوز اسم من را از لیست صاحبان امضای خود خارج نکرده اند.
اخیرا هم آن شرکت چند چک بلامحل داشته است که وقتی از بانک رفاه (شعبه مرکزی قزوین) پرسیدم اعلام کردند که نام من کماکان در لیست صاحبین امضا قرار دارد.
هیچ دسترسی هم به بازرس قانونی آن شرکت ندارم.
آیا راهی است که خودم راسا یه استناد به رزنامه رسمی اقدام به برداشتن نام خود از بانک رفاه کنم؟

پروفایل کاربر

مهدی نیرومند

کاهش و افزایش اعضای هیئت مدیره

با سلام

برای یک شرکت با مسئولیت محدود در صورتی که بخواهیم یکی از سهام داران عضو هیئت مدیره از هیئت مدیره استعفا دهد و شخصی خارج از شرکا به هیئت مدیره اضافه گردد باید چه روال و چه نوع صورت جلسه ای تنظیم شود؟

آیا برای شما امکان تنظیم صورت جلسات با پرداخت هزینه وجود دارد؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد