پروفایل کاربر

محمد اهدائی

4 سال پیش

بیمه بی کاری

به نام خدا
سلام
در یک شرکت خصوصی مشغول به کار هستم و قرارداد یکساله (ابتدای 98 تا انتهای 98) دارم. شرکت گفته است از ابتدای 99 به من نیازی ندارد و قرارداد جدیدی با من نمی بندد. میخواهم بدانم مبلغ بیمه بیکاری که سازمان تامین اجتماعی به من پرداخت می کند به طور خالص ماهیانه چقدر می شود؟
من 75 ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و حقوق امسال من ماهیانه 8 میلیون تومان بوده و حق بیمه واقعی هم برای آن پرداخت می شود. ضمنا همسر و یک فرزند دارم.
متشکرم

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

با توجه به بند الف ماده 7 قانون بیمه بیکاری، اشخاصی که بین 25 تا 120 ماه سابقه بیمه داشته و متاهل باشند در صورت دارا بودن سایر شرایط قانونی برای دریافت بیمه بیکاری، 18 ماه بیمه بیکاری دریافت خواهد کرد. همچنین به موجب بند ب از همان ماده، میزان مقرری بیمه شده معادل 55 درصد از متوسط مزد یا کارمزد روزانه ی وی است. و به ازای هر فرد تحت تکفل 10 درصد اضافه می گردد. بنابراین 75 درصد از متوسط حقوق شما میزان مقرری بیمه بیکاری خواهد بود.

جهت محاسبه متوسط حقوق نیز به این تبصره از ماده 7 توجه نمایید: متوسط مزد یا حقوق روزانه بیمه شده بیکار به منظور محاسبه مقرری بیمه بیکاری عبارت است از جمع کل دریافتی بیمه شده که به‌مأخذ آن حق بیمه دریافت شده در آخرین (90) روز قبل از شروع بیکاری تقسیم بر روزهای کار، و در مورد بیمه شدگانی که کارمزد دریافت می‌کنند‌آخرین مزد عبارت است از جمع کل دریافتی بیمه شده که به مأخذ آن حق بیمه دریافت شده در آخرین (90) روز قبل از شروع بیکاری تقسیم بر (90) در‌صورتی که بیمه شده کارمزد، ظرف (3) ماه مذکور مدتی از غرامت دستمزد استفاده نموده باشد متوسط مزدی که مبنای محاسبه غرامت دستمزد قرار‌گرفته به منزله دستمزد ایام بیکاری تلقی و در محاسبه منظور خواهد شد.


با احترام

تیم حقوقی وینداد


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

خانم بیگی

4 سال پیش

اعمال افزایش حقوق کارمندان درسال 99

سلام وقت بخیر

افزایش حقوق سال 99شامل حال پرسنل قراردادی مجموعه و شرکت های خصوصی هم میشه؟؟

پایه حقوق من ۱۸۰۰۰۰۰بوده یعنی میشه ۲۵۰۰۰۰۰؟!!

پروفایل کاربر

بدون نام

4 سال پیش

محاسبه میزان حقوق سال ۹۹

باعرض سلام

بنده نیروی قرارداد کار معین آموزش وپرورش هستم خواستم ببینم چه جوری باید حقوق سال ۹۹ را حساب کنم

قبلا حقوقم با مزایام ۲۲۰۰۰۰۰هزار بوده و۷سال کار کردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پروفایل کاربر

سجاد زارع

5 ماه پیش

فسخ قرار داد

سلام.خسته نباشید،من قرار داد امضا کردم و اثر انگشت زدم،یک چک ۳۰۰ میلیونی ضمانت دادم،قرار داد یکساله است بنده تازه فهمیدم که توی قرار داد نوشته ساعات کاری ۷:۳۰تا۴:۳۰ ولی پول ۸ ساعت کار میدن ویک ساعت دیگه اضافه کاری محاسبه نمیشود،آیا توی این بازه ۶ ماه کارم میتونم پول اضافه کاریمو وصول کنم یا خیر یا امکان فسخ قرار داد وجود دارد،هیچ نسخه ایی از قرار داد نزد بنده نیسته
ممنون میشم راهنمایی کنید

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد