پروفایل کاربر

حسین حقیقی

مدت زمان فسخ معامله

سلام. اگر شریکی که با هم ملک را ساختیم به تعداتش عمل نکنه میتونم یک طرفه قرارداد رو فسخ کنم ؟ چقدر زمان برای فسخ قرارداد دارم؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (2)

مسعود دانش پور

2 سال پیش

سلام خسته نباشید.اگه از یک آقا ملکی رو خریده باشم و به جای اون اقل بنگاه دار امضا کرده باشد و بعد از مدتی صاحب ملک فوت کند .البته اگه بنگاه دار عموی زن صاحب ملک باشد ..ایل زن صاحب ملک می تواند قرارداد رو فسخ کندمهرنوش فتاحی

5 سال پیش

در ابتدا لازم است بدانید فسخ، انحلال ارادی قرارداد می باشد بدین معنا که هر یک از طرفین تصمیم بر این می گیرند که قرارداد منعقد شده را منحل نمایند.

پس واضح است که حتی یکی از طرفین قرارداد نیز بدون رضایت طرف دیگر می تواند حق مستقل خود را در فسخ اجرا نماید. طرفین قرارداد می‌توانند ضمن عقد یا خارج از آن برای یک یا هر دو طرف معامله یا شخص ثالث، حق فسخ قرار دهند. 

اساس فسخ یک قرارداد ممکن است بنا بر توافق طرفین صورت بگیرد. همچنین ممکن است فسخ یک قرارداد براساس حکم قانون باشد بدین ترتیب که قانون در مواردی برای جلوگیری از ضرری که به طور ناخواسته از قرارداد، متوجه یکی از دو طرف معامله است، به طور مستقیم به او حق می‌دهد که بتواند با فسخ قرارداد، از ضرر مذکور جلوگیری کند. به عنوان مثال ماده ۴۷۸ در این زمینه می‌گوید: «هر گاه معلوم شود عین مستأجره در حال اجاره معیوب بوده، مستأجر می‌تواند اجاره را فسخ کند یا به همان نحوی که بوده است، اجاره را با تمام اجرت قبول کند اما اگر موجر رفع عیب کند، به نحوی که به مستأجر ضرری نرسد، مستأجر حق فسخ ندارد.»


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

حسین سرحدی

سوال حقوقی

با سلام
ایا با داشتن وکالتنامه سه دانگ خودرو،و بدون دسترسی به اصل مدارک خودرو میتوان در دفتر اسناد رسمی نقل و انتقال انجام داد،کپی برگ سبز هم وجود دارد

پروفایل کاربر

محمد روزبه

امکان فروش ساختمان بدون بخشی از عرصه

سلام وقتتون بخیر
ساختمان مسکونی تجاری دارای 5 واحد با 5 سند مالکیت تک برگی دارم. می خواهم کل ساختمان را با تمام اسناد به غیر بفروشم.
اگر با توافق خریدار، بخشی از عرصه که جزو مشاعات می باشد را برای خود نگه دارم وجاهت قانونی و قابلیت ثبت در سند دارد یا خیر؟
در حال حاضر شهرداری به علت قطعات کمتر از 200 متر با تفکیک موافقت نمی کند.

با تشکر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد