پروفایل کاربر

پروانه مهاجرانی

توقیف اموال

سلام

حکم توقیف اموال شرکت را از قوه قضاییه گرفتم ولی شرکت خالیه

الان میخوام حکم توقیف اموال مدیرعامل رو بگیرم.به قوه قضاییه مراجعه کردم راهنمایی نمیکنن که از کجا باید شروع کنم.میشه بفرماییدکه ابتدا باید کجا شکایت کنم.تشکر

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (2)

صنم مقیمی

4 سال پیش

با سلام 

اصولا شرکت های تجاری موضوع ماده ۲۰ قانون تجارت شخصیت حقوقی مستقل از اعضا خود دارند بنابراین این استقلال باعث می شود که دیون و اموال شرکت ها به حساب مدیران شرکت نباشد.
اما چنانچه شرکت ها بابت تعهدات قراردادی خود محکوم به پرداخت مبالغی شوند این مبالغ باید از حساب خود شرکت پرداخت شود نه از اموال مدیران شرکت و حالت عکس این قضیه نیز متصور است.
امکان شکایت و تعقیب مدیر شکایت نیز در مورد شرکت های گوناگون متفاوت است و به عنوان مثال در فرضی که شرکت ورشکست شده باشد و دارایی های شرکت برای پرداخت بدهی های آن کافی نباشد و چنانچه ورشکستگی شرکت معلول تخلفات مدیر عامل و هیئت مدیره آن باشد بنا به حکم دادگاه از محال دارایی خود محکوم به پرداخت آن قسمت از بدهی هایی شرکت می شود که پرداخت نشده است.
اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در این مورد دارید می توانید از کارشناسان وینداد مشاوره بگیرید.

با احترام 

تیم حقوقی وینداد 

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

حکمی که علیه شرکت صادر شده است بر علیه مدیر قابل استناد نخواهد بود زیرا مدیر و شرکت دو شخصیت متمایز از یکدیگر هستند. طرح دعوای حقوقی و کیفری علیه مدیر شرکت بسته به نوع شرکت و نوع دعوای مطروحه، متفاوت خواهد بود.


در صورت نیاز بهمشاوره حقوقی با کارشناسان حقوقی وینداد تماس بگیرید.

با احترام

تیم حقوقی وینداد


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

پدرام داودی

مزایده بخشی از میراث

با سلام
با توجه به شکایت یکی از وراث دادگاه حکم مزایده برای دو واحد آپارتمان و یک دهنه مغازه را داده است. آیا این امکان وجود دارد که یکی از ورثه سهم مغاز فرد شاکی را خریداری کرده و فقط مغازه از مزایده خارج شود و مزایده فقط روی دو واحد آپارتمان اجرا شود؟

پروفایل کاربر

امیرارسلان عامری زاده

تصادف

سلام بنده چند وقت پیش تصادف کردم و فرار کردم طرف انداخت دنبال من شروع کرد تعقیب گریز کردن و زد عقب ماشین من و منحرف کرد خودروم رفتم تو دیوار صحنه تصادف بهم زد ایا جرم است ؟

پروفایل کاربر

سجاد عسکری

ادعای مالکیت ماشین سنگین

سلام خسته نباشید بنده یک دستگاه ماشین دهچرخ اقساطی در شرکت نفت خریداری کردم و فردی با من شریک شد ایشون فقط پول دادن بنده تمامی چک ها مدارک بنده و سند خانه در رهن شرکت نفت قرار گرفت بعد از پنچ سال که اقساط تمام شد شریک بنده از من شکایت کرده و گفت ایشون راننده من هست و تمام ماشین ما من است و گفت هیچ پولی به نداده من تمام مدارک چک ها و سند گذاشتم و درآمد شرکت نفت کامل مشخص هست که کامل این پول درامد من برای اقساط و هزینه ماشین و مقداری که می ماند بین خودم و ایشان تقسیم میکردم و هیچ گونه پولی به عنوان رانندگی خودم برنمیداشتم الان دادگاه با دو جلسه حکم به نفع شریک من صادر کرده بدون آنکه مدارک من را ببیند و ایشون هیچ مدارکی نداره چون فکر میکنم قاضی را خرید برای اینکه حکم را برگردانم یا قاضی راعوض بشه روی پرونده من چکار باید بکنم ممنون

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد