شرایط احقاق حق از طریق اتاق تعاون یا دادگاه چگونه است؟؟؟

با احترام
بنده یک طرف "قرارداد واگذاری آپارتمان" از شرکت تعاونی مسکن x می باشم لیکن تعاونی از معرفی بنده به دفتر ثبت اسناد جهت دریافت سند تک برگ بنامم خودداری مینماید و مدعی است به دلیل اینکه در زمان هیئت مدیره قبلی انتقال سهام تعاونی در دفتر سهام تعاونی از طریق یک وکالتنامه تام الاختیار بلاعزل انجام شده و موکل فوت نموده است بنابراین باید به بخش داوری اتاق تعاون مراجعه شود تا رای صادر نمایند، این درحالی است که طبق مدارک ذیل بنده به عنوان عضوی از اعضای خریدار منظور شده ام.
حالا سوال بنده این است بنده با توجه به مدارک ذیل چگونه باید اقدام نمایم؟ آیا اصلا قابل احقاق حقم می باشد؟ باید به دادگاه مراجعه شود یا مستقیما به اتاق تعاون؟ چه چیزی در انتظارم است؟؟
مدارک:
۱- قرارداد واگذاری آپارتمان مبتنی بر کد عضویت و قدرالسهم و ... با امضا و مهر شرکت و بنده و دو نفر شاهد عادی
۲- کپی صفحه واگذاری یک امتیاز تعاونی مسکن مربوطه به بنده در دفتر سهام که اصل آن دفتر سهام در تعاونی موجود می باشد و شاید بتوانند آن را غیب کنند!!! (با دستخط انتقال دهنده و امضا و اثر انگشت وی با متنی مشتمل بر تشریفات انتقال سهم و امتیاز خود به خریدار و سلب کلیه اختیارات در حال و بعد از ممات از خود نموده است و خریدار در آن دخل و تصرف نموده و ....و بعد از این توضیحات تعاونی دقیقا متن ذیل را نوشته است و دو شاهد و مدیرعامل تعاونی امضا و ممهور به مهر شرکت کرده اند : آقای X طبق وکالتنامه Y در دفترخانه فلان به آقای بنده واگذار نموده است/ واگذار )
۳- کارت عضویت تعاونی مسکن با امضای مدیرعامل وقت
۴- وکالتنامه ای که به آن اشاره شد( که قاعدتا از درجه اعتبار ساقط شده)
۵- کلیه فیشهای پرداختی به نام بنده به حساب تعاونی
۶- تصاویر سایت تعاونی که در آن صریحا به عنوان یک عضو در لیست خریدار نهایی و عضو خریدار قرار گرفته ام
۷- مدارک واریزی مبلغ مازاد درآمد تعاونی از فروش بخشی از اموالش به میزان سهم مشخص هر عضو به حساب بانکی بنده
۸- صورت مجلس تحویل واحد مذکور به نام بنده از تعاونی مسکن
بنده در واحد مذکور ساکن شده ام و دخل و تصرف نمودم
** بنده هیچ مبایعنامه یا هیچ مدرک مجزای دیگری مبنی بر خرید سهم از انتقال دهنده به جز مدارک بالا ندارم و تعاونی به اعضا خریدار غیر عضو واژه خریدار اتلاق میکند!
** تاکنون هیچ وراثی نه شکایتی کرده اند و نه ادعایی داشته اند
**(چرا تعاونی باید به شخصی که به عنوان عضو نمیشناسد مبلغی واریز نماید و با او قرارداد امضا نماید و کارت عضویت صادر نماید و..... الان به دلیل اینکه امکان دارد درآینده وراث انتقال دهنده فوت شده از تعاونی شکایت کنن، مسئولیت نپذیرد و بگوید اشتباه کردم و نمیتوانم شما را به ثبت اسناد برای دریافت سند معرفی کنم و باید از وراث رضایت بگیری حال آنکه ما اصلا انحصار وراثتی انجام نداده ایم و نیازی نبوده چون مالی وجود نداشته و همه اموال منقول و غیرمنقول تعیین تکلیف شده
(
سپاس از پاسخهای شما اساتید

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (2)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

3 سال پیش

سلام

توصیه می شود که حتما از مشاور حقوقی با ارائه ی اسناد و مدارک خود کمک بگیرید. ارائه ی پاسخ در این مورد نیاز به بررسی تفصیلی دارد.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

3 سال پیش

سلام


توصیه می شود که حتما از مشاور حقوقی با ارائه ی اسناد و مدارک خود کمک بگیرید. ارائه ی پاسخ در این مورد نیاز به بررسی تفصیلی دارد.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

الهه گرامی

وکالت فروش و ثبت سند

سلام وقت بخیر ماشین من صفر بود فک رهن کرده بودم قبل از اومدن سند نمایندگی فروختم.قولنامه دستی بین خودمون نوشتیم و یک ماه زمان برای تعویض پلاک تو قولنامه تعیین کردیم.اما شفاها قرار گذاشتیم اگه سند زودتر اومد من به خریدار اطلاع بدم زودتر اقدام کنیم.سند زودتر اومد و من اطلاع دادم 2هفته گذشت اما برا تعویض پلاک اقدام نمیکرد تا اینکه من حکم الزام به فک پلاک گرفتم تا مجبور شد وقت بگیره 2بار همراه خریدار به تعویض پلاک مراجعه کردم.برگ سبز و امضا کردم اما اجازه تعویض پلاک ندادم تا مابقی پول و پرداخت کنه اما امتناع کرد.با توجه به متن قولنامه که قرار بود نوشته بشه انتقال سند به شرط تسویه خواهد بود من دقت نکردم اوناهم نوشتن پرداخت وجه بعد از ثبت سند خواهد بود 1.با توجه به اینکه برای تعویض پلاک همراه خریدار رفتم اما خودش با امتناع از پرداخت مابقی وجه کار و نیمه تمام گذاشته حالا میتونه منو ملزم به دادن وکالت فروش کنه؟ 2.اگر مجبور بشم وکالت فروش بدم تعیین مدت زمان و شرایط وکالت به عهده من هست یا خریدار چون من خوف دارم بلند مدت وکالت دارم؟با توجه به سابقه بد خریدار در پرداخت پول چه تضمینی وجود داره من ثبت سند کنم اونم پول و بده؟ و ایا میتونه با وجود قانون جدید برگ سبز منو ملزم به ثبت سند کنه؟

پروفایل کاربر

زهره ولدي

چرا اين دوقرار همزمان صادر شده.

با سلام بتده از شخصي شاكي شدم به دليل تهديد توهين و فحاشي درب منزل و امروز ابلاغيه امده قرار نهايي:قرار منع تعقيب نداشتن ادله كافي زده قابل اعتراض و پايين تر زده قرار جلب به دادرسي در خصوص آقاي فلان نداشتن سابقه كيفري آزاد با كفالت دائر بر مزاحمت اين يعني چه؟اگر اعتراض بزنم تاثيري داره؟ممنون

پروفایل کاربر

سعید خالقی

در مورد رای صادره شده دادگاه کیفری دو شیراز رای فاقد وصف میباشد

با سلام بنده در سال ۹۷ محکوم شده ام به اتهام جعل اسناد واستفاده از سند مجعول کسی رو نداشتم داخل زندان بودم که پیگیر کارم باشه وکیلم هم با طرف مقابل تبانی کرده بود وهیچ چیزی به من نگفت وحتی رای هم به شخص خوده بنده ابلاغ قانونی نشده است حدود دوماه است که دارم تقاضای اعاده دادرسی رو میدم هی دیوان درخواستمو رد میکنه ومیگه به دلیل اینکه رای شما قطعیت پیدا نکرده رفتم شعبه صادر کننده رای گواهی قطعیت گرفتم فرستادم بازم رد کردن باز رفتم شعبه شعبه داخل رای پیش نویس درست صادر شده ولی رای که ابلاغ کردن به وکیلم فاقد وصف میباشد به دلیل اینکه آخر رای نوشته شده این رای پس _____________دیگه چیزی نوشته نشده یعنی کلمه پس آخرین کلمه است ما باید چیکار کنیم،،، ممنون؛؛؛ خدا خیرتون بده؛ تو رو قرآن یه راه کاری به ما بگید

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد