پروفایل کاربر

بدون نام

4 سال پیش

شکایت برای بیمه

سلام من یه قرارداد یک ساله با کار فرمام داشتم الان تمون شده داخل قرارداد برای بیمه چیزی نوشته نشده من میتونم برای بیمه نشدنم شکایت کنم یا نه؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

آرش حق شناس

4 سال پیش

باسلام؛

مطابق ماده ۱۴۸ قانون کار، کارفرماهای کارگاه‌های مشمول این قانون مکلفند براساس قانون تامین اجتماعی نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند. البته این در صورتی است که میان شما و کارفرما رابطه استخدامی تمام وقت برقرار بوده باشد که در این صورت شما می‌توانید به اداره کار مراجعه کرده و از کارفرمای خود شکایت کنید.

بااحترام؛

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

صدیقه قنبرزاده

4 سال پیش

قرارداد با حداقل بیمه و مالیات

با سلام و احترام، ما بنیانگذار یک شرکت تازه تاسیس و نوپا هستیم که کار شتابدهی کسب و کار انجام می دهد. علاوه بر عضویت در هیات مدیره ی شرکت، انجام مسئولیت های اجرایی متفاوت و کارهای آموزشی و منتورینگ اعضای شتابدهنده را نیز برعهده داریم و مایل هستیم با شرکت قرارداد ببندیم و از دارایی شرکت حق الزحمه دریافت کنیم. همچنین نیازی به بیمه نداریم و تمایل داریم به قرارداد ما تا حد امکان از هر دو سمت طرفین قرارداد، حداقل مالیات تعلق بگیرد. سوالی که داشتیم این هست که به این منظور، بستن چه عنوان قراردادی برای ما به صرفه تر است و ما را ملزم به بار بیمه و مالیات کمتری می کند؟
از این جهت که شرکت ما، شرکتی نوپاست، انتخاب نوع قرارداد بسیار می تواند در کاهش هزینه های ما موثر باشد و پیشاپیش از پاسخ و راهنمایی شما در این باره متشکریم.

پروفایل کاربر

سعید مرادی

2 سال پیش

سهم هرشریک

بنده با شخصی قرداد مشارکت نوشتیم جهت ساخت ساختمان با حق السم مساوی در پرداخت و برداشت سود حاصله ایشان قبول نمود سازنده باشد وکارمزد دریافت کند پایان قرداد سال ۹۰بود اما تاسال ۹۶ طول کشید در زمان تسویه مشخص شد تا پایان قرداد پولی پرداخت ننموده و مقداری از پرداختی مرا در جای دیکری هزینه نموده وحق السهم خود را در سال ۹۵ و ۹۶ هزینه نموده اما بنده از سال ۸۶الی سال ۹۰ پرداخت نموده ام پرداختی بنده ۷۳۶ و پرداختی ایشان ۳۹۰ مباشد میخواستم بدانم هر نفر چه مقدار سهم میبرد

پروفایل کاربر

مریم دهاقانی

7 ماه پیش

برداشت اطلاعات کاری

سلام وقتتون بخیر ببخشید من به تازگی از یک شرکت معماری بیرون اومدم اونجا به عنوان طراح کار میکردم و 2 سال کاری که انجام دادم و همه ی طرح ها و پروژه هام الان تو سیستم شرکت مونده و کارفرمام اجازه برداشتنشون رو به من نمیده میگه اطلاعات محرمانه هست.در حالی که اکثرشون هم فقط طراحی داخلی های ویلاهای شخصیش بوده.
اما از اون جایی ک من کارم طوری هست که رزومه ام فقط با وجود عکس ها و پروژه هام معتبره و بدون نشون دادن پروژه هایی که کار کردم عملا دیگر بدون سابقه کار حساب میشم تو رشته ی خودم،میخوام ببینم این اقا از لحاظ قانونی میتونه نگذارد من پروژه هام رو بردارم؟و اینک اگر نگذارد من حق اینو دارم که بهش بگم پس هر چی انجام دادم رو پاک میکنم؟چرا وقتی من از اون جا اومدم بیرون باید از کار من استفاده کنه؟
درضمن من بطورکل هیچگونه قرارداد استخدامی یا عدم افشا اطلاعاتی امضا نکردم

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد