پروفایل کاربر

بهاره پارسا

طلب وصول

با سلام و احترام

من مبلغ 15میلیون تومان را به شخصی که با فریب به من نزدیک شد و به بهانه ازدواج دو سال از من سوء استفاده کرد، طی چند بار واریز کارت به کارت قرض دادم و همین طور یک ربع سکه و نیم سکه به عنوان پیش خرید زمینی که با برادرش شریک بود و ارث رسیده بود، از من گرفت. حالا که همه چی مشخص شده، کل راه های ارتباطی رو بسته و کلا دیگر خبری نیست ازش و فقط آخرین مسیجی که داد این بود که هر کاری میخواهی بکن. من بدهکار نیستم.

اگر من رسید پول هایی که پرداخت کردم رو از بانک بگیرم و طلب کنم این مبلغ رو، دادخواست من تایید میشه؟ برای سکه ها هم فقط میتونم شاهد ببرم. هیچ رسیدی ندارم و اگر تایید بشه، میتونم تامین خواسته بدم و ماشینش رو توقیف کنم؟و یک سوال دیگه هم داشتم ما یکسال عقد موقت بودیم ولی مدرکی کتبی دستم ندارم من اگه واسه اثبات زوجیت اقدام کنم و دادخواست بدم ایا راهی هست که بتونم ثابت کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر.

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

3 سال پیش

سلام

چنانچه جهت دریافت اموال نقدی و غیرنقدی از شما دست به اعمال متقلبانه ای زده باشد می توانید علیه ایشان شکایت کیفری کلاهبرداری مطرح نمایید. در صورتی که جهت دریافت مبالغ مذکور دادخواست حقوقی مطرح نمایید صرف اثبات پرداخت مبالغ مذکور کافی نیست، بلکه بایستی اثبات کنید که مبالغ مذکور به عنوان قرض پرداخت شده است.صدور قرار تامین خواسته امکان پذیر است منتهی بایستی مبلغی را که حسب مورد دادگاه تعیین می کند به عنوان خسارت احتمالی تودیع کنید. می توانید عقد موقت خود را به وسیله ی شاهد در دادگاه اثبات نمایید.

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

محسن قناعت پیشه

قانون تجارت

سلام


1 - در قانون تجارت موادی که بعنوان جرم مدیران شرکت سهامی مطرح شده، آیا صرفا برای شرکت های سهامی صادق است یا جرم مطروحه شامل تمامی شرکت ها از قبیل تعاونی و... می گردد؟


2- بنده 2 سال پیش سهام شرکت تعاونی را طی قراردادی خریدم ولی هنوز شرکت سهام بنامم نزده و تخلفات بسیاری داره

آیا من و بقیه اعضا که رسما سهامدار نیستیم، می تونیم به استناد مواد قانون تجارت، ایشونو محکوم کنیم، یا این قوانین فقط برای اعضا و سهامداران رسمی شرکت، معتبر و لازم الاجراست؟

پروفایل کاربر

احمد میرزایی

هزینه تعمیر مورد اجاره

با سلام
من واحدم را به مستاجر اجاره داده ام و در قرار داد ذکر شده که همه چیز سالم‌ تحویل داده شده از جمله آب گرم کن دیواری و امضا هم کرد ه ایم )مستاجر بار اول با من تماس گرفت که پنجره دو جداره خراب شده (در صورتی که طبق قرارداد اجاره من مورد اجاره را سالم تحویل داده ام )آنرا درست کن ،من درست کردم و ششصد هزار تومان هم هزینه اش شد.این بار سر ماه دیدم 200هزار تومان اجاره کم داده .علت را جویا شدم گفت بابت تعمیر آبگرمکن دیواری بوده.مستاجر سر خود و بدون اطلاع من آبگرمکن دیواری را (که طبق قرارداد سالم تحویل داده ام)تعمیر کرده و هزینه اش را کم کرده است.
1.هزینه تعمیر پنجره که در اثر استفاده نادرست مستاجر بوده با کیست ؟
2.هزینه تعمیر آبگرمکن(به ادعای مستاجر تعمیر پیلوت که 200هزار تومان شده)هزینه اش با چه کسی است؟
با تشکر

پروفایل کاربر

احمد اکبرنژاد

جعل امضا

بنده دریک شرکت کارمیکردم که بعددوسال که دیگرسمتی درشرکت نداشتم تمام صورت جلسه ها و انتقال سهام همه اعضا جعلیه حالا شکایت کیفری مطرح کردیم کارشناس خط ازهرنفریک اامضا را وارد وبقیه جعلی دونسته یعنی از هرنفر حدود 10 امضا الان هنوز رای صادر نشده اگه صادربشه چه رای صادر خواهد شد و مالیات شرکت گردن کیه.باتشکر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد