پروفایل کاربر

سعید رحمت

5 سال پیش

سوال در خصوص وکالت فروش خودرو

با سلام
امروز از فردی تماس داشتم که خودرو بنده را وکالتی خریده بود و از فروش من نزدیک به 8 سال گذشته و خریدار یا خریدار های جدید نسبت به تعویض پلاک اقدام نکرده اند
حال آنکه تلفنی از من درخواست کردند که وکالت نامه جدیدی به انها برای تعویض پلاک بدهم بنده درخواست کردم وکالت نامه قبلی که توسط من امضا شده را بیاورند تا اقدام کنم
سوال بنده این است که چه چالش هایی در این باره وجود دارد و راهکار فردی همانند من در این مواقع چیست

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

کارشناس حقوقی وینداد

5 سال پیش

با سلام:

با توجه به سوال مطروحه شما در قبال کسی که خودرو را از شما خریداری نموده فقط می توانید وکالتنامه تنظیم نمایید که این کار را انجام داده اید و در برابر دیگران (خریداران بعدی) مسئول نمی باشید. چنانچه خریداری که از شما خودرو را خریداری نموده مراجعه نمود به هزینه ایشان می توانید وکالتنامه مجدد تنظیم نمایید.

ضمن اینکه خریدار نهایی و متصرف فعلی خودرو می تواند از کسانی که خودرو را خریداری نموده طرح دعوای حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی نماید و پس از صدور حکم دادگاه شما مکلف به تنظیم سند شوید.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

Ali Ali

4 هفته پیش

تجاوز به عنف

وقت بخیر، بنده به عنوان یک انسان دغدغه مند در جریان تجاوز فردی به چندین دختر باکره و فیلم برداری از آنها و تهدید با فیلم ضبط شده و اجبار به تمکین دوباره اونها هستم، اما متاسفانه هیچ یک از دختر ها به خاطر آبرو خودشون و خانواده‌شان به هیچ کس حرفی نزدن حتی به پدر و مادر شون تا شکایت کنن و فرد مذکور به اعدام به جرم تجاوز به عنف محکوم بشه،حالا من نوعی خواستار برخورد قانون با این شخص هستم اونم اشد مجازات، چون فرد همچنان به کار خودش ادامه میده. اگر احیانا قانون دلیل و مدرکی بخواد که من نتونم ارجا بدم،آیا قتل اون فرد بنا به شرع و عرف گناهه؟ و مجازات قانونی داره؟یا طبق نقشه ای فرد رو سر صحنه تجاوز گیر بیارم و به قتل برسانم که از لحاظ قانونی مشکلی نداشته باشه؟من واقعا توان این همه ظلم در حق این همه خانواده و دختر خانم های اون خانواده هارو ندارم،چه بسا تعدادی توان هضم فشار ناشی از تجاوز رو نداشته باشن و دست به خودکشی بزنن؟؟چه کسی جوابگو هستش؟؟

پروفایل کاربر

فرانک رضایی

1 ماه پیش

حوزه ی شغلی وکالت

سلام وقت بخیر

اگر فردی که فارغ التحصیل رشته ی حقوق باشد بدون آزمون وکالت در زمینه مشاوره ی حقوقی میتواند فعالیت کند؟به عنوان این شغل کارشناس حقوقی میگویند؟

ممنون از پاسخگویی

پروفایل کاربر

فاطمه قاسمی

3 سال پیش

دانشجو حقوق

سلام خسته نباشید دانشجوی ترم اخر حقوق هستم میخواستم بدونم واسه اینکه مشاور حقوقی شرکت ها بشم باید چه کاری انجام بدم؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد