مالیات دورکاری برای شرکت خارجی

سلام وقت بخیر.من برای یه شرکت خارجی دورکاری میکنم.حقوقم به صورت ماهانه به حساب بانکیم توی ترکیه واریز میشه و با استفاده از واسطه ها پول رو چنج میکنم به حساب ریالیم توی ایران.به این نوع درامد مالیات تعلق میگیره؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فاطمه حسینقلی‌لو

11 ماه پیش

با سلام و احترام

درقانون ایران، کسانی که از طریق مشاغل آزاد درآمد دارند مشمول پرداخت مالیات هستند. فریلنسرها هم از این قاعده مستثنا نیستند چرا که فریلنسری از مصادیق مشاغل ازاد میباشد.

با توجه به شرایط کشور در حوزهٔ مالیات که هنوز بسیاری از مشاغل مالیات درخور و مناسبی پرداخت نمی‌کنند و با توجه به اینکه فریلنسری یک روش کسب درآمد نوپا است فعلاً دولت عزمی برای دریافت مالیات از این قشر ندارد.

البته باید نوجه داشت که نپرداختن مالیات هم ریسک‌هایی دارد مثلاً اگر ادارهٔ مالیات متوجه شود که فریلنسرها از این طریق درآمد دارند، ممکن است برای این افراد جریمه تعیین کند و خود میزان مالیات آن‌ها را مشخص کند.


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

سهیل فرجام

آدرس محل کسب

سلام برای دریافت کد مالیاتی ادرس محل کسب را می خواهد برای فروشگاه های اینترنتی که کسب و کار حضوری ندارند چکار باید کرد

پروفایل کاربر

مهدی منزوی

مالیات فروش محصول از سایت

ما یک سایت فروش محصولات داریم که دارای یک مغازه هم هستیم و برای فروش در دنیای واقعی مالیات می دهیم آیا همان مالیات کافی است؟ یا باید برای فروش در دنیای مجازی هم باید مالیات جداگانه بدهیم؟؟؟

پروفایل کاربر

وحید وحیدی

حق بیمه اجاره فضای مجازی

آیا به اجاره فضای مجازی ( مثلا فضایی از یک سایت  اینترنتی) برای تبلیغات یا معرفی کالا و یا .....  بیمه تعلق میگیرد یا همانند اجاره محل معاف از بیمه است؟ 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد