پروفایل کاربر

رضا احمدی

زمان محاسبه خسارت تاخیر و تادیه

با سلام بنده 5 سال قبل بابت مطالباتم شکواءیه کیفری بابت کلاهبرداری دادم ولی دادگاه برایت به کلاهبرداری داد و در حکم گفت که متهمین دروغ گفتن و کارشون کلاهبرداری نبوده و شما میتونید در دادگاه حقوقی اقدام کنید.

سوال بنده اینه که زمان محاسبه خسارت تاخیر و تادیه از چه زمانی خواهد بود؟ از زمان واریز وجه برای متهمین یا تاریخ شکایت کیفری و یا شکایت حقوقی ؟

ممنون میشم پاسخ رو مستند به ماده و بند قانون بفرمایید.

با سپاس فراوان

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فرزانه بزم آمون

3 سال پیش

باسلام

اگر در شکوائیه خود مطالبه وجه کرده بودید میتوان با استناد به تاریخ آن شکوائیه خسارت تاخیر تادیه دریافت نمود.

اما اگر در شکوائیه خود مطالبه وجه نکرده اید، از تاریخ دادخواست حقوقی خسارت تاخیر تادیه محاسبه میگردد.

با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

مریم عجم

پرینت حساب متوفی

با سلام .. ۸ ماه پیش پدرم فوت کرده ، ۱ ماه در کما بوده و به احتمال زیاد برادرم هر روز از کارت مبالغ زیادی رو برداشت میکرده ، حالا میخوام پرینت حساب پدر مرحومم رو بگیرم ، لطفا راهنماییم کنین که باید چیکار و کجا برم

پروفایل کاربر

احمد میرزایی

هزینه تعمیر مورد اجاره

با سلام
من واحدم را به مستاجر اجاره داده ام و در قرار داد ذکر شده که همه چیز سالم‌ تحویل داده شده از جمله آب گرم کن دیواری و امضا هم کرد ه ایم )مستاجر بار اول با من تماس گرفت که پنجره دو جداره خراب شده (در صورتی که طبق قرارداد اجاره من مورد اجاره را سالم تحویل داده ام )آنرا درست کن ،من درست کردم و ششصد هزار تومان هم هزینه اش شد.این بار سر ماه دیدم 200هزار تومان اجاره کم داده .علت را جویا شدم گفت بابت تعمیر آبگرمکن دیواری بوده.مستاجر سر خود و بدون اطلاع من آبگرمکن دیواری را (که طبق قرارداد سالم تحویل داده ام)تعمیر کرده و هزینه اش را کم کرده است.
1.هزینه تعمیر پنجره که در اثر استفاده نادرست مستاجر بوده با کیست ؟
2.هزینه تعمیر آبگرمکن(به ادعای مستاجر تعمیر پیلوت که 200هزار تومان شده)هزینه اش با چه کسی است؟
با تشکر

پروفایل کاربر

ستاره باقرزاده

شکایت توهین

سلام.وقت شما بخیر. یک دعوا خانواده ما با یکی از همسایه ها داشتیم که طرفین از هم شکایت کردیم. من در این دعوا هیچ گونه توهینی نکردم غیر از یک کلمه که به یکی از آنها گفتم عوضی. حالا اون فرد شاکی شده و یک نفر از همسایه ها را به عنوان شاهد میخواد به دادگاه معرفی کند که من بهش فحش حیوان (خر) دادم. خواستم بدونم من توی دادگاه چه چیزی بگم. آیا بگم که بهش گفتم عوضی یا کلا منکر هرگونه توهین بشم. ناگفته نماند که اون شخص هم در جواب به من گفت عوضی خودتی و هیکلته و قیافت هست. آیا این فحش عوضی هم برای من بد میشه؟ ضمنا این فحش رو در دفاع از خانواده خودم به زبان آوردم که مانع از حمله این فرد به سمت برادرم بشم. میشه لطفا راهنمایی م کنید. ممنونم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد