پروفایل کاربر

کاربر

قرارداد با فرد نابالغ

اگر فردی طرف قرداد بوده و ایشان زیر سن 18 سال باشد، آیا باید با کفیل وی تا رسیدن ایشان به سن قانونی قرارداد بست؟ این کار چگونه باید انجام شود؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

صنم مقیمی

4 سال پیش

با سلام

در تنظیم قرارداد ها یکی از مباحث و از جمله قواعد عمومی اعتبار قراردادها اهلیت انعقاد معامله است.طرح سوال شما دقیق نیست چرا که باید دید قرارداد از چه نوعی است چرا که برخی از قرارداد ها برای افراد محجور ممیز یعنی صغیر ممیز  و سفیه صرفا نافع و سود آور است و معتبر می باشد، در حالی که بعضی از قرارداد ها حائز چنین ویژگی نیستند  چرا که صرفا مضر هستند و از نظر حقوقی باطل و فاقد اعتبار هستند.

افرادی که عهده دار امور محجورین هستند نیز با نام ولی یا نمایندگان قانونی مانند پدر و جد پدری و هم چنین قیم که نماینده ای قضایی است و از طرف دادگاه انتخاب می شود،شناخته می شوند و کفیل نامیده نمی شوند.

با احترام 

تیم حقوقی وینداد 

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

نیما قربانی بیاتی

آیا می توان در قرارداد عدم رقابت، وجه التزام را به صورت درصد تعیین کرد؟

آیا می توان در قرارداد عدم رقابت به جای تعیین مبلغی به عنوان وجه التزام به صورت سفته، درصدی را تعیین کرد؟ به این صورت که در صورت رقابت طرف مقابل و راه اندازی یک استارتاپ مشابه، در این صورت درصد مشخصی از سهام آن شخص به عنوان جریمه به طرف دیگر قرارداد تعلق گیرد.

پروفایل کاربر

محمد شمعون زاده

امضای الکترونیکی

با سلام وعرض ادب

میخوام از نیروهام هم قرارداد و هم سفته بگیرم ایا امضای الکترونیکی سایت شما از لحاظ حقوقی برای تایید امضای سفته کفایت میکنه یا باید برای امضای سفته گواهی امضا از دفتر ثبت اسناد بگیرم

پروفایل کاربر

علی دادگر

وکالت فروش

سلام خودروی بنده ب نام پدرمه برای فروش اون به دیگری باید خودم ببرم شهرستان بفروشم به دیگری
حالا از پدرم وکالت موقت بگیرم کافیه یا راه کار چیه

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد