تنظیم قرارداد اجاره مغازه

<p>تیم حقوقی وینداد با تجربه فراوانی که در تنظیم قرارداد اجاره مغازه دارد، قرارداد مورد نیاز شما را در کمترین زمان و بر اساس نیاز واقعی‌تان، طراحی، تنظیم و پشتیبانی می‌کند. همین حالا درخواست خود را ثبت کنید.</p>


همین حالا شروع کنید

چرا تنظیم قرارداد اجاره مغازه با وینداد؟

موقعیت قوی در بازار

سرعت در تنظیم قرارداد

حقوقی انحصاری در ثبت پتنت

هزینه مقرون به صرفه

بازده بیشتر در سرمایه گذاری

تنظیم کاملا اختصاصی

فرصت فروش یا دادن مجوز حق بهره برداری

پشتیبانی پس از تنظیم قرارداد

برخی از مشتریان وینداد

فرم زیر را جهت ثبت درخواست تنظیم قرارداد اجاره مغازه ارسال نمایید

مراحل تنظیم قرارداد اجاره مغازه در وینداد چگونه است؟

 1. ارسال درخواست تنظیم قرارداد
 2. بررسی درخواست توسط کارشناس حقوقی و اعلام هزینه
 3. پرداخت مبلغ و شروع کار تنظیم قرارداد
 4. ارسال اولین نسخه قرارداد توسط کارشناس
 5. امکان اعمال نظر توسط کاربر بر روی قرارداد در صورت نیاز
 6. ارائه نسخه نهایی قرارداد به کاربر

ما که هستیم؟

قرارداد‌های وینداد توسط تیم حقوقی باتجربه، چابک و آشنا با فضای کارآفرینی و تجارت ایران تنظیم می‌شوند، در نتیجه امور حقوقی مرتبط با کسب‌و‌کار شما مطمئن‌تر، سریع‌تر و به صرفه‌تر از قبل مدیریت می‌گردد تا شما فقط بر روی رشد کسب‌وکار خود تمرکز کنید.

آشنایی با تیم وینداد

هنوز برای بهره‌مندی از خدمات تنظیم قرارداد وینداد مطمئن نیستید؟ ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم

تماس با وینداد

021 - 28 42 78 46

در مبحث اجاره، قرارداد اجاره مغازه بسیار پراهمیت تر از اجاره اماکن مسکونی است.اماکن تجاری به دلیل آنکه از نظر موقعیت مکانی، شرایط و نوع کار، مدت اجاره و سرقفلی اهمیت می‌یابند قوانین متفاوتی هم برای حمایت آنها تصویب شده است. قرارداد اجاره در قانون مدنی اینچنین تعریف می‌شود: اجاره عقدی‌ست که به موجب آن مستاجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود. اجاره کننده مستاجر، اجاره دهنده موجر و ملک، عین مستاجره نامیده می‌شود. 

تنظیم قرارداد اجاره مغازه برای چه کسانی کاربرد دارد؟

قرارداد اجاره مغازه، قراردادی است که در آن شخصی با عنوان مستاجر، منافع مکانی را که دارای سند تجاری است و در آن فعالیت اقتصادی می‌شود را برای مدت معین ،در قبال پرداخت مبلغی با عنوان اجاره بها، مالک می‌شود. بنابراین چنانچه عین مستاجره تجاری باشد تحت حمایت قانون روابط موجر و مستاجر 1376 قرار می‌گیرد. قرارداد اجاره مغازه یکی از رایج ترین قراردادهای کشور است که اگر به درستی تنظیم نشود باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای طرفین آن می‌شود. قرارداد اجاره باید با شناخت درست از قوانین موجر و مستاجر منعقد شود تا مشکلی در آینده رخ ندهد.

مهمترین مفاد تنظیم قرارداد اجاره مغازه شامل چه مواردی است؟

 • طرفین قرارداد
 • موضوع قرارداد
 • مدت قرارداد
 • شرایط کار
 • مبلغ اجاره و نحوه پرداخت
 • سرقفلی
 • شرایط تسلیم عین مستاجره
 • آثار قرارداد
 • شرایط فسخ قراداد

چرا به تنظیم قرارداد اجاره مغازه نیاز دارید؟

قراردادهای اجاره یکی از انواع قراردادهای پیچیده در قانون ما است و بنابر آنچه در قانون ذکر شده است تشریفات خاصی نیاز ندارد و قرارداد عادی تلقی می شود. اما به دلیل اینکه موضوع در مورد اجاره املاک هست باید در بنگاه‌های معاملات ملکی و یا دفاتر ثبت اسناد منعقد شود. طبق قانون این قرارداد باید به امضای موجر و مستاجر برسد و همچنین دو شاهد نیز آن را امضا کنند تا قرارداد اعتبار یابد و بتوان در موقع بروز اختلاف بین طرفین به آن استناد کرد بنابراین قرارداد اجاره مغازه باید به شکل دقیق و درست و با مطالعه دقیق قوانین مربوطه تنظیم شود.

چرا در تنظیم قرارداد اجاره مغازه به مشاور حقوقی نیاز دارید؟

قرارداد اجاره، یک قرارداد پرکاربرد و حساس در حوزه قرارداد هاست و به دلیل پیچیدگی‌های قانونی آن باید توسط افراد آگاه و مسلط به قانون منعقد شود. چنانچه قرارداد اشکال یا ابهامی داشته باشد و به طور دقیق و روشن منعقد نشود. ممکن است موجر نتواند به موقع تخلیه ملک را بخواهد و یا مستاجر در شرایطی که حق دریافت سرقفلی را دارد از این حق محروم شود. بنابراین اگر قصد انعقاد چنین قراردادی را دارید از وکلای مجرب و یا کارشناسان متخصص این حوزه استفاده کنید.

هزینه تنظیم قرارداد اجاره مغازه به چه صورت است؟

هزینه تنظیم قرارداد اجاره مغازه به صورت تخمینی در بازه قیمتی ۳۰۰،۰۰۰ تا ۶۰۰،۰۰۰ تومان قرار می‌گیرد.