پروفایل کاربر

بهاره پارسا

طلب وصول

با سلام و احترام

من مبلغ 15میلیون تومان را به شخصی که با فریب به من نزدیک شد و به بهانه ازدواج دو سال از من سوء استفاده کرد، طی چند بار واریز کارت به کارت قرض دادم و همین طور یک ربع سکه و نیم سکه به عنوان پیش خرید زمینی که با برادرش شریک بود و ارث رسیده بود، از من گرفت. حالا که همه چی مشخص شده، کل راه های ارتباطی رو بسته و کلا دیگر خبری نیست ازش و فقط آخرین مسیجی که داد این بود که هر کاری میخواهی بکن. من بدهکار نیستم.

اگر من رسید پول هایی که پرداخت کردم رو از بانک بگیرم و طلب کنم این مبلغ رو، دادخواست من تایید میشه؟ برای سکه ها هم فقط میتونم شاهد ببرم. هیچ رسیدی ندارم و اگر تایید بشه، میتونم تامین خواسته بدم و ماشینش رو توقیف کنم؟و یک سوال دیگه هم داشتم ما یکسال عقد موقت بودیم ولی مدرکی کتبی دستم ندارم من اگه واسه اثبات زوجیت اقدام کنم و دادخواست بدم ایا راهی هست که بتونم ثابت کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر.

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

3 سال پیش

سلام

چنانچه جهت دریافت اموال نقدی و غیرنقدی از شما دست به اعمال متقلبانه ای زده باشد می توانید علیه ایشان شکایت کیفری کلاهبرداری مطرح نمایید. در صورتی که جهت دریافت مبالغ مذکور دادخواست حقوقی مطرح نمایید صرف اثبات پرداخت مبالغ مذکور کافی نیست، بلکه بایستی اثبات کنید که مبالغ مذکور به عنوان قرض پرداخت شده است.صدور قرار تامین خواسته امکان پذیر است منتهی بایستی مبلغی را که حسب مورد دادگاه تعیین می کند به عنوان خسارت احتمالی تودیع کنید. می توانید عقد موقت خود را به وسیله ی شاهد در دادگاه اثبات نمایید.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

محمود توکل زاده

اختلاف وراث

با سلام و عرض ادب.

پدر بنده سال گذشته فوت نمونده اند. ایشان در یکی از اموال خود که شامل یک مغازه و گاراژ میباشد با یکی از برادرانم صلح نموده اند و سه دانگ کل این ملک به همراه نصف سرمایه داخل آن را طی یک صلحنامه به ایشان واگذار کرده اند. ایشان در وصیت نامه خود ذکر نموده اند که حساب دفتری و اختیار امو مالی سرمایه خود را(نه اختیار خود سرمایه) به برادرم داده اند تا ایشان مخارچ مربوط به خمس و ذکات و مواردی از این قبیل را پرداخت کنند ولی عنوان نکرده اند که سهم سرمایه خود را نیز به ایشان واگذار کرده اند.

حال ایشان با استناد به این بند وصیت نامه ادعا دارند که چون پدر بنده امور مربوط به خمس و ذکات و سایر امور مالی و دفتری را به ایشان محول کرده اند پس در این صورت کسی که خمس مال خود را پرداخت نکند و آن را به عهده کسی دیگر بگذارد پس خود آن مال نیز متعلق به او نیست و از تقسیم سرمایه ذکر شده بین وراث سرباز میزنند. به نظر شما آیا ادعای ایشان درست است یا سرمایه نیز باید همانند ملک به مطابق قانون بین وراث تقسیم شود؟

پروفایل کاربر

دادرس همت جو

معامله کانتین ترازیتی با چک

با سلام و عرض ادب خدمت وکلای محترم وزحمتکش:نظر به بنده یک دستگاه تریلی ترانزیت باچک فروختم خریدارفرددیگری است وصادرکننده چک توان مالی پرداخت نداردوبنده میخواهم درخواست صدور اجراییه چک انجام دهم آیا میتوانم جهت تسریع برای احقاق حق خودوجلوگیری از خسارت احتمالی مال فروخته شده رانیزهمزمان توقیف نمایم لطف راهنمایی بفرماییدمتشکرم

پروفایل کاربر

غلامحسین عباسی

عدم انجام تعهدات قرارداد اخذ ویزای کاری و مطالبه عودت وجه

سلام، با شخصی ایرانی که ساکن و شاغل در آلمان هست و در زمینه اخذ ویزای کاری فعالیت دارند پس از تماس تلفنی و اعلام سابقه تحصیلی و شغلی دخترم و تایید ایشان مبنی بر کامل بودن مدارک تحصیلی و شغلی و و داشتن شرایط لازم و تاکید ایشان که سریعا ویزای کاری خواهند گرفت قراردادی که ایشان ارسال کردن با انجام اندکی تغییرات( به صراحت قید شده است که با هدف نهایی اخذ ویزای کاری منعقد گردیده است) امضا نموده واز طریق اسکن ارسال کردیم. متاسفانه پس از نزدیک به 4 سال غیر از کارهای ابتدایی تاییدیه ارسال مدارک به ( اداره آنرکنونگ ) و گرفتن جوابیه و مکاتبه با چند شرکت جهت انجام مصاحبه، کار چندانی که مثمر ثمر باشد انجام ندادند البته بهانه ایشان تاخیر ناشیاز ویروس کرونا و بیماری مسول آنرکنونگ و... بوده است . چون متاسقانه در قراداد مدت را شفاف مشخص ننمودند ، حدود 4-3 ماه پیش از طریق تماس تلفنی، ارسال ایمیل و پیام در واتساپ به ایشان اعلام مهلت کردیم اگه تا آخر ژانویه 2024 توانایی نداشته باشن که قرارداد کاری و پیش تاییدیه مربوطه بگیرن که منجر یه اخذ ویزا کاری از سفارت آلمان بشه، بنابراین ( 1600 یورو) که در دو مرحله به ریال با نرخ آزاد روز بحساب بانکی ایشان در ایران واریز کرده ایم را بعلت عدم توانایی در اخذ قرارداد کاری منجر به اخذ ویزای کاری عودت دهند. متاسفانه اعلام نموده اند اون مبالغ برای همان کارهای اولیه که برای ما هیچ کاربردی ندارد، گرفته و عودت نمی دهد. حال از شما خواهش می کنم من و دخترم را راهنمایی نمایید چگونه میتوانیم مبالغ پرداختی را پس بگیرم وبابت این 4 سالی که از بهترین سالهای کاری و زندگی دخترم بوده و بیهوده هدررفت و موجب ناراحتی روحی ، ناامیدی و دپرس و مختل شدن مسیر زندگی دخترم و خانواده شد ادعای خسارت نماییم. با احترام عباسی

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد