مالیات دورکاری برای شرکت خارجی

سلام وقت بخیر.من برای یه شرکت خارجی دورکاری میکنم.حقوقم به صورت ماهانه به حساب بانکیم توی ترکیه واریز میشه و با استفاده از واسطه ها پول رو چنج میکنم به حساب ریالیم توی ایران.به این نوع درامد مالیات تعلق میگیره؟

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

فاطمه حسینقلی‌لو

2 سال پیش

با سلام و احترام

درقانون ایران، کسانی که از طریق مشاغل آزاد درآمد دارند مشمول پرداخت مالیات هستند. فریلنسرها هم از این قاعده مستثنا نیستند چرا که فریلنسری از مصادیق مشاغل ازاد میباشد.

با توجه به شرایط کشور در حوزهٔ مالیات که هنوز بسیاری از مشاغل مالیات درخور و مناسبی پرداخت نمی‌کنند و با توجه به اینکه فریلنسری یک روش کسب درآمد نوپا است فعلاً دولت عزمی برای دریافت مالیات از این قشر ندارد.

البته باید نوجه داشت که نپرداختن مالیات هم ریسک‌هایی دارد مثلاً اگر ادارهٔ مالیات متوجه شود که فریلنسرها از این طریق درآمد دارند، ممکن است برای این افراد جریمه تعیین کند و خود میزان مالیات آن‌ها را مشخص کند.


هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پلمپ دفاتر کل و روزنامه

با سلام و احترام
ما یک شرکت تازه تاسیس هستیم و تاریخ ثبت شرکت 1401/11/17 بوده است و از طرفی دفاتر ما برای سال 1401 نیز پلمپ شده و برای ما ارسال شده است که در اردیبشت به دست ما رسیده است و روی آن زده ماله ساله 1401. الان سال مالی اول شرکت ما میشه از 17 بهمن پارسال تا 17 بهمن امسال یا می شود از 17 بهمن پارسال تا 29 اسفند همان سال 1401؟
الان ما باید این دفاتر را همان اسفند پارسال تحویل میدادیم و برای امسال دوباره درخواست دفاتر را بدیم؟ الان جریمه ای شامل ما شده است؟
با تشکر فراوان

پروفایل کاربر

hamed sattarian

آیا برای یک پروژه فریلنسری هم مالیات در نظر گرفته می‌شود؟

سلام
در متن قراردادی که از سایت خریداری و دانلود کرده ام تبصره‌ای هست به شرح زیر:
"در صورت ارائه گواهی تأیید شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر ثبت‌نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده، به مبلغ این قرارداد، 9 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده، تعلق می‌گیرد که علاوه بر قیمت قرارداد، از کارفرما اخذ می‌گردد."
آیا برای قرارداد بنده (انجام اپلیکیشن موبایل به صورت فریلنس بین شخص خودم و شخص دکتر) مالیات تعلق می‌گیرد؟ پرداخت این مالیات توسط چه کسی انجام می‌شود و اگر این مالیات پرداخت نشود چه اتفاقی می افتد؟ آیا در زمان بهره برداری از اپلیکیشن تجاری، به فرمی برای اثبات پرداخت مالیات نیاز است؟

پروفایل کاربر

سید حمیدرضا شمس اللهی

پرداخت مابقی دیه توسط بیمه

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
بنده تصادف منجر به جرح داشتم که از بیمه استفاده کردم البته مقصر حادثه بودم. قاضی پرونده مبلغ 195 میلیون برام نوشت که چون بیمه دانا این مبلغ رو برام دیر واریز کرد من یه شکایت به مضمون پرداخت دیه و تاخییر تادیه نوشتم قبل از اینکه نامه شکایت به دست بیمه دانا برسه مبلغ 135 میلیون برام واریز کردند و گفتند طبق قانون داخلی بیمه همین قدر هستش.
حال سوال من اینه که ایا همین شکایت قبلی برای 65 میلیون باقی مانده کافیه یا باید شکایت دیگری تنظیم کنم؟
ممنون

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد