قرارداد مشارکت پوشاک برای راه‌اندازی کارگاه تولیدی چیست؟ '5 زمان خواندن

به‌روزرسانی مطلب توسط‌
قرارداد مشارکت پوشاک برای راه‌اندازی کارگاه تولیدی چیست؟

گفته می‌شود صنعت مد مانند اقیانوس پهناوری است که گرایش‌های مختلف انسان‌ها را به تصویر کشیده و هم‌چنین موفقیت آن در گروی هم‌سو بودن با فرهنگ مخاطبینی است که قصد استفاده از آن را دارند. صنعت پوشاک، تولید کننده‌ یکی از اساسی‌ترین نیازهای بشری بوده و می‌توان گفت همه‌ طیف‌های یک جامعه با آن درگیر هستند و بنابراین اهمیت بسیاری دارد. لزوم توجه به نیازهای خاص مخاطبین این صنعت و سلیقه‌ آن‌ها منجر شده که در سال‌های اخیر شاهد رونق گرفتن برندهای پوشاک ایرانی باشیم که با تشخیص صحیح نیازهای مخاطبین خود توانسته‌اند محبوبیت بسیاری پیدا کنند. شما به عنوان فردی که جذب این صنعت شده و دوست دارید با شرایط و مراحل راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی پوشاک آشنا شوید ممکن است به این نتیجه برسید که با وجود در دست داشتن سرمایه، تخصص کافی در این زمینه ندارید و یا اینکه با وجود داشتن تخصص مورد نظر، سرمایه‌ کافی در اختیار ندارید. در این حالت بهترین گزینه، یافتن شریک مناسب و انعقاد قرارداد مشارکت پوشاک است که در ادامه با آن آشنا می‌شویم.

چنانچه پس از مطالعه این مطلب نیاز به نمونه قرارداد مشارکت پوشاک داشتید می‌توانید برای اطلاع از جزئیات آن با کارشناسان حقوقی ما مشورت کنید.

اهمیت قرارداد مشارکت مدنی

قرارداد مشارکت مدنی بین دو نفر یک قرارداد بسیار کاربردی است برای افرادی که سرمایه‌ای دارند و قصد دارند با استفاده از ایده یا تخصص یک فرد دیگر، کسب و کاری راه‌اندازی کنند یا افرادی که در حوزه‌ای خاص ایده و یا تخصص داشته ولی برای شروع کسب و کار خود با مشکل مالی روبرو بوده و به دنبال فردی هستند که با تامین سرمایه‌ی مورد نیاز، شریک آن‌ها شود. هم‌چنین ممکن است تعدادی دوست و آشنا با تخصص و سرمایه‌های مختلف قصد داشته باشند در کسب و کار انتخابی خود سرمایه‌گذاری کرده و دارایی خود را افزایش داده و تخصص خود را به‌کار گیرند.

ماده ۵۷۱ قانون مدنی ایران شرکت را اجتماع حقوق مالکین متعدد در شیئی واحد به نحو اشاعه تعریف کرده‌است. مشارکت مدنی به معنی درآمیختن سرمایه و دارایی‌های نقدی یا غیرنقدی متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی متعدد به منظور انتفاع و تقسیم سود است. برای انعقاد یک قرارداد مشارکت باید موضوع مشارکت، نحوه‌ی مشارکت، مشخصات شرکا، آورده‌ی هر یک از طرفین، میزان سرمایه و سود هر یک از طرفین، نحوه‌ی پرداخت و تقسیم سود و زیان و تاریخ شروع و پایان همکاری در این قرارداد به صورت دقیق مشخص شوند.

بخوانید
قرارداد مشارکت در اجرای طرح یکی از قراردادهای پرکاربرد شراکت!

قرارداد مشارکت پوشاک نیز یکی از پرکاربردترین قراردادهای مشارکت مدنی است که از تمامی قواعد عام این نوع از قراردادها پیروی می‌کند. علاوه بر این مقررات کلی راجع به قرارداد مشارکت مدنی، به منظور راه‌اندازی یک تولیدی پوشاک مراحل مختلفی نیز باید طی شوند که در اینجا به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

در صورتی که برای شراکت در تولید پوشاک نیاز به راهنمایی داشتید می‌توانید همین الان برای دریافت مشاوره حقوقی از کارشناسان ما جهت تنظیم قرارداد مشارکت پوشاک اقدام کنید.

نکات قابل‌توجه قبل از راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی پوشاک

  • اولین قدم برای قدم گذاشتن در مسیر راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی پوشاک، تحقیق و جست‌وجو در بازار کسب‌وکار است به نحوی که ابتدا باید مشخص کنید که دقیقا قصد شما از راه‌اندازی یک کارگاه پوشاک، تولید چه نوع پوشاک و در چه سطحی است. بر مبنای این تصمیم سپس باید از چند کارگاه تولیدی پوشاک مرتبط دیدن کرده و تمامی مراحل راه‌اندازی آن را از مسئولین مربوطه سوال کنید. در این مرحله می‌توانید به تعدادی از برندهای معتبر پوشاک در ایران نیز رجوع کرده و رمز موفقیت و هم‌چنین تفاوت کار آن‌ها با رقبایشان را بسنجید. بسیاری از این برندها حتی در قالب مصاحبه‌هایی با نشریات مختلف، صفر تا صد کار خود و چالش‌های مسیر موفقیتشان را به اشتراک گذاشته‌اند.
  • دومین و مهم‌ترین موضوعی که باید قبل از تنظیم قرارداد مشارکت پوشاک مورد توجه قرار گیرد، بحث تامین سرمایه‌ لازم برای راه‌اندازی تولیدی پوشاک است. با توجه به هزینه‌های بسیار راه‌اندازی این کسب‌وکار شامل تامین محل مناسب، ماشین‌آلات، نیروی انسانی و مواد اولیه، بهترین گزینه‌ی موجود، عقد قرارداد مشارکت تولید پوشاک است که در بالا به آن اشاره کردیم که به موجب آن شریکان متعدد در سود و زیان کارگاه تولیدی با یکدیگر شریک شده و میزان مشارکت، نوع مسئولیت هر یک از شرکا و حدود اختیارات آن‌ها به طور دقیق در مفاد قرارداد مشخص می‌شود. برای تامین سایر هزینه‌های خرد می‌توان از کمک دوست و آشنا و یا گرفتن وام بانکی نیز استفاده کنید.
  • مرحله‌ بعد شناسایی گزینه‌های همکاری مطمئن است. در این مرحله باید لیستی از فروشندگان مواد اولیه‌ مورد نیاز تولیدی خود و خریداران پوشاک تولیدی را تهیه کرده و آن‌ها را بر اساس کیفیت کار، قیمت و غیره مرتب کنید.
  • نکته‌ دیگری که باید به آن توجه کنید، چگونگی افزایش بازده کارگاه تولیدی است به نحوی که می‌توانید از شرکت تولید‌کننده‌ ماشین‌آلات موردنیاز خود، نحوه‌ی استفاده‌ درست و بهینه از آن‌ها را یاد گرفته و میزان تولید کارگاه را در یک بازه‌ زمانی تخمین بزنید تا در نهایت بتوانید حجم کاری خود را مدیریت کنید.
بخوانید
قرارداد مشارکت فروش کالا و یک همکاری پر سود

مرحله‌ بعدی برای راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی پوشاک، کسب مجوزهای قانونی لازم است.

اگر به دنبال قرارداد کاری حرفه‌ای با شریک خود هستید با خرید نمونه قرارداد مشارکت تولید پوشاک و آموزش کامل آن یک قرارداد کاری حرفه‌ای را در دست داشته باشد.

جواز تاسیس کارگاه تولیدی پوشاک

اولین مجوز قانونی لازم برای راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی پوشاک، جواز تاسیس است. جواز تاسیس، مجوزی است که افراد حقیقی یا حقوقی برای انجام یک فعالیت تولیدی، اقتصادی اخذ می‌کنند. اگر قصد دارید تولیدی خود را تحت شرکت خاصی راه‌اندازی کنید، باید جواز را به صورت حقوقی و در غیر این صورت، به شکل حقیقی اخذ کنید. به‌طور متوسط جواز تاسیس در یک بازه‌ی دو هفته‌ای آماده می‌شود و از تاریخ صدور آن، یک سال اعتبار دارد که پس از آن با توجه به میزان پیشرفت، قابل تمدید است.

