پروفایل کاربر

علی امینی

4 سال پیش

خسارت وارده به چمدان

درود بر شما

اگر در یک مسافرت هوایی چمدانی آسیب ببیند،آیا شرکت هواپیمایی میتواند برای جبران خسارت وارده به کنوانسیون ژنو و الحاقیه های آن رجوع کند؟

آیا در این کنوانسیون به چگونگی محاسبه خسارت وارده به مسافر اشاره شده است؟

با سپاس

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (2)

anahita rahimi

4 سال پیش

با سلام 

کنوانسیون ژنو راجع به حقوق بشر دوستانه است و راجع به حقوق کشورهای در جنگ همچنین غیر نظامیان آسیب دیده در جنگ مطرح شده است و در مورد خسارت وارد به چمدان مسافر نیست. 


با احترام تیم حقوقی وینداد

anahita rahimi

4 سال پیش

با سلام 

کنوانسیون ژنو در مورد حقوق بشر دوستانه است و الحاقیه های آن مبنی بر قوانین حقوقی کشورهای درحال جنگ است. در این کنوانسیون در مورد خسارت وارده به غیر نظامیان در زمان جنگ اشاره شده نه در مورد خسارت وارد به چمدان مسافر. 


با احترام تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

زهرا رضائی

8 ماه پیش

برقراری حق مدیریت بعدازتنزل ازپست سازمانی

باسلام واحترام بنده فرهنگی آموزش وپرورش می باشم و باتوجه به اینکه بنده قریب به ۸ سال مدیریت دبیرستان شبانه روزی عادی دولتی راداشتم ام واکنون عذربنده رابرای مدیریت خواسته اند وبنده تقاضای برقراری حقوق ومزایای مدیریت می باشم و ادامه کارم را درپست دبیری مشغول خدمت در آموزش وپرورش باشم ؟لذا باتوجه به وضعیت بنده اگرراهنمایی ام کنید لطف بزرگی راانجام داده اید .باسپاس ازتلاش های شبانه روزی شمابزرگواران

پروفایل کاربر

رسول علی

5 ماه پیش

فروش زمین

من‌ زمینمو وگهی کردم خریدار رفتا خودش زمینو چند بار دیده و بعدش با من تماس گرفت ‌که بریم املاک معامله کنیم داخل املاک مباینامه نوشته شود و ده تومن بیانه و مابقی پولم چک در روزه ۱۳ده بدهد داخل مباینامه ذکر شوده کا زمین به رویت خریدار گردیید روز ۱۳ اومد ما داخل املاکی بودیم ‌‌که خریدار قبل چک گفت زمینو متر کنیم منم بردم سر زمین ‌که ایشون یه طرف دیگا رفت منم رفتم سر. زمین خودم ازنجا فهمیدزم ایا تو این مدت در خونه همسایع رو زده خریدار میگه معاملا فسخ شه اما منم جایه دیگا مامله کردم اونم بدهکار بود ا خرجش کرده ضرر معامله ام بده ایشون ۳۰۰ مامله کرده من ۷۰۰ ضرر من بیشتر اگا فسخ کنم من نمیخوام فسخ کنم و مابقیه پولمو میخوام الان چه راه حلی میدین کمکم کنید اینشالا خیر از دنیاتون ببینید

پروفایل کاربر

لیلا شجاعی

1 ماه پیش

در مورد حق و حقوق مستاجر

با سلام و احترام
من واحد آپارتمانی رو اجاره کرده ام؛ بخاطر تعریف زیاد املاکی اعتماد کردم و این واحد را اجاره کرده ام. چون واحد ۱۱ساخت هست و رسیدگی به آن نشده یکبار شوفاژخونه با مشکل مواجه شده یا منبع پکیج سوراخ شده و موارد دیگر ولی صاحبخانه اصلا حاضر به پرداخت این خسارات نمی شود و می گوید به من ربطی ندارد من منزل را یکساله با شما قرداد بستم مشکلاتش با خودتان هست و هیچ هزینه ای پرداخت نمیکند. میشه راهنمایی بفرمایید حق با ایشان هست؟
با تشکر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد