پروفایل کاربر

میثم درجی

4 سال پیش

بستن قرارداد بدون بیمه

سلام برادر من به علت از کار افتادن هر 2 کلیه ازکارافتادگی از بیمه گرفته و حقوق در یافت میکنه. حالا میخاد توی شرکت خصوصی هم کار کنه ولی شرکت میگه باید برات بیمه رد بشه وگرنه تخلفه ونمیشه باهات قرارداد ببندیم. با توجه به قانون میشه بصورت مشاوره ای توی شرکت جذب بشه و براش بیمه رد نشه و حقوق از کارافتادگیشم همچنان دریافت بکنه؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

کارشناس حقوقی وینداد

4 سال پیش

باسلام؛

بله امکان فعالیت به شکل مشاوره ای و در قالب قرارداد مشاوره فراهم است. البته توجه کنید که به طور کلی در صورتی که شما از بیمه کارافتادگی استفاده می‌کنید، استخدام در شرکت دیگر قانونی نیست.


بااحترام؛

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

M MK

3 هفته پیش

پرداخت غیرهماهنگ و عدم پرداخت حقوق

با سلام
آیا هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب یک استان (شرکت خصوصی وابسته به دولت با قرارداد قانون کاری با پرسنل رسمی) این حق را دارند که حقوق پرسنل رسمی خود را غیرهماهنگ پرداخت کنند؟ مثلا ستاد شرکت و هیات مدیره حقوق خود را دریافت کنند اما حقوق شهرستانها با تاخیر پرداخت شود یا یک الی دو ماه نسبت به ستاد تاخیر داشته باشد؟ البته در پرداخت حقوق بین شهرستانها نیز فرق گذاشته شده است.

پروفایل کاربر

حسین خوش منش

5 ماه پیش

تغییر رسته شغلی

با سلام
کارمند پیمانی شهرداری هستم باید در زمان جذب با رشته شغلی کاردان آتش نشان در رسته فنی و مهندسی ولی متاسفانه تو حکم رشته شغلی آتش نشان در رسته خدمات برای من لحاظ شده. می‌خوام ببینم آیا مزایای حقوقی این دو رسته با هم فرق داره؟
آیا میتونم رسته ام رو تغییر بده؟
چجوری باید اقدام کنم؟
با تشکر

پروفایل کاربر

neshat korivand

5 سال پیش

تفاوت تاریخ امضای قرارداد با تاریخ شروع به کار

آیا یک شرکت میتواند امروز با بنده قرارداد کاری را امضا کند و در آن ذکر کند تاریخ شروع به کار یک ماه دیگر است؟ و حقوق و مزایا از همان یک ماه دیگر محاسبه گردد؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد