تنظیم قرارداد هم بنیانگذاران

<p>تیم حقوقی وینداد با تجربه فراوانی که در تنظیم قرارداد هم بنیانگذاران دارد، قرارداد مورد نیاز شما را در کمترین زمان و بر اساس نیاز واقعی‌تان، طراحی، تنظیم و پشتیبانی می‌کند. همین حالا درخواست خود را ثبت کنید.</p>


همین حالا شروع کنید

چرا تنظیم قرارداد هم بنیانگذاران با وینداد؟

موقعیت قوی در بازار

سرعت در تنظیم قرارداد

حقوقی انحصاری در ثبت پتنت

هزینه مقرون به صرفه

بازده بیشتر در سرمایه گذاری

تنظیم کاملا اختصاصی

فرصت فروش یا دادن مجوز حق بهره برداری

پشتیبانی پس از تنظیم قرارداد

برخی از مشتریان وینداد

فرم زیر را جهت ثبت درخواست تنظیم قرارداد هم بنیانگذاران ارسال نمایید

مراحل تنظیم قرارداد هم بنیانگذاران در وینداد چگونه است؟

 1. ارسال درخواست تنظیم قرارداد
 2. بررسی درخواست توسط کارشناس حقوقی و اعلام هزینه
 3. پرداخت مبلغ و شروع کار تنظیم قرارداد
 4. ارسال اولین نسخه قرارداد توسط کارشناس
 5. امکان اعمال نظر توسط کاربر بر روی قرارداد در صورت نیاز
 6. ارائه نسخه نهایی قرارداد به کاربر

ما که هستیم؟

قرارداد‌های وینداد توسط تیم حقوقی باتجربه، چابک و آشنا با فضای کارآفرینی و تجارت ایران تنظیم می‌شوند، در نتیجه امور حقوقی مرتبط با کسب‌و‌کار شما مطمئن‌تر، سریع‌تر و به صرفه‌تر از قبل مدیریت می‌گردد تا شما فقط بر روی رشد کسب‌وکار خود تمرکز کنید.

آشنایی با تیم وینداد

هنوز برای بهره‌مندی از خدمات تنظیم قرارداد وینداد مطمئن نیستید؟ ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم

تماس با وینداد

021 - 28 42 78 46

تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذاری چیست؟

زمانی که یک کسب و کار نوپا یا اصطلاحاً استارتاپی، در مرحله تشکیل و راه‌اندازی است، پایه‌گذاران آن تجارت، نیازمند تنظیم قراردادی تحت عنوان قرارداد هم‌بنیان‌گذاری یا تفاهم‌نامه بنیان‌گذاران هستند که به نوعی تعیین تکلیف حقوق و تکالیف هر یک از بنیان‌گذاران (کوفاندر‌ها) محسوب می‌شود. این قرارداد برای هر استارتاپ اهمیت فراوانی دارد زیرا موجب می‌شود تا در ادامه راه استارتاپ، اعضای موسس به کمترین اختلافات برخورد کنند. در واقع با تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذاری، می‌توان چارچوب حقوقی پروژه استارتاپی را به شکلی مستحکم ترسیم کرد و از طریق آن دورنمای پروژه استارتاپی را تا حد زیادی پیش‌بینی کرد. پس تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذاری برای صاحبان ایده‌های تجاری از مقدمات شروع کسب و کار آنهاست.

تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذاری برای چه کسانی کاربرد دارد؟

قرارداد هم‌بنیان‌گذاری برای فرد یا گروهی از افراد کاربرد دارد که با پرورش یک ایده اولیه، قصد دارند تا آن را به مرحله تجاری‌سازی و کسب سود برسانند. این گروه‌های غالباً کوچک که معمولاً هم از قشر جوان تشکیل می‌شوند، می‌توانند با تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذاری و تقسیم وظایف و شرح مسئولیت‌ها و همچنین سهم مالی هر یک از شرکا، از بسیاری از چالش‌های آتی کسب و کار خود جلوگیری کنند و با تمرکز کافی بر پروژه خود آن را توسعه دهند. پس اگر شما و دوستانتان قصد دارید تا ایده جدیدی را به مرحله عملیاتی شدن نزدیک کنید، بدون شک تنظیم یک قرارداد هم‌بنیان‌گذار، از مهمترین قدم‌های پیشبرد کسب‌و‌کار شماست.

مهمترین مفاد تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذار شامل چه مواردی می‌شود؟

 • مشخصات دقیق هم‌بنیان‌گذاران (نام و نشان دقیق موسسین)
 • موضوع دقیق پروژه و محدوده فعالیت آن (آنچه که در دستور کار استارتاپ است)
 • تعیین دقیق سِمَت و جایگاه اعضا (مدیر کل، مدیر اجرایی، مدیر مالی، مدیر بازاریابی و...)
 • تعیین میزان مشارکت، حقوق و سهام هر یک از اعضا به همراه تعیین تکلیف میزان مسئولیت هر یک از آن‌ها
 • انتخاب شیوه تصمیم‌گیری (حد نصاب لازم برای اخذ تصمیمات)
 • شیوه عزل و نصب مدیران و موسسین (پیش‌بینی شرایط عزل، استعفا و... مدیران)
 • تعیین تکلیف مالکیت فکری پروژه و ایده موجود (مشخص کردن آنکه حقوق ناشی از ایده به چه کسی و تا چه میزان تعلق دارد)
 • بند محرمانگی و عدم رقابت (این بند از مهمترین بندهای یک قرارداد هم‌بنیان‌گذاری است چرا که وجود یک ایده استارتاپی و نقشه عملیاتی شدن آن می‌تواند از اسرار بسیار مهم کسب و کارهای نوپا تلقی شود که تعیین ضمانت اجرای نقض آن توسط موسسین بسیار اهمیت دارد)

چرا به تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذاری نیاز دارید؟

بسیاری از افراد که ایده‌های درخشان استارتاپی در سر دارند، هنگام پیاده‌سازی آن ایده به یک گروه منسجم و حرفه‌ای نیاز دارند. به همین خاطر هر استارتاپ اغلب با مشارکت گروهی از افراد شکل می گیرد. یکی از معضلات این چنین گروه‌هایی در طی مراحل پروژه خود، ابهام و عدم شفافیت عملیاتی است که این امر جز با تدوین یک قرارداد هم‌بنیان‌گذاری حل نمی‌شود. این قرارداد کمک می‌کند تا پروژه استارتاپی شما قدم به قدم و با برنامه‌ریزی کاملی مسیر خود را طی کند. حتما قادر به تصور هرج و مرج یک کار گروهی در ابعاد تجاری آن هستید که می‌تواند حتی مانع ادامه فعالیت پروژه‌های تجاری شود. قرارداد هم‌بنیان‌گذاری می‌تواند پادزهر قدرتمند چنین مشکلاتی در ادامه راه تجارت شما باشد. پس جدی گرفتن این قرارداد آنقدر اهمیت دارد که نقش نگهبان ایده‌های تجاری شما را برعهده بگیرد.

چرا در تنظیم قرارداد موسسین استارتاپ به مشاور حقوقی و یا وکیل نیاز داریم؟

نقش پیشگیرانه و راهبردی این قرارداد زمانی محقق می‌شود که قرارداد هم‌بنیان‌گذاری به شکلی دقیق و حساب شده تنظیم شود. اگر فکر می‌کنید که تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذاری، آن هم به شکل جامع و بیعیب آن آسان است، اشتباه می‌کنید! فراموش نکنید که در دنیای حقوق، وجود یک قرارداد ناقص و پر اشکال می‌تواند به اندازه عدم وجود آن مشکل‌آفرین باشد. به دلیل آنکه این قرارداد اغلب مابین گروهی متشکل از افراد مختلف منعقد می‌شود، تداخل وظایف و منافع افراد می‌تواند به لحاظ حقوقی دست‌اندازهای بی‌شماری را به وجود بیاورد. بندهای مهم این قرارداد که به تکالیف، تقسیم سود و میزان سهام و مسئولیت‌های موسسین می‌پردازد باید با نهایت ظرافت و کاردانی تدوین شوند تا اختلاف نظرهای مختلف در میانه راه گریبان‌گیر پروژه شما نشود. همچنین ممکن است برخی بندهای اضافی، بنا به موضوع تجارت شما، به قرارداد الحاق شوند که این بندها جز با پیش‌بینی و کارشناسی یک مشاور حقوق تجارت و کارشناس امور قراردادها قابلیت تشخیص و اضافه شدن را ندارند. پس شکی نیست که بهترین و کم‌دردسرترین راه برای تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذاری، بهره‌گیری از تخصص حقوقدانان این عرصه است.

هزینه تنظیم قراردادهای هم بنیان‌گذار به چه صورت است؟

هزینه تنظیم قرارداد هم‌بنیان‌گذاری به‌طور تخمینی در بازه قیمتی ۵۰۰،۰۰۰ تا ۸۰۰،۰۰۰ تومان قرار می‌گیرد.