پروفایل کاربر

حسین حقیقی

مدت زمان فسخ معامله

سلام. اگر شریکی که با هم ملک را ساختیم به تعداتش عمل نکنه میتونم یک طرفه قرارداد رو فسخ کنم ؟ چقدر زمان برای فسخ قرارداد دارم؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (2)

مسعود دانش پور

3 سال پیش

سلام خسته نباشید.اگه از یک آقا ملکی رو خریده باشم و به جای اون اقل بنگاه دار امضا کرده باشد و بعد از مدتی صاحب ملک فوت کند .البته اگه بنگاه دار عموی زن صاحب ملک باشد ..ایل زن صاحب ملک می تواند قرارداد رو فسخ کند



مهرنوش فتاحی

5 سال پیش

در ابتدا لازم است بدانید فسخ، انحلال ارادی قرارداد می باشد بدین معنا که هر یک از طرفین تصمیم بر این می گیرند که قرارداد منعقد شده را منحل نمایند.

پس واضح است که حتی یکی از طرفین قرارداد نیز بدون رضایت طرف دیگر می تواند حق مستقل خود را در فسخ اجرا نماید. طرفین قرارداد می‌توانند ضمن عقد یا خارج از آن برای یک یا هر دو طرف معامله یا شخص ثالث، حق فسخ قرار دهند. 

اساس فسخ یک قرارداد ممکن است بنا بر توافق طرفین صورت بگیرد. همچنین ممکن است فسخ یک قرارداد براساس حکم قانون باشد بدین ترتیب که قانون در مواردی برای جلوگیری از ضرری که به طور ناخواسته از قرارداد، متوجه یکی از دو طرف معامله است، به طور مستقیم به او حق می‌دهد که بتواند با فسخ قرارداد، از ضرر مذکور جلوگیری کند. به عنوان مثال ماده ۴۷۸ در این زمینه می‌گوید: «هر گاه معلوم شود عین مستأجره در حال اجاره معیوب بوده، مستأجر می‌تواند اجاره را فسخ کند یا به همان نحوی که بوده است، اجاره را با تمام اجرت قبول کند اما اگر موجر رفع عیب کند، به نحوی که به مستأجر ضرری نرسد، مستأجر حق فسخ ندارد.»


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

محمدامین غفوری

تجاری سازی طرح

سلام وقتتون بخیر برای تجاری سازی طرحی که درمراحل ثبت اختراع بین المللی هست ایا حتما باید گواهی ثبت به دست ما برسه یا بعد از فرستادن مستندات برای ثبت و قبل از صادر شدن گواهی ثبت امکان تجاری سازی هست با تشکر

پروفایل کاربر

یاسین بهادری

اطمینان حاصل کردن از اصل سرمایه در قرارداد های مضاربه

اگر در یک قرار داد مضاربه، مالک سرمایه بخواهد علاوه بر قرارداد بسته شده بین مالک و مضارب از بابت برگشت اصل سرمایه ی خود در انتهای مدت زمان قرارداد مضاربه بدون توجه به میزان سود و یا زیان اطمینان حاصل کند، به غیر از دریافت چک و سفته از مضارب چه راه های دیگری دارد؟ آیا در این شرایط اتکا به قرارداد بسته شده کافی است؟
** فرض کنیم که این قرارداد میان دو شخص حقیقی و نه حقوقی بسته شده باشد.

پروفایل کاربر

سعید رحمت

سوال در خصوص تاریخ انقضا و تمدید قرارداد

با سلام و احترام
بنده در قراردادهای کاری که تنظیم می کنم تاریخ قرارداد را برای مثال از 97/01/01 تا 98/01/01 تنظیم می کنم و در زمان امضا قرارداد جدید تاریخ را از 98/1/2 تا 99/1/2 تنظیم می کنم آیا این روش درست است ؟ یکی از همکاران گفتند این روش اشتباه است و از حالت ممتد خارج می شود و میبایست در قرارداد جدید از روز انقضا یعنی 1/1/98 تا 1/1/99 تنظیم شود

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد