پروفایل کاربر

محمد حسین زاده صحافی

دریافت کد اقتصادی و کد کارگاهی

سلام ما یک شرکت آی تی هستیم که به تازگی حدود ۱ ماه هست شرکت ثبت کردیم . شرکت ما چون استارت آپی هست یک محل مسکونی اجاره کردیم . حالا برای دریافت کد اقتصادی و کد کارگاهی به مشکل خوردیم و میگن باید محل شرکت اداری باشد . از چه طریقی این مشکل را می توانیم حل کنیم ؟ ( یکی از راه حل های مطرح شده استقرار تیم در شتابدهنده هاست که به این شرکت ها کد اقتصادی تعلق می گیرد . )

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش


سلام

به طور کلی بازرس بیمه مجوز ورود به منازل مسکونی را ندارد. استقرار کارگاه در محل مسکونی بازرسی را با مشکل رو به رو می سازد. از این رو ادارات تامین اجتماعی از پذیرش منازل مسکونی به عنوان دفتر شرکت یا کارگاه معذور هستند و تنها دایر شدن محل شرکت یا کارگاه در منازل مسکونی تحت شرایط خاصی برای شرکت های دانش بنیان پذیرفته شده است.

جهت دریافت کد اقتصادی از اداره دارایی نیز سخت گیری وجود دارد. بهتر است اجاره نامه به نام شرکت و توسط مدیر عامل رسمی منعقد شود.


در صورت نیاز به قرارداد اجاره دفتر کار و یا تنظیم اختصاصی قرارداد به لینک های مربوط مراجعه کنید.


با احترام

تیم حقوقی وینداد


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

hamed sattarian

آیا برای یک پروژه فریلنسری هم مالیات در نظر گرفته می‌شود؟

سلام
در متن قراردادی که از سایت خریداری و دانلود کرده ام تبصره‌ای هست به شرح زیر:
"در صورت ارائه گواهی تأیید شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر ثبت‌نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده، به مبلغ این قرارداد، 9 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده، تعلق می‌گیرد که علاوه بر قیمت قرارداد، از کارفرما اخذ می‌گردد."
آیا برای قرارداد بنده (انجام اپلیکیشن موبایل به صورت فریلنس بین شخص خودم و شخص دکتر) مالیات تعلق می‌گیرد؟ پرداخت این مالیات توسط چه کسی انجام می‌شود و اگر این مالیات پرداخت نشود چه اتفاقی می افتد؟ آیا در زمان بهره برداری از اپلیکیشن تجاری، به فرمی برای اثبات پرداخت مالیات نیاز است؟

پروفایل کاربر

رضا موحد

بازبینی اظهارنامه

سلام.تیرماه1401اظهارنامه مالیاتی توسط یه حسابدارتنظیم وثبت شد.کل تراکنش حدودیک ونیم میلیاردبودکه یک میلیاردفروش ملک 250میلیون حقوق معلمی 170میلیون کارتخوان وتقریبا80م هم واریزی.متاسفانه حسابداربه اشتباه درآمدخالص رو900میلیون زده.دارایی منوخواست.قولنامه وسندملک وفیش حقوقی روهم دادمشون وگفتندماکاملا مطمئنیم اشتباه شده ولی چون خودت اظهارکردی 200میلیون مالیاتش میشه.فعلاقرارشدببینه چکارمیشه کرد.
حال سوال اینه اینگونه اشتباه وباتوجه به اتمام مهلت اصلاح وپایان سال بودن آیا قانونی برای درخواست بازبینی وجودداره یا به صرف اشتباه ازسمت خودمودی دارایی میتونه درخواست منوردکنه؟
آیا رئیس میتونه ازاختیاراتش برای بازبیننی استفاده کنه؟
لطفا اگه راهی وجودداره راهنمایی بفرمایید.
ممیزمحترم واقعا قصدمساعدت داره ولی میترسم مافوقش ویامسئولین بالاتربگن چون خودش اظهارکرده بایدپرداخت کنه.لذا میخام بدونم آیاروزنه قانونی وجودداره یاخیر.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد