طلب وصول

با سلام و احترام

من مبلغ 15میلیون تومان را به شخصی که با فریب به من نزدیک شد و به بهانه ازدواج دو سال از من سوء استفاده کرد، طی چند بار واریز کارت به کارت قرض دادم و همین طور یک ربع سکه و نیم سکه به عنوان پیش خرید زمینی که با برادرش شریک بود و ارث رسیده بود، از من گرفت. حالا که همه چی مشخص شده، کل راه های ارتباطی رو بسته و کلا دیگر خبری نیست ازش و فقط آخرین مسیجی که داد این بود که هر کاری میخواهی بکن. من بدهکار نیستم.

اگر من رسید پول هایی که پرداخت کردم رو از بانک بگیرم و طلب کنم این مبلغ رو، دادخواست من تایید میشه؟ برای سکه ها هم فقط میتونم شاهد ببرم. هیچ رسیدی ندارم و اگر تایید بشه، میتونم تامین خواسته بدم و ماشینش رو توقیف کنم؟و یک سوال دیگه هم داشتم ما یکسال عقد موقت بودیم ولی مدرکی کتبی دستم ندارم من اگه واسه اثبات زوجیت اقدام کنم و دادخواست بدم ایا راهی هست که بتونم ثابت کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر.

name

زهرا بیات کارشناس حقوقی وینداد

9 ماه پیش در

سلام

چنانچه جهت دریافت اموال نقدی و غیرنقدی از شما دست به اعمال متقلبانه ای زده باشد می توانید علیه ایشان شکایت کیفری کلاهبرداری مطرح نمایید. در صورتی که جهت دریافت مبالغ مذکور دادخواست حقوقی مطرح نمایید صرف اثبات پرداخت مبالغ مذکور کافی نیست، بلکه بایستی اثبات کنید که مبالغ مذکور به عنوان قرض پرداخت شده است.صدور قرار تامین خواسته امکان پذیر است منتهی بایستی مبلغی را که حسب مورد دادگاه تعیین می کند به عنوان خسارت احتمالی تودیع کنید. می توانید عقد موقت خود را به وسیله ی شاهد در دادگاه اثبات نمایید.