پروفایل کاربر

مصطفی هاشمی

3 سال پیش

قانون کار ساعتی

من به مدت 10 ساله در شرکتی مشقول کارم ودر همه ماهها حداقل180ساعت وداشتم.وبه قول کار فرما همه عیدی وسنوات توی این ساعات گنجانده شده.می خواستم ببینم این کار قانونی یانه؟

کار فرما در15فروردین99پیام داد که به خاطر کرونا شرکت تا اول اردیبهشت تعطیله اما من در اردیبهشت که تقاضای حقوق کردم.گفت شما حق وحقوقی ندارید چون نیامدیدوکار انجام ندادید.میخوا بدونم این کار قانونی هست یا نه؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

صنم مقیمی

3 سال پیش

با سلام 

 حالت پیش آمده در شرایط بیماری کرونا فورس ماژور یا قوه قاهره نام دارد که با توجه به ماده ۱۴ و ۱۵ قانون کار باید توجه داشته باشید که در مواردی که به واسطه قوه قاهره و یا بروز حوادث غیر قابل پیش بینی که وقوع آن از اراده طرفین خارج است تمام یا قسمتی از محل انجام کار مثل کارگاه،شرکت،دفتر تعطیل شود و انجام تعهدات کارگر و کارفرما به صورت موقت غیرممکن است قرارداد های کار آن دسته از کارگران که تعطیل می شوند به حالت تعلیق در می آید.
پس از آن که مانع برطرف شد قرارداد تعلیق شده به حالت اول خود باز گشته و مدتی که قرارداد معلق بوده است از لحاظ بازنشستگی و افزایش مزد جزء سابقه خدمت کارگر لحاظ می شود.

در مدت زمانی هم که قرارداد معلق شده است کارفرما تعهدی برای پرداخت حقوق و مزایا و عیدی و پاداش و سنوات ندارد.

البته بعد از رفع حالت تعلیق اگر کارفرما از پذیرفتن کارگر خودداری کند این عمل در حکم اخراج غیرقانونی کارگر است و کارگر حق دارد ظرف مدت سی روز جهت ثبت شکایت به اداره تشخیص اداره کار و امور اجتماعی مراجعه کند.

با احترام 

تیم حقوقی وینداد 

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

بدون نام

3 سال پیش

بیمه و مالیات مرخصی بدون حقوق

در شرایط فورس ماژور چنانچه کارگران به مرخصی بدون حقوق برای ۲-۳ ماه بروند آیا کارفرما موظف است بابت آنها برای این ۲-۳ماه بیمه و مالیات بپردازد؟

پروفایل کاربر

Ozhan system jahan

3 سال پیش

نمونه قرارداد

برای یک انباردار چه نمونه قرادادی تنظیم کنیم؟ با توجه به اینکه سیستم های نگهداری کالا و قفسه بندی های هوشمند در انبار مورد استفاده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد