پروفایل کاربر

حسین حقیقی

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

مهرنوش فتاحی

6 سال پیش

برای حفظ حقوق خود بهتر است ابتدای کار یک قرارداد مشارکت منعقد کنید. در واقع قرارداد مشارکت مدنی قراردادی است که از طریق آن اشخاص حقیقی یا حقوقی سرمایه خود را به صورت سهم الشرکه نقدی یا غیر نقدی تقویم کرده و به صورت مشاع و برای انجام کار معین در زمینه های مختلف برای مدت محدود و به قصد انتفاع به کار می گیرند.

در این مورد می توانید از قرارداد مشارکت مدنی در بانک قراردادهای وینداد استفاده کنید.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

امیر مجیدی نژاد

پیش خرید آپارتمان

سلام من پارسال یک آپارتمان پیش خرید کردم وطبق قراردادوقولنامه دفتراملاک باید۱۴۰۰/۵/۱ تحویل دهدوروزی ۵میلیون تومان خسارت دیرکردتقبل کند۴ماه دیرشده وهیچ مبلغی راقبول نمیکند. من چکنم ومطالبه من قانونی است؟ لطفا رهنمایی کنید و اگه میشه قولنامه را بفرستم.

پروفایل کاربر

سیراس همایون

امضای سند فقط جهت انتقال مالکیت نه فروش امکان دارد؟

با سلام.
بنده زمینی را خریداری کرده و با یکی از دوستانم قرارداد مشارکت امضا نمودیم. زمین از بنده باشد و ایشان به عنوان سازنده مجری و پیمانکار باشد و در ازای زمین به بنده دو واحد تحویل بدهد. نکته اینجاست در قرارداد مشارکت بنده فقط سه دانگ زمین را به نام ایشان زدم و سه دانگ دیگر به نام خودم باقی ماند.
بعد از نهایی شدن کار و تقسیم واحدها ایشان دو واحد را از سهم خودشان و طبق مبایعه نامه ای که فقط خودشان ( نه من ) امضا کرده بود به اشخاص دیگر فروخت و مطابق تعهدی که داده بودیم بنده در دفترخانه حاضر شدم و سندی که ایشان میخواست به نام خریدار بزند را امضا کردم. یعنی سهم سه دانگ خودم را به نام خریدار امضا کردم.
با اینکه بنده نه مالک آن واحدها بودم نه پولی بابت خرید آن واحدها گرفتم.

مشکل اصلی : سازنده یعنی همان کسی که طبق قرارداد مشارکتی با بنده ساختمان را ساخته از زدن آسانسور خودداری کرد. حالا تعدادی از ساکنین تصمیم دارند علاوه بر سازنده از بنده نیز شکایت کنند به این بهانه که بنده مالک زمین و در واقع شریک سازنده بودم و نشان شراکت هم این بود که سندهای خریداران را امضا کرده و سه دانگی که به نام بنده بود را به آنها انتقال دادم. در حالیکه تاکید میکنم بنده طبق قرارداد با پیمانکار مسئول ساخت نبودم از طرفی از بابت فروش واحدهای سازنده هم هیچ ریالی دریافت نکردم و فقط دانگ خودم را در سند انتقال دادم. اما خریداران با علم بر اینکه بنده فروشنده نبودم از روی غرض میگویند چون بنده سند را امضا کردم پس ملک را از بنده هم خریده اند و بنده نیز باید نصف هزینه آسانسور را بپردازم.
ممنون میشوم در این زمینه راهنمایی بفرمایید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد