پروفایل کاربر

میثم محمدیان

میثم محمدی

سلام،جهت پول قرض دادن به کاسب ،قرارداد مضاربه وضع کردم که از گوگل گرفتم چون میخوام شرعی باشه و مشکلی بعدا پیش نیاد ،ضمنا مضارب دسته چک نداره چون چکش برگشت خورده بود بهش ندادند،اما میخواد از دسته چک کارگرش بهم چک بده و خودش پشت چک رو امضا بزنه و یک برگ سفته هم میده/سوالم اینه که موارد کلیدی و شروط نوشتن قرارداد رو لطف کنید بفرمایید/ دوما:آیا این چک دیگری و پشت امضا مضارب قابل پیگیری هست و اگر نیست چی بنویسه پشت چک؟ سوما:سفته رو چگونه بنویسه تاریخ و مبلغش با سود بنویسه؟؟و همچنین چک رو ؟ ممنون میشم جوابمو بدید چون هنوز قرارداد نبستم

مشاهده سوالات مشابه

پاسخ‌ها (1)

پاسخ تیم حقوقی وینداد

زهرا بیات

3 سال پیش

سلام

جهت اجتناب از برخورد با موانع قانونی مربوط به ربا بایستی در تنظیم مواد قانونی مذکور دقت نمایید. 

در صورتی که شما برابر مندرجات چک، دارنده‌ی آن محسوب گردید، مبلغ مندرج در آن از صاحب حساب قابل مطالبه خواهد بود.

نحوه‌ی تنظیم مندرجات چک و سفته نیاز به مشاوره و آگاهی بیشتر از مفاد قرارداد شما دارد.


با احترام

تیم حقوقی وینداد

هر سوال حقوقی داشتید از ما بپرسید. متخصص‌های ما در سریع‌ترین زمان ممکن به سوال شما جواب تخصصی می‌دهند.

بیشتر بخوانید

پروفایل کاربر

آذر آذری

ماده قانونی کمیسیون توافقی

بنده ملکی رو برای فروش در نظر داشتم که با خریدار از قبل آشنایی داشتم، تلفنی با هم بر نرخ توافق کردیم. خریدار بدون اطلاع بنده برای هماهنگی شماره من رو به یک بنگاه املاک داد برای هماهنگی نوشتن مبایعنامه،چون بنده در شهر دیگری بودم نیاز به هماهنگی تعیین روز معامله بود. اما بنگاه از این موقعیت سوءاستفاده کرد و موقع تماس با بنده طوری وانمود کرد که مشتری جدید دارد (در صورتی که مشتری همان مشتری بود که قبلا با هم توافق کرده بودیم) که بالاخره معامله در همان بنگاه انجام شد. بعد از معامله بنگاه ادعای کمیسیون کامل (طبق نرخ اتحادیه) کرد. بنده مخالف بودم چون ایشان هیچ زحمتی برای فروش این ملک نکشیده بود و زحمتی برایپیدا کردن مشتری نکشیده و من و مشتری از قبل با هم صحبت کرده بودیم، ایشان از من شکایت کرده است و بنده اعلام کردم که شاهدانی دارم از جمله خریدار که روز اول شماره بنده رو به بنگاه داده برای هماهنگی روز معامله، اما شواری حل اختلاف هیچ کدام از اظهارات من رو در نظر نگرفت و رأی صادر کرد. الان من چطور میتوانم از حقم دفاع کنم و شاهد این ماجرا یعنی خریدار را برای ادعای من درنظر بگیرند ؟

پروفایل کاربر

مصطفی رضایی

شرایط فورس ماژور

اگر در یک قرارداد، شرایط فورس ماژور قید نشود؛
در صورت بروز شرایط فورس ماژور (نظیر بیماری کرونا)، یکی از طرفین میتواند با استناد به آن، از پرداخت غرامت به طرف دیگر خودداری کند؟

پروفایل کاربر

فاطمه نجم

سهم طرفین قرارداد

با سلام
لطفا بفرمائید در قرار داد بین صاحب ایده یا اختراع و سرمایه گذار به چه نسبت سهم تعیین می شود با تشکر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به وینداد (عدل آفرینان وینا دادگر نوین) می‌باشد