مرجع صادرکننده‌ جواز تاسیس برای راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی پوشاک، وزارت صنعت و معادن است.

اگر صاحب جواز تاسیس قصد انتقال زمین یا واحد تولیدی خود را داشته باشد،می‌تواند جواز تاسیس را نیز همراه آن به غیر انتقال دهد.

پروانه‌ بهره‌برداری

دومین مجوزی که به منظور راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی پوشاک باید دریافت کنید، پروانه بهره‌برداری است. افرادی که فعالیت خود را در یک کارگاه تولیدی با استفاده از نیروی انسانی و و دستگاه‌های تولیدی شروع می‌کنند، مستلزم اخذ پروانه‌ بهره‌برداری هستند که برای انجام آن، داشتن تجربه و تحصیلات مربوطه ضروری است. به منظور اخذ این مجوز، متقاضی باید فرم‌های مربوط به پروانه‌ بهره‌برداری موجود در وزارت صنایع را تکمیل کند. پس از اینکه کارشناسان مربوطه از واحد تولیدی بازدید کردند، پروانه‌ بهره‌برداری صادر می‌شود. مدت اعتبار این نوع پروانه دو سال بوده و برای تمدید آن باید تقاضانامه‌ای را تکمیل نموده و آن را به سازمان مربوطه تحویل داد. کارشناسان با بازدید از محل مربوطه و تایید آن، مجددا پروانه را تمدید می‌کنند.

نیاز به قرارداد مشارکت پوشاک دارید؟

در صورتی که شما فرد صاحب سرمایه بدون تجربه در این زمینه یا فرد متخصص بدون سرمایه مورد نیاز هستید می­‌توانید با شراکت در این زمینه درآمد خوبی را بدست آورید اما یکی از مهم‌ترین مسائل در این حوزه نوشتن قرارداد مشارکت مدنی است. برای این که در نوشتن قرارداد مشارکت پوشاک دچار مشکل نشوید می‌­توانید با مشاوران حقوقی ما تماس بگیرید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
احمدی
احمدی
1 سال پیش

باتشکر از توضیحات واطلاعات مفیدشما ولی مشاوره با کارشناس و وکیل رو هزینه زیادی براش گذاشتین ،کاش یکربع ابتدایی رو رایگان میکردین و اگه مشکل حل نشد هزینه تعیین میکردین و نیم ساعت ۷۰ تومن هم خیلی زیاده

کارشناس حقوقی وینداد
کارشناس حقوقی وینداد
ادمین
در پاسخ به  احمدی
1 سال پیش

جناب احمدی
باسلام و احترام؛

ما به تمام مخاطبین عزیز وینداد راهنمایی های لازم به شکل رایگان تا حد امکان را دارا هستیم.
لطفا با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۴۲۷۸۴۶ تماس بگیرید تا همکاران من شما را راهنمایی کنند.

پیروز باشید

نوشته های مرتبط

قرارداد گل‌آرایی چگونه تنظیم می‌شود؟
انواع قرارداد پیمانکاری

قرارداد گل‌آرایی چگونه تنظیم می‌شود؟

قرارداد گل‌آرایی امروزه به یکی از اجزای اساسی و جدایی‌ناپذیر مراسم‌ها، جشن‌ها و همایش‌ها تبدیل شده‌است. زیباسازی و صحنه‌ آرایی در همه‌ی مراسم‌ها جزء عناصر

ادامه مطلب ...
نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار
قرارداد کار

نحوه بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار

بکارگیری بازنشستگان تامین اجتماعی به عنوان مشاور در کسب‌وکار، از مسائل جدیدی‌ است که بسیاری از شرکت‌ها، به خصوص شرکت‌های خصوصی با آن مواجه‌اند. دغدغه

ادامه مطلب ...
نامحدود از خدمات وینداد استفاده کن!