اگر نگران سلامت حقوقی کسب‌وکار خود هستید، فقط با یک جلسه آنالیز رایگان راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.
فقط با یک جلسه آنالیز رایگان، راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.
اگر نگران سلامت حقوقی کسب‌وکار خود هستید، فقط با یک جلسه آنالیز رایگان راه حل مشکلات حقوقیتان را از ما بخواهید.

گراانتی و وارانتی

سلام
تفاوت بین گارانتی و وارانتی چیست ؟؟

name

الهام طراحی مفرد

3 سال پیش در

با سلام

گارانتی بیشتر در خرید و فروش و معاملات بکار می‌رود و معمولا فروشندگان و تولیدکنندگان محصولات به مصرف‌کننده‌های خود ضمانت یا گارانتی می‌دهند که محصولشان در مدت زمان مشخصی کاملاً درست کار می‌کند و اگر اینطور نبود اصل پول برگشت داده می‌شود و یا محصول تعویض می‌شود.  مثلا شما می‌خواهید محصولی را بخرید که دارای گارانتی است، به این معنی که تا زمان مشخصی محصول شما بایستی به درستی کار کند و در صورت خرابی اصل پول به شما بازگردانده شود و یا محصول خراب با یک جایگزین سالم تعوض گردد
وارانتی قولی است که معمولا بین فروشنده و خریدار یا تولیدکننده و مصرف‌کننده گذاشته می‌شود و فروشنده یا تولیدکننده تاکید می‌کند که محصول او در مدت زمان مشخص که معمولا” از دوره گارانتی بیشتر است با همان مشخصات اولیه کار می‌کند.
تولیدکننده در مدت زمان وارانتی در صورت بروز مشکل برای محصول هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را به‌عهده می‌گیرد و به این طریق به مصرف‌کننده اطمینان می‌دهد که در طول مدت وارانتی نیازی به انجام هزینه تعمیرات ندارد.
در واقع در دوره وارانتی، محصول ما با زمان بیشتری نسبت به گارانتی روبروست. به این معنی که محصول در دوره بیشتری استفاده می‌شود و در آن هیچ بازگشت پولی وجود ندارد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد می‌باشد