پروفایل کاربر

ایمان احسانی نسب

مالکیت طرح استارتاپ

با سلام 

بنده به همراه دونفر از همکاران درصدد ثبت شرکت هستیم در حوزه رایانه که در اساسنامه شرکت سهم هر نفر مشخص گردیده است .حال در کنار تمام فعالیت های شرکت درصدد هستیم فروشگاه انلاین نیز راه اندازی کنیم . که این فروشگاه به عنوان بخشی از سهام یکی از هیت مدیره شرکت میباشد . آیا برای این کار قرار داد مجزا نیاز هست که در صورت انحلال ویا هر اتفاق دیگری بتواند حق مالکیت داشته باشد یا اصطلاحا مالکیت معنوی داشته باشد .

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

کلیه اموال شرکت متعلق به خود شرکت است و سهام داران برابر سهام یا سهم الشرکه خود تنها حق دینی در برابر شرکت دارند و هیچگونه حق عینی بر آن ندارند. اگر سایت ثبت شده در مالکیت سهام دار باشد، دیگر در مالکیت شرکت نخواهد بود و مالک سایت می تواند حق استفاده از سایت را به شرکت واگذار کند، در صورتی که تمایل داشته باشید سایت مورد نظر در مالکیت شرکت باشد و پس از انحلال شرکت در ازای سهم آن سهام دار از شرکت به وی واگذار شود، این موضوع در اساسنامه شرکت قابل درج خواهد بود، مشروط بر اینکه طلب طلبکاران شرکت پرداخت شده و سایت مزبور جزء باقیمانده ی اموال شرکت باشد و ارزش آن سایت بیش از ارزش سهام سهام دار نباشد.


در صورتی که نیاز به مشاوره حقوقی دارید، می توانید از کارشناسان وینداد کمک بگیرید.

بااحترام

تیم حقوقی ویندادهر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

رضا ذاکری

عدم امکان ثبت صورتجلسه

در اتحادیه جراید پس از برگزاری انتخابات و مشخص شدن ۵ نفر اعضای هیات مدیره .و دعوت برای برگزاری جلسه و تنظیم صورتجلسه برای ارسال به ثبت شرکتها و مشخص کردن دارندگان حق امضا فقط ۲ نفر شرکت میکنند و ۳ عضو دیگر شرکت نمیکنند . با این وضعیت چگونه میتوان صورتجلسه را ثبت نمود

پروفایل کاربر

علیرضا پورشهلای نوبری

تغییرات

با درود.
من رییس هیت مدیره یک شرکت خوصوصی هستم.با ده در صد سهام. مدیر عامل ما با 68 درصد سهام و با حق امضا تک نفره میباشد که تمامی ورود و خروج مالی دست ایشان میباشد . ایا این قانونی است؟
و چگونه میشود کاری کرد که حق امضا تک نفره را از ایشان گرفت؟

پروفایل کاربر

علیرضا بهرامی

تغییرات شرکت

سلام 

برای انجام تغییرات شرکت باید به چه صورت اقدام کنیم و هزینه اون چقدر می شه ؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد