پروفایل کاربر

حسین حقیقی

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

مهرنوش فتاحی

6 سال پیش

این امر به این معنا است که کارآفرین نمی تواند فرصت خود را برای سایر سرمایه گذاران ارائه دهد. در واقع این امر برای کارآفرین ریسک بالایی دارد ولی از آن جایی که سرمایه گذار هزینه زیادی را برای سنجش کارآفرین طرف مقابل خود صرف می کنند، تمایلی ندارد که طرف مقابل از او به عنوان ابزاری برای مذاکره و فشار استفاده کند.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

محمد زمانی

جذب سرمایه در قبال واگذاری واحد تجاری

با سلام و عرض خسته نباشید، خواستم بپرسم اینکه شما ملک تجاری داشته باشید و برای ساخت یک مجتمع تجاری نیاز به جذب سرمایه باشد. قراردادی که در آن مقرر کنید به میزان سرمایه واگذار شده، یک یا چند واحد تجاری پس از اتمام ساخت مجتمع به سرمایه گذار بدهید، نام چنین قراردادی از نظر حقوقی چیست؟
مشارکت در ساخت ؟ سرمایه گذاری در ساخت؟ پیش فروش ؟ مشارکت و سرمایه گذاری ؟ ..........
ممنون میشم اگر بنده رو راهنمایی بفرمایید.

پروفایل کاربر

جابر احمدی

داوری

در یک قرار داد حل اختلاف به داوری ارجاع داده شده است ولی در بخش هیات داوران بدون ذکر نام داور به اینگونه نوشته است :
هیئت داوری متشکل از آقای.... به عنوان داور طرف اول و آقای..... به عنوان داور طرف دوم و.....آقای.... به عنوان داور مرضی الطرفین انتخاب شده است. سوال بنده این است که در صورت عدم توافق در تعیین داور با توجه به کلمه مرضی الطرفین آورده شده آیا در صورت عدم توافق در تعیین داور می توان داوری را فاقد اعتبار دانست و دادخواست را در دادگاه مطرح کرد؟ یا اینکه دادگاه نسبت به تعیین داور اقدام می کند؟ با توجه اینکه داور مرضی الطرفین بایستی مورد رضایت دوطرف باشد دادگاه چگونه می تواند داور تعیین نماید؟
با تشکر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد