مشاور حقوقی فوتبال از جمله خدمات حقوقی و مشاوره‌ای است که به‌خاطر ماهیت خاص این نوع از ورزش به وجود آمده است.
امروزه اهمیت قراردادها در موقعیت‌های شغلی و کاری‌ بر تمامی افراد محرز شده است. به خصوص در شرایطی که افراد آشنا به قوانین و مقررات حوزه کاری‌شان نباشند حضور یک مشاور حقوقی امری بسیار مهم و ضروری تلقی می شود. ما در این مطلب به اهمیت نقش مشاور حقوقی فوتبال هنگام تنظیم قراردادها و رسیدگی به مشکلات و دعاوی در این حوزه می‌پردازیم.

حقوق ورزشی مرتبط با فوتبال چیست؟

به مجموعه قواعد و مقرراتی که بر روابط بین فوتبالیست‌ها، باشگاه‌ها و اسپانسرها حاکم می‌باشد حقوق ورزشی می‌گویند. آگاهی کامل فعالان ورزشی در زمینه مسایل تخصصی حقوق ورزشی به‌خصوص در زمینه ورزش فوتبال، امری الزامی است.

از آنجایی که فوتبال شامل جنبه‌های مختلفی از جمله قراردادهای ورزشی، آیین‌نامه‌های انضباطی فدراسیون‌ ملی و جهانی، کمیته‌های انضباطی و مراجع حل اختلاف می‌باشد به‌علاوه به علت تخصصی بودن این دست از مسایل، استفاده از یک مشاور حقوقی فوتبال و یا وکیل معتبر و متخصص در زمینه حقوق این حوزه ورزشی به‌ویژه برای فوتبالیست‌ها امری اجتناب‌ناپذیر می‌باشد.

فوتبالیست‌ها و سایر فعالان در حوزه این ورزش می‌توانند جهت اخذ مشاوره در زمینه قراردادهای فوتبال همین الان درخواست تنظیم قرارداد فوتبال خود را ثبت نموده و اطلاعات لازم و تخصصی را از مشاوران حقوقی تخصصی کسب نمایند.

لزوم حضور مشاور حقوقی فوتبال در تعامل با مربیان و بازیکنان خارجی

بسیار پیش آمده که هنگام نزدیک شدن فصل نقل و انتقالات فوتبال، بازیکنان و مربیان خارجی حضور قابل توجهی در لیگ ایران پیدا می‌کنند و یا برعکس تعداد زیادی از بازیکنان فوتبال ایران در لیگ‌های اروپایی شروع به کار می‌کنند.
تمامی این نمونه‌ها جز مواردی است که لزوم رعایت مقررات حقوقی داخلی و بین‌المللی در قراردادهای ورزشی ایجاب می‌کند تا از این قوانین و مقررات آگاهی داشته تا مشکلات حقوقی که ممکن است گریبانگیر بازیکنان و باشگاه‌ها، محرومیت و غرامت‌های سنگین شود را به حداقل برساند.

یک مشاور حقوقی فوتبال می‌تواند هنگام تنظیم قراردادهای ورزشی شما را راهنمایی کند تا تجربه ده‌ها قرارداد شکست‌خورده را تجربه نکنید.

مشاور حقوقی فوتبال چه کمکی در تنظیم قرارداد می‌کند؟

در اکثر قراردادها به‌خصوص قراردادهای ورزشی اصطلاحاتی تخصصی به کار می‌رود که عموم مردم با معانی آنها آشنایی ندارند . به طور مثال کسانی که با حقوق سروکار ندارند، آشنایی با کلماتی همچون فسخ، تفاسخ و بطلان ندارند. این عدم اطلاع از معانی نه تنها در قراردادهای فارسی بلکه در مواردی که یک متن قرارداد غیر از زبان فارسی تنظیم شده باشد، اهمیت و حساسیت بیشتری پیدا می‌کند. به همین دلیل بهره‌مندی از یک مشاور حقوقی که با این اصطلاحات آشنایی کامل داشته باشد می‌تواند کمک خوبی در این راه باشد.
به‌علاوه در قراردادهای ورزشی با مربیان و بازیکنان خارجی که زبان قرارداد معمولاً انگلیسی است، در هنگام نگارش متن قرارداد باید کلمات و واژگان حقوقی را به‌کار برد که بین طرفین، هیچ ابهامی در این خصوص وجود نداشته باشد. در این حالت نیز در تنظیم قراردادهای خارجی فوتبال، باید به مشاوران حقوقی متخصص در زمینه امور قراردادها مراجعه شود که قادر به ایفای هر دو نقش مترجم و متخصص حقوقی باشند.

بخوانید
در چه شرایطی باید از مشاور حقوقی بیمه بهره برد؟

برای انتخاب یک مشاور حقوقی حرفه‌ای در زمینه فوتبال می‌توانید همین الان اقدام کنید.

علاوه بر این در انعقاد قراردادها بویژه قراردادهای فوتبال علاوه بر موارد مذکور باید از مشاوره یک مشاور حقوقی متخصص در زمینه حقوق ورزش نیز استفاده نمود. این وکیل متخصص نه تنها باید از آخرین تحولات حقوقی ورزشی در داخل کشور آگاه باشد همچنین از قوانین و مقررات فوتبال در سطح بین‌المللی نیز باید اطلاع داشته باشد.

مرجع صالح در رسیدگی به اختلافات و دعاوی مالی مربوط به فوتبال

طبق رأی شعبه ۲۵ دیوان عالی کشور، رسیدگی به اختلافات و دعاوی مالی مربوط به ورزش فوتبال میان فدراسیون، اعضای حقوقی آن، بازیکنان، مربیان و آژانس‌ها در صلاحیت رکن قضایی فدراسیون فوتبال قرار دارد و محاکم دادگستری صالح به رسیدگی به این دعاوی نیستند. در بُعد بین‌المللی، دیوان داوری ورزش (CAS) برای کلیه ورزش‌ها و اتاق حل اختلاف فیفا (DRC) ویژه فوتبال، از مراجعی هستند که تحت شرایطی، اختلافات ورزشی موجود را حل و  فصل می‌نمایند.

نمونه قرارداد مشاور حقوقی فوتبال را همین الان دریافت کنید تا مسیرهای حقوقی رسیدگی به اختلافات و دعاوی ورزشی را بدون دردسر طی کنید!

راهنمایی مشاور حقوقی فوتبال در تفسیرآیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال

آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال، حاوی مقرراتی در راستای مشخص سازی تخلفات بازیکنان و مربیان و سرپرستان و کادر فنی و پزشکی و تدارکاتی تیم‌ها و تماشاگران و مقامات رسمی و دست‌اندرکاران برگزاری مسابقات می‌باشد.

هدف از این آئین‌نامه، حمایت از نحوه‌ اجرای صحیح قوانین، مقررات داخلی، بین‌المللی و رعایت اصول انضباطی می باشد تا نظم و انضباط در مسابقات حاکم شود و وحدت رویه در فوتبال کشور بوجود آید.

این آیین نامه، در مسابقات و و رقابت‌های فدراسیون فوتبال و در صورت بروز تخلف نسبت به مقامات رسمی مسابقه و تنبیهات مربوط به دوپینگ و نقض اهداف فدراسیون فوتبال یا نقض مقررات فیفا و کنفدراسیون آسیا و فدراسیون فوتبال ایران اعمال می‌شود.

بخوانید
مهم‌ترین ویژگی‌ها و وظایف مشاور حقوقی چیست؟

با خرید نمونه قرارداد مشاور حقوقی فوتبال و راهنمای کامل آن می‌توانید از کمک‌های یک مشاور متخصص در این زمینه بهره‌مند شوید.

مشاور حقوقی فوتبال چه کمکی می‌کند؟

تخصصی بودن فوتبال و حجم بالای گردش مالی و توجه جهانی به این ورزش سبب شده است که پرونده‌های این حوزه از دشواری‌های مخصوص به خود برخوردار باشد. لزوم دخالت یک وکیل و مشاور حقوقی متخصص در این حوزه که به تمام اطلاعات ورزشی احاطه داشته و آگاه باشد اهمیت زیادی دارد.

هرساله فدراسیون فوتبال به منظور جلوگیری از تبانی و رد و بدل شدن حق دلالی غیر مجاز در قراردادهای فوتبالی مبلغی را جهت سقف قرارداد بازیکنان فوتبال باشگاهی، تعیین و ابلاغ می‌نماید. ولی با این حال بسیاری از باشگاه‌های فوتبال حق و حقوق بازیکنان را پرداخت نمی‌کنند که این کار باعث شکایت به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌شود.
به همین دلیل بهتر است که قراردادهای فوتبالی تحت نظر یک مشاور حقوقی فوتبال و مسلط به بحث قراردادهای ورزشی منعقد شوند تا هم بازیکنان و هم باشگاه‌ها از مشکلات آینده جلوگیری کرده و در امان بمانند.

برای تنظیم قرارداد مشاوره همین الان اقدام کنید تا از بروز مشکلات آینده در خصوص قراردادهای ورزشی‌تان جلوگیری نمایید.

برای قراردادهای فوتبال خود نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید؟

امروزه افراد شاید در تمام امور حقوقی به‌خصوص در زمینه عقد قراردادها اطلاعات کاملی نداشته باشند و با انجام یک عمل حقوقی مهم مثل امضای یک قرارداد که ممکن است درست تنظیم نشده باشد دچار دردسر شوند.

بازیکنان فوتبال و دیگر عوامل فعال در ورزش فوتبال باید از نکات حقوقی و مقررات آئین‌نامه انضباطی که ممکن است در متن قرارداد نادیده گرفته شود و نیز مسئولیت‌ها و تعهدات خود به میزانی آگاهی داشته باشند تا با دقت قراردادشان را امضا کنند. در حالی که با استفاده از مشاور حقوقی فوتبال، به راحتی می‌توان از این شرایط و مقررات باخبر شد. بنابراین بهتر است امور مختلف خود را از نظر حقوقی به یک مشاور حقوقی متخصص سپرده تا وی بتواند در این امور شما را کاملا راهنمایی کند.

در صورت نیاز و عدم آگاهی از چند و چون قراردادهای ورزشی، می‌توانید از خدمات آنلاین مشاور حقوقی فوتبال بهره‌مند شوید.
اگر در مورد حق بیمه سوالی دارید، می‌توانی سوال خود را از مشاور حقوقی متخصص در زمینه حقوق بیمه پرسیده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دسته‌ها: مشاور حقوقی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه هفتگی
عضویت در خبرنامه

هر یکشنبه صبح آخرین مطالب و نکات حقوقی را دریافت کنید!

close-link