شرایط احقاق حق از طریق اتاق تعاون یا دادگاه چگونه است؟؟؟

با احترام
بنده یک طرف "قرارداد واگذاری آپارتمان" از شرکت تعاونی مسکن x می باشم لیکن تعاونی از معرفی بنده به دفتر ثبت اسناد جهت دریافت سند تک برگ بنامم خودداری مینماید و مدعی است به دلیل اینکه در زمان هیئت مدیره قبلی انتقال سهام تعاونی در دفتر سهام تعاونی از طریق یک وکالتنامه تام الاختیار بلاعزل انجام شده و موکل فوت نموده است بنابراین باید به بخش داوری اتاق تعاون مراجعه شود تا رای صادر نمایند، این درحالی است که طبق مدارک ذیل بنده به عنوان عضوی از اعضای خریدار منظور شده ام.
حالا سوال بنده این است بنده با توجه به مدارک ذیل چگونه باید اقدام نمایم؟ آیا اصلا قابل احقاق حقم می باشد؟ باید به دادگاه مراجعه شود یا مستقیما به اتاق تعاون؟ چه چیزی در انتظارم است؟؟
مدارک:
۱- قرارداد واگذاری آپارتمان مبتنی بر کد عضویت و قدرالسهم و ... با امضا و مهر شرکت و بنده و دو نفر شاهد عادی
۲- کپی صفحه واگذاری یک امتیاز تعاونی مسکن مربوطه به بنده در دفتر سهام که اصل آن دفتر سهام در تعاونی موجود می باشد و شاید بتوانند آن را غیب کنند!!! (با دستخط انتقال دهنده و امضا و اثر انگشت وی با متنی مشتمل بر تشریفات انتقال سهم و امتیاز خود به خریدار و سلب کلیه اختیارات در حال و بعد از ممات از خود نموده است و خریدار در آن دخل و تصرف نموده و ....و بعد از این توضیحات تعاونی دقیقا متن ذیل را نوشته است و دو شاهد و مدیرعامل تعاونی امضا و ممهور به مهر شرکت کرده اند : آقای X طبق وکالتنامه Y در دفترخانه فلان به آقای بنده واگذار نموده است/ واگذار )
۳- کارت عضویت تعاونی مسکن با امضای مدیرعامل وقت
۴- وکالتنامه ای که به آن اشاره شد( که قاعدتا از درجه اعتبار ساقط شده)
۵- کلیه فیشهای پرداختی به نام بنده به حساب تعاونی
۶- تصاویر سایت تعاونی که در آن صریحا به عنوان یک عضو در لیست خریدار نهایی و عضو خریدار قرار گرفته ام
۷- مدارک واریزی مبلغ مازاد درآمد تعاونی از فروش بخشی از اموالش به میزان سهم مشخص هر عضو به حساب بانکی بنده
۸- صورت مجلس تحویل واحد مذکور به نام بنده از تعاونی مسکن
بنده در واحد مذکور ساکن شده ام و دخل و تصرف نمودم
** بنده هیچ مبایعنامه یا هیچ مدرک مجزای دیگری مبنی بر خرید سهم از انتقال دهنده به جز مدارک بالا ندارم و تعاونی به اعضا خریدار غیر عضو واژه خریدار اتلاق میکند!
** تاکنون هیچ وراثی نه شکایتی کرده اند و نه ادعایی داشته اند
**(چرا تعاونی باید به شخصی که به عنوان عضو نمیشناسد مبلغی واریز نماید و با او قرارداد امضا نماید و کارت عضویت صادر نماید و..... الان به دلیل اینکه امکان دارد درآینده وراث انتقال دهنده فوت شده از تعاونی شکایت کنن، مسئولیت نپذیرد و بگوید اشتباه کردم و نمیتوانم شما را به ثبت اسناد برای دریافت سند معرفی کنم و باید از وراث رضایت بگیری حال آنکه ما اصلا انحصار وراثتی انجام نداده ایم و نیازی نبوده چون مالی وجود نداشته و همه اموال منقول و غیرمنقول تعیین تکلیف شده
(
سپاس از پاسخهای شما اساتید

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (2)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام

توصیه می شود که حتما از مشاور حقوقی با ارائه ی اسناد و مدارک خود کمک بگیرید. ارائه ی پاسخ در این مورد نیاز به بررسی تفصیلی دارد.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

4 سال پیش

سلام


توصیه می شود که حتما از مشاور حقوقی با ارائه ی اسناد و مدارک خود کمک بگیرید. ارائه ی پاسخ در این مورد نیاز به بررسی تفصیلی دارد.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

زهرا حجازی

فروش مال غیر

سال گذشته من زمینی به صورت قولنامه ایخریداری کردم و دیوار کشی کردم بعد متوجه شدم صاحب اول زمین شکایت کرده و دادگاه رای به صوری بودن معامله و بطلان ان داده کیفری که شکایت کردم منع تعقیب رای دادن که اعتراض گذاشتم و حقوقی تا ۹ماه دیگه زمان دادن راهی هست زودتر به نتیجه برسم به پولم نیاز دارم

پروفایل کاربر

رضا صالحی

مشارکت در فرار از دین

با سلام

من 70 میلیون از دوستم قرض گرفتم که بعد از ثبت نام ماشین حدود 4 ماه بعد بهش پس بدم اونهم بدون هیچ مشکلی گفت 70 میلیون از کسی می‌خوام بهش میگم مستقیم چک روبنام شما ( من ) بنویسه منم قبول کردم و پول رو داخل حساب خودم ریختم ،
حالا بعد از گذشت چند روز فهمیدم که خانومش قصد جدا شدن رو ازش داره و درخواست طلاق و مهریه کرده ( تازه برای دوستم ابلاغیه اومده و حساب هاش رو مثل اینکه بستن یعنی بعد از واریز پول برای من ) .
حالا من آیا شریک جرم میشم ؟
اگه شریک باشم جرم زندانی دارم ؟
چیکار میتونم انجام بدم ؟
با تشکر از شما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد