پروفایل کاربر

محسن قناعت پیشه

تعیین مجازات چند جرم برای یک متهم

سلام

در صورتیکه که در یک پرونده، متهم بیش از یک عنوان جرم مرتکب شده باشد، (مثلا هم خیانت در امانت و هم کلاهبرداری) مجازات هر کدام جداگانه لحاظ می شود؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

صنم مقیمی

11 ماه پیش

با سلام 

در فرضی که یک نفر مرتکب جرائم مختلفی شود و برای ایشان در هیچ کدام از جرائم حکم محکومیت قطعی صادر نشده باشد با موضوع تعدد جرم مواجه هستیم در فرض سوال مطرح شده با توجه به آن که جرائم از نوع  جرائم تعزیزی می باشد و شیوه تعیین مجازات بدین ترتیب است که  حداقل مجازات هر یک از آن جرائم بیشتر از میانگین حداقل و حداکثر مجازات مقرر قانونی است و مرتکب در واقع محکوم می‌شود اما در مقام اجرا شديدترين مجازات تعیین شده اجرا می شود.

صنم مقیمی 

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

شرایط احقاق حق از طریق اتاق تعاون یا دادگاه چگونه است؟؟؟

با احترام
بنده یک طرف "قرارداد واگذاری آپارتمان" از شرکت تعاونی مسکن x می باشم لیکن تعاونی از معرفی بنده به دفتر ثبت اسناد جهت دریافت سند تک برگ بنامم خودداری مینماید و مدعی است به دلیل اینکه در زمان هیئت مدیره قبلی انتقال سهام تعاونی در دفتر سهام تعاونی از طریق یک وکالتنامه تام الاختیار بلاعزل انجام شده و موکل فوت نموده است بنابراین باید به بخش داوری اتاق تعاون مراجعه شود تا رای صادر نمایند، این درحالی است که طبق مدارک ذیل بنده به عنوان عضوی از اعضای خریدار منظور شده ام.
حالا سوال بنده این است بنده با توجه به مدارک ذیل چگونه باید اقدام نمایم؟ آیا اصلا قابل احقاق حقم می باشد؟ باید به دادگاه مراجعه شود یا مستقیما به اتاق تعاون؟ چه چیزی در انتظارم است؟؟
مدارک:
۱- قرارداد واگذاری آپارتمان مبتنی بر کد عضویت و قدرالسهم و ... با امضا و مهر شرکت و بنده و دو نفر شاهد عادی
۲- کپی صفحه واگذاری یک امتیاز تعاونی مسکن مربوطه به بنده در دفتر سهام که اصل آن دفتر سهام در تعاونی موجود می باشد و شاید بتوانند آن را غیب کنند!!! (با دستخط انتقال دهنده و امضا و اثر انگشت وی با متنی مشتمل بر تشریفات انتقال سهم و امتیاز خود به خریدار و سلب کلیه اختیارات در حال و بعد از ممات از خود نموده است و خریدار در آن دخل و تصرف نموده و ....و بعد از این توضیحات تعاونی دقیقا متن ذیل را نوشته است و دو شاهد و مدیرعامل تعاونی امضا و ممهور به مهر شرکت کرده اند : آقای X طبق وکالتنامه Y در دفترخانه فلان به آقای بنده واگذار نموده است/ واگذار )
۳- کارت عضویت تعاونی مسکن با امضای مدیرعامل وقت
۴- وکالتنامه ای که به آن اشاره شد( که قاعدتا از درجه اعتبار ساقط شده)
۵- کلیه فیشهای پرداختی به نام بنده به حساب تعاونی
۶- تصاویر سایت تعاونی که در آن صریحا به عنوان یک عضو در لیست خریدار نهایی و عضو خریدار قرار گرفته ام
۷- مدارک واریزی مبلغ مازاد درآمد تعاونی از فروش بخشی از اموالش به میزان سهم مشخص هر عضو به حساب بانکی بنده
۸- صورت مجلس تحویل واحد مذکور به نام بنده از تعاونی مسکن
بنده در واحد مذکور ساکن شده ام و دخل و تصرف نمودم
** بنده هیچ مبایعنامه یا هیچ مدرک مجزای دیگری مبنی بر خرید سهم از انتقال دهنده به جز مدارک بالا ندارم و ت...

پروفایل کاربر

حمید قنبریان علویجه

طرح شکایت از شرکت یا شخص در خصوص عدم واگذاری دامنه شرکت متقاضی

با سلام و احترام
در صورتیکه شرکتی که سالها قبل برای شرکت ما دامنه ثبت کرده و کارهای وب سایت شرکت را انجام میدهد؛ تهدید به فروش دامنه به فرد دیگری داشته و یا حتی اینکار را انجام دهد چه اقدام قانونی در این خصوص باید انجام داد.

پروفایل کاربر

جلال الدین نورمهر

الزام به تنظیم سند یا خیانت در امانت

سلام من تقریباً 8 سال پیش یک خودرو به صورت قولنامه از پدر خانم خود خریدم ایشان نیز خودرو را قولنامه خریداری کرده بودند مالک اصلی حاضر به تنظیم سند به نام پدر خانم من نشدند و طی مراحلی که پشت سر گذاشتیم دادگاه حکم صادر کرد که نماینده دادستان خودرو را به نام پدر خانم بنده انتقال دهد این نامه حکم گم شد و پس از 8 سال من با خانواده همسرم به مشکل برخوردم‌..
خودرو دست دوستم به امانت بود اما از دادن آن امتناع ورزید چند روز پیش دیدم پلاک خودرو عوض شده دو تا حدس زدم که یا پلاک جعلی روی خودرو گذاشته تا بتواند آن را بیمه کند و از آن استفاده کند یا مالک اولیه را دیده و او را راضی کرده خودرو به نام دوستم زده شود الان من می‌خوام توقیف خودرو را بگیرم تا تکلیف معلوم شود اما با قولنامه نمیشه سریع‌ترین روندی که من به حکم دادگاه دست پیدا کنم از چه طریقی است شکایت از پدرزنم برای الزام به سند یا شکایت از دوستم به جرم خیانت در امانت.
چند وقت پیش سوال را پرسیدم اما پیگیری نکردین.
یک جواب کارآمد کمک می‌کنه به انتخاب یک وکیل خوب
پیشاپیش سپاس بابت راهنمایی‌هاتون

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد