پروفایل کاربر

امیر خاطری

آیا ثبت شرکت بدون هیچ شریکی ممکن است؟

آیا ممکن است که شرکتی را بدون هیچ شریکی ثبت کنیم؟ چون من کسب و کاری را میخواهم خودم با سرمایه شخصی خودم شروع کنم و نیرو هارو هم میخوام استخدام کنم و نیاز به شریک نیست.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید که چگونه این امر را محقق سازم که وارد مسائل ثبت شریک سوری و ایجاد مشکلات بعدی نشوم.

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (3)

مهرنوش فتاحی

6 سال پیش

با سلام

این موضوع در قانون پیش بینی نشده و رویه رایج صرفا ثبت شرکت با شریک است. با این حال تنها تدبیری که در این زمینه وجود دارد این است که در شرکت مسئولیت محدود می توان یک مدیر و در شرکت سهامی خاص نیز می توان دو مدیر تعیین کرد. با این حال این مورد هم رویه رایجی نیست و بهتر است به همان چیزی که قانون پیش بینی کرده است عمل شود.

امیر خاطری

6 سال پیش

خب این موضوع موجب باگی در شرکت می شود که قابلیت ایجاد مشکل در آن در بلند مدت وجود دارد.  یعنی در قانون هیچ نوع تبصره ای برای این موضوع وجود ندارد ؟ و یا روشی که فرد دوم و سوم را از همه اختیارات به صورت مادامالعمر خلع کرد ؟

مهرنوش فتاحی

6 سال پیش

با سلام

در ارتباط با سوال فوق باید اشاره کرد که در ایران شرکت در قالب مالکیت شخصی وجود ندارد و برای ثبت شرکت در قالب مسئولیت محدود دست کم به دو نفر نیاز است و برای ثبت در قالب سهامی خاص به سه نفر نیاز است. لذا با این شرایط شما برای تاسیس شرکت دست کم به یک نفر شریک که می تواند از اعضای خانواده شما نیز باشد، نیاز دارید که البته می توان مدیریت آن را فقط به یک نفر سپرد.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

حمیدرضا رجبی

ثبت موسسه غیرتجاری برای کارمندان دولت

با سلام
با توجه به اینکه ثبت شرکت برای کارمندان دولت ممنوع است ، آیا امکان ثبت موسسه غیرتجاری فراهم است؟

پروفایل کاربر

حسین حقیقی

خروج از لیست صاحبان امضا

سلام.
من مدت کوتاهی در سال 95 عضو هیئت مدیره یک شرکت دارویی بودم ولی علیرغم تغییر ترکیب اعضا در همان سال و ثبت در روزنامه رسمی، آنها هنوز اسم من را از لیست صاحبان امضای خود خارج نکرده اند.
اخیرا هم آن شرکت چند چک بلامحل داشته است که وقتی از بانک رفاه (شعبه مرکزی قزوین) پرسیدم اعلام کردند که نام من کماکان در لیست صاحبین امضا قرار دارد.
هیچ دسترسی هم به بازرس قانونی آن شرکت ندارم.
آیا راهی است که خودم راسا یه استناد به رزنامه رسمی اقدام به برداشتن نام خود از بانک رفاه کنم؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد