پروفایل کاربر

عرفان مومنی

گراانتی و وارانتی

سلام
تفاوت بین گارانتی و وارانتی چیست ؟؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

الهام طراحی مفرد

4 سال پیش

با سلام

گارانتی بیشتر در خرید و فروش و معاملات بکار می‌رود و معمولا فروشندگان و تولیدکنندگان محصولات به مصرف‌کننده‌های خود ضمانت یا گارانتی می‌دهند که محصولشان در مدت زمان مشخصی کاملاً درست کار می‌کند و اگر اینطور نبود اصل پول برگشت داده می‌شود و یا محصول تعویض می‌شود.  مثلا شما می‌خواهید محصولی را بخرید که دارای گارانتی است، به این معنی که تا زمان مشخصی محصول شما بایستی به درستی کار کند و در صورت خرابی اصل پول به شما بازگردانده شود و یا محصول خراب با یک جایگزین سالم تعوض گردد
وارانتی قولی است که معمولا بین فروشنده و خریدار یا تولیدکننده و مصرف‌کننده گذاشته می‌شود و فروشنده یا تولیدکننده تاکید می‌کند که محصول او در مدت زمان مشخص که معمولا” از دوره گارانتی بیشتر است با همان مشخصات اولیه کار می‌کند.
تولیدکننده در مدت زمان وارانتی در صورت بروز مشکل برای محصول هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را به‌عهده می‌گیرد و به این طریق به مصرف‌کننده اطمینان می‌دهد که در طول مدت وارانتی نیازی به انجام هزینه تعمیرات ندارد.
در واقع در دوره وارانتی، محصول ما با زمان بیشتری نسبت به گارانتی روبروست. به این معنی که محصول در دوره بیشتری استفاده می‌شود و در آن هیچ بازگشت پولی وجود ندارد.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

نمایندگی پخش

باسلام

قصد دریافت نمایندگی یک شرکت مواد غذایی با تابلو برای پخش را داشتم...

ایا این کار نیاز به اخذ مجوز از سوی بنده هست؟

پروفایل کاربر

رضا ایمانی

عاملیت فروش دو شرکت

سلام خسته نباشید.
آیامی توان در یک مکان.نمایندگی انحصاری یاعاملیت فروش دو شرکت که هرکدام ازشرکتها محصولات متفاوت را ارایه می دهند را افتتاح کرد؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد