پروفایل کاربر

محمد دولتشاهی

دریافت هزینه ی آموزش به بهانه ارایه مدرک معتبر و شغل و عدم ایفای تعهدات

عرض سلام و خسته نباشید.

شخصی آگهی داخل اینترنت زده بود که آموزش تزریقات میده و داستانی که هست اینه که بعد از انجام آموزش ها، هم مدرک معتبر از وزارت علوم پزشکی میده و هم معرفی به کار میکنه و یک شغل در یک درمانگاه برای کار تزریقات ارایه میده. زمانی که رفتیم، گفتیم که ما به کار تزریقات مسلط هستیم و در حال حاضر در یک درمانگاه مشغول به فعالیت هستیم. اما چون مدرک مرتبط و معتبر نداریم، شرایط شغلی مناسب نداریم. یعنی مبلغی معادل 490 هزار تومن، جهت آموزش به نحوی دریافت شد که گفتن مدرک و شغل ارایه میدن. بعد ازینکه مبلغ رو گرفتن یک جلسه آموزشی هم برگذار شد و درنهایت گفتن که تعداد هنرآموزا به حدنصاب برسه برای آزمون بتون اطلاع میدیم که تشریف بیارین. حالا ما منتظر، اما بعد از یک مدتی پیام داد که مادر من بعلت سرطان فوت شده و بخاطر اینکه این مدت درگیر کارای درمان مادرم بودمو این حرفا همکاریم با نهادی که این مدرک رو میداده قطع شده. اگر خواستین من مقداری از مبلغ رو به شما برمیگردونم با اینکه مبلغی بابت مدرک از شما گرفته نشده و این مبلغ بابت هزینه آموزش بوده. حالا ما برای اینکه این شخص متقلبانه، با بیان ارایه مدرک معتبر و معرفی شغل معتبر، هزینه ی آموزش از ما دریافت کرده، سوال اول اینکه چطوری میتونیم حق خودمون روبگیریم و سوال دوم آیا این شخص کلاهبردار هستش؟ چون ما نمیدونیم که اون شخص واقعا مادرش فوت کرده یا اینکه واقعا همکاری با نهادی داشته که الان ارتباطش قطع شده یا اینکه به هر بیانی. آیا من در ارایه پرسش هام داخل اینترنت اگر شماره تماس و اسم و فامیلش رو زمان ارایه سوالم به همین ترتیب که اینجا پرسیدم آیا منتشر کنم مشکلی برای من ایجاد میکنه؟ سوال بعدی اینکه زمانی که میخواسته از ما مبلغ رو دریافت کنه شماره کارت بانکی فردی رو داده که با نام و هویت خودش مطابقت نداره. آیا این ممکنه مشکلی برای احقاق حقمون ایجاد کنه؟!

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

مهدیس محرمی

3 سال پیش

با سلام

سوال شما مبهم است اما اگر قراردادی میان شما و طرف دیگر منعقد شده است شما میتوانید به استناد آن قرارداد، شخص را ملزم به اجرای تعهد کنید.

در رابطه با موضوع کلاهبرادی، کلاهبرداری به معنای بردن مال شخص دیگر از طریق توسل به وسایل متقلبانه همراه با سوء نیت است و کسی که به این کار اقدام نموده نیز کلاهبردار نامیده می شود.

طبق ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری ، هر کس از راه حیله و تقلب مردم را فریب دهد یا به امور غیر واقع امیدوار کند یا از حوادث و پیشامدهای غیر واقع بترساند و یا اسم و عنوان مجعول اختیار کند و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه و یا اموال و امثال آنها را تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد کلاهبردار به حساب می آید.

پیشنهاد میشود اگر در این خصوص نیاز به مشاوره دارید از مشاوره حقوقی تلفنی وینداد استفاده کنید.با احترام

تیم حقوقی ویندادهر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

سعید خالقی

در مورد رای صادره شده دادگاه کیفری دو شیراز رای فاقد وصف میباشد

با سلام بنده در سال ۹۷ محکوم شده ام به اتهام جعل اسناد واستفاده از سند مجعول کسی رو نداشتم داخل زندان بودم که پیگیر کارم باشه وکیلم هم با طرف مقابل تبانی کرده بود وهیچ چیزی به من نگفت وحتی رای هم به شخص خوده بنده ابلاغ قانونی نشده است حدود دوماه است که دارم تقاضای اعاده دادرسی رو میدم هی دیوان درخواستمو رد میکنه ومیگه به دلیل اینکه رای شما قطعیت پیدا نکرده رفتم شعبه صادر کننده رای گواهی قطعیت گرفتم فرستادم بازم رد کردن باز رفتم شعبه شعبه داخل رای پیش نویس درست صادر شده ولی رای که ابلاغ کردن به وکیلم فاقد وصف میباشد به دلیل اینکه آخر رای نوشته شده این رای پس _____________دیگه چیزی نوشته نشده یعنی کلمه پس آخرین کلمه است ما باید چیکار کنیم،،، ممنون؛؛؛ خدا خیرتون بده؛ تو رو قرآن یه راه کاری به ما بگید

پروفایل کاربر

رضا محمدی

از یکی طلب دارم سفته می تونه بده

مبلغ یک میلیاردو 500 میلیون از یکی طلب دارم طرف سفته می تونه بده ولی من می ترسم سر تاریخ سفته نتونه پول جور کنه واینکه هیچ اموال سند داری به اسمش نیست که درصورت نیاز توقیف بخوره

پروفایل کاربر

محمد رضا محمد ولی

واسطه شفاهی خرید وام ازدواج

سلام ،فردی با تماس تلفنی از من خواست تا اگر آشنا دارم برایش وام ازدواج بخرم،واسطه شدم و پول داد ومن هم برایش خریدم ،به مدت یکسال خود خریدار با صاحب وام ارتباط دارند ولی با توجه به نداشتن شرایط خریدار نتونست وام و بگیره،حالا بعد یکسال منو تحت فشار گذاشت که من پول و از فروشنده وام بگیرم،هیچ گونه تعهد کتبی هم ردوبدل نشده،خواستم بدونم تکلیف من واسطه چیه ؟

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